Krakowskie potwory – nowy polski serial Netflixa z datą premiery i zwiastunem

18.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Krakowskie potwory – nowy polski serial Netflixa z datą premiery i zwiastunem
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Potwór z Krakowa do tej pory kojarzył się głównie ze Smokiem Wawelskim. Jako że średniowiecze jednak dawno za nami, pora uwspółcześnić tę opowieść. Już niedługo hasło: “Krakowskie potwory” przywodzić będzie na myśl nie tylko lokalne legendy, ale też kolejną produkcję światowego giganta pod tym właśnie tytułem. Jest to nowy, polski serial fantasy Netfliksa, który zdecydowanie wyróżnia się na tle propozycji serwowanych nam do tej pory. Kiedy “Krakowskie potwory” zawitają na platformę Netflix i czy zapewnią nam dawkę emocji najwyższych lotów?

Serial “Krakowskie potwory” – co skrywają mury Krakowa?

Okazuje się, że znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. Historyczne miasto stało się bowiem scenerią dla akcji polskiego serialu fantasy, łączącego w sobie zamierzchłe opowieści i losy współczesnych bohaterów.

“Potwornie ważna wiadomość: nadchodzi nowy polski serial oparty na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa. W rolach głównych:  Barbara Liberek, Andrzej Chyra, Stanisław Linowski i Małgorzata Bela”

oficjalny komunikat na temat “Krakowskich potworów” Netfliksa.

Co wiemy o tej historii? Tyle, ile zechciano nam powiedzieć, gdyż zwiastuna “Krakowskich potworów” wciąż jeszcze nie udostępniono. Z przedstawionego opisu dowiadujemy się, że podczas seansu śledzić będziemy losy głównej bohaterki – Alex – studentki kierunku lekarskiego na Collegium Medicum w Krakowie, dla której studia na prestiżowym kierunku mają być szansą na rozpoczęcie nowego życia, na własnych warunkach.

Właśnie podczas studiów styka się ona po raz pierwszy z prof. Zawadzkim – światowej sławy patologiem. Zamiast skupić się jednak na prowadzeniu badań pod jego przewodnictwem, zostaje zamieszana w działania konspiracyjne, mające następnie ją skonfrontować z dawnymi, słowiańskimi wierzeniami, bóstwami i… potworami.

Co wyniknie z tego zamieszania? Dowiemy się wraz z premierą “Krakowskich potworów” – już wiosną tego roku. Dokładnej daty wciąż jednak nie znamy.

Krakowskie Potwory Netflix
Andrzej Chyra w serialu Krakowskie potwory

Serial “Krakowskie potwory” – obsada, twórcy

Scenariusz nowego, polskiego serialu Netfliksa jest owocem współpracy między Magdaleną Lankosz, znaną z pracy przy produkcjach, takich jak “Ciemno, prawie noc” czy “Axis Mundi”, oraz Anną Sieńską i Gają Grzegorzewską, spod których pióra wyszedł również ten ostatni tytuł.

Tak opowiedzianą historię na ekran przeniósł zaś zespół w składzie Katarzyny Adamik, znanej z reżyserowania m.in. “Pokotu” i “Boiska bezdomnych” oraz Olgi Chajdas, której dorobek obejmuje m.in. dzieła, takie jak “Nina” i “Kobieta budzi się rano”. Panie miały też okazję współpracować przy tytułach, takich jak “Wataha” czy “1983”. Nadzieje na powodzenie produkcji wydają się więc uzasadnione.

Również obsada “Krakowskich potworów” ich nie niweczy. Nazwiska, takie jak Chyra czy Bela mówią same za siebie. Jednak jak na łączącą dwa światy produkcję przystało, pozostawiono przestrzeń do własnej ekspresji także młodszemu pokoleniu aktorów. Na małym ekranie zobaczyć więc możemy m.in. Stanisława Linowskiego, znanego z produkcji, takich jak “Belfer”, “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” czy “Pod powierzchnią” oraz Barbarę Liberek z „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. To właśnie ona wcieli się w protagonistkę 8-odcinkowego, polskiego serialu fantasy Netfliksa.

Krakowskie Potwory na Netflix
Krakowskie potwory na Netflix

Kiedy premiera serialu „Krakowskie potwory”?

Dokładna data premiery w końcu jest już znana i została ustalona na 18 marca 2022 roku. Serial podzielono na 8 odcinków. Potencjał słowiańskiej mitologii jest ogromny, a zarys historii zdaje się być całkiem ciekawy. Nic więc dziwnego, że fani z niecierpliwością czekają na kolejne informacje.

Powiew świeżości w “Krakowskich potworach” jest niezaprzeczalny. Tym bardziej czekamy na premierę serialu, która już wkrótce.

Zwiastun serialu „Krakowskie potwory”

Źródło zdjęć: materiały prasowe Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.