Search icon

Kowbojka z Kopenhagi – nowy serial Netflixa od twórcy Drive już dostępny

12.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kowbojka z Kopenhagi – nowy serial Netflixa od twórcy Drive już dostępny
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W serwisie Netflix znajdziecie już nowe dzieło Nicolasa Windinga Refna – “Kowbojka z Kopenhagi”. Reżyser głośnego “Drive” i tym razem wychodzi do widza z propozycją serialu w klimatach noir. Czego można się po nim spodziewać? 

Kowbojka z Kopenhagi – o czym jest nowy serial Netflixa?

Podążając za oficjalnym opisem, “Kowbojka z Kopenhagi” to trzymający w napięciu serial z gatunku noir opowiadający skąpaną w świetle neonów historię tajemniczej bohaterki o imieniu Miu. Mając dość służenia innym, przemierza złowieszczy krajobraz świata przestępczego Kopenhagi w poszukiwaniu nowego początku. Pragnąc sprawiedliwości i zemsty, spotyka swoją nemesis, Rakel, i wraz z nią wyrusza w odyseję po świecie naturalnym i nadprzyrodzonym. Przeszłość ostatecznie przekształca i definiuje ich przyszłość, gdy obie te kobiety odkrywają, że nie są same, lecz jest ich wiele.

Jak widać, fabuła na pierwszy rzut oka nie należy do najbardziej przejrzystych. Później również się to nie zmienia. “Kowbojka z Kopenhagi” bawi się bowiem z widzem, co rusz serwując mu kolejne zwroty akcji i zbijając go z pantałyku. Niektórzy dostrzegają w tym geniusz, inni sposób na połechtanie własnego ego przez stojącego za tytułem Nicolasa Windinga Refna. Niezależnie od tego trudno zaprzeczyć, że wizualnie serial robi niemałe wrażenie.

Koniec końców szala przechyla się na korzyść twórcy. Jego najnowsze dzieło może pochwalić się wynikiem 74% pozytywnych opinii wśród krytyków Rotten Tomatoes. Mniej jednoznaczne stanowisko wybrzmiewa na łamach innego agregatora opinii – Metacritic – gdzie serial uzyskał 63% przychylnych recenzji. 

Refn zdaje się przywykł już jednak do tego, że znacząca większość dzieł w jego dorobku ma zarówno swoich orędowników, jak i krytyków. Być może zechcecie przekonać się osobiście, do której z tych grup należycie, jeżeli chodzi o nowy serial Netflixa?

Kowbojka z Kopenhagi – obsada

W roli głównej duńskiego thrillera możecie zobaczyć Angelę Bundalovic, znaną z “The Rain” Netflixa. Oprócz niej w serialu wystąpili m.in.: Lola Winding Refn, Zlatko Buric, Andreas Lykke Jørgensen, Jason Hendil-Forssell, Dragana Milutinovic, Li Ii Zhang oraz Mikael Bertelsen.

Kowbojka z Kopenhagi - obsada

Kowbojka z Kopenhagi – gdzie obejrzeć?

Tytuł od 5 stycznia tego roku jest dostępny wyłącznie na Netflix. W serwisie znajdziecie 6 odcinków jego 1. sezonu.

Źródło: Netflix, materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.