Kontrola rodzicielska Discord – jak włączyć i czy jest niezbędna?

07.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Kontrola rodzicielska Discord – jak włączyć i czy jest niezbędna?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W czasach, w których najmłodsi mają dostęp do Internetu, ważna jest ich ochrona przed niepożądanymi treściami, na które mogą się w nim natknąć. Aplikacja Discord umożliwiająca kontrolę rodzicielską posiada kilka przydatnych funkcji, których można użyć do zablokowania niechcianych treści i zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo w sieci. Z poniższego artykułu dowiesz się, czym jest aplikacja Discord, jak ją włączyć i czy faktycznie zapewnia pełne bezpieczeństwo najmłodszych podczas korzystania z Internetu.

Co to jest Discord? Od ilu lat jest Discord?

Aplikacja Discord została uruchomiona w 2015 roku i jest całkowicie bezpłatna. Początkowo była to platforma dla graczy, która powstała po to, aby mogli komunikować się między sobą i utrzymać stały kontakt.

Dziś Discord służy również do nauki zdalnej i nawiązywania kontaktów pomiędzy osobami o podobnych zainteresowaniach.

co to jest discord
Strona główna discord.com

Działa w oparciu o serwery oferujące komunikację tekstową, głosową oraz wideo. Użytkownicy zakładają tu swoje serwery i ustalają reguły dotyczące przystąpienia do nich. W Polsce do Discorda mogą dołączać użytkownicy posiadający minimum 16 lat.

Co blokuje kontrola rodzicielska Discord?

Na pytanie “Czy Discord jest bezpieczny?” należy odpowiedzieć, że platforma Discord nie jest do końca bezpieczna dla najmłodszych, ponieważ zawiera treści przeznaczone dla dorosłych lub komunikaty szerzące mowę nienawiści.

Z aplikacji mogą korzystać dzieci powyżej 16. roku życia. Jednak, aby zapewnić im bezpieczeństwo, opiekunowie młodego użytkownika, powinni zwrócić uwagę, z kim się on kontaktuje i czy nie ma dostępu do nieodpowiednich treści.

Kontrola rodzicielska Discord blokuje wiadomości od niechcianych użytkowników czy z konkretnych serwerów. Dzięki niej możesz wybrać, kto może wysłać zaproszenie do grona znajomych i zablokujesz użytkownika.

Nauka zdalna – Discord

Aplikacja Discord wykorzystywana jest przez wiele placówek szkolnych do nauki zdalnej, ponieważ pozwala stworzyć dedykowaną przestrzeń lekcyjną dla danego tematu, umożliwia zadawanie prac domowych czy tworzenie grup uczniowskich, gdzie użytkownicy mogą razem rozwiązywać zadania przesłane przez nauczyciela.

Platforma umożliwia rozmowy w cztery oczy, jak i komunikację grupową. W czasie rzeczywistym można organizować dzięki niej lekcje dla 50 osób.

Kontrola rodzicielska Discord – jak włączyć?

Twoje dziecko korzysta z aplikacji Discord? W takim razie zapewnij mu bezpieczeństwo, uruchamiając kontrolę rodzicielską, postępuj według poniższych kroków:

 • Kliknij kafel o nazwie “Ty”, znajdujący się w prawym, dolnym rogu strony głównej.
kontrola rodzicielska discord
 • Następnie wybierz z listy “Prywatność i bezpieczeństwo”.
kontrola rodzicielska discord

W tej zakładce dostosujesz do swojego dziecka dowolną funkcję np.

 • Bezpieczne rozmowy prywatne – wybierz, które wiadomości mają być skanowane: od wszystkich (Chroń mnie), od wszystkich oprócz znajomych (Moi kumple są spoko), lub możesz nie włączać skanowania w ogóle, jednak wówczas żadne wiadomości nie będą skanowane pod kątem nieodpowiednich treści (Nie skanuj).
bezpieczeństwo dziecka discord
 • Zezwolisz lub nie, na wiadomości prywatne od członków serwerów.
bezpieczeństwo dziecka discord
 • Wybierz, kto może wysyłać zaproszenia do Twojego dziecka: wszyscy, znajomi czy członkowie serwera.
bezpieczeństwo dziecka discord

Jak blokować innych użytkowników Discord?

Discord umożliwia również blokowanie użytkowników. Wystarczy kliknąć ikonkę znajdującą się w dolnej części ekranu głównego “Znajomi”, wybrać z listy osobę, którą chcesz zablokować i kliknąć w prawym, górnym rogu hasło “Zablokowany”.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe Discord – jak włączyć?

Aby chronić swoje dziecko, możesz także skorzystać z dodatkowej warstwy zabezpieczeń, włączając uwierzytelnianie dwuetapowe. Wystarczy:

 • Kliknąć ikonę “Ty” znajdującą się na stronie głównej, w dolnym, prawym rogu.
discord haslo
 • Wybrać kafel “Konto”.
 • Następnie “Włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe”.
discord silne haslo
 • Wprowadzić hasło do konta do logowania na Discord.
 • Następnie pobrać i zainstalować aplikację uwierzytelniającą, klikając “Dalej”.
 • Po pobraniu aplikacji, należy wpisać wyświetlony w Discord kod.
 • Następnie wprowadź kod uwierzytelniający Discorda i gotowe. Teraz logowanie się na Discordzie nie będzie możliwe bez wprowadzenia wygenerowanego kodu.

Mogą Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.