Koniec VOD.pl lada chwila. W zamian otrzymacie 15 kanałów na Player.pl

23.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Koniec VOD.pl lada chwila. W zamian otrzymacie 15 kanałów na Player.pl
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Koniec VOD.pl jest blisko. Jak obwieściło TVN Warner Bros., platforma zostanie wchłonięta przez siostrzanego Playera. Na start otrzymaliśmy już 15 kanałów nowej generacji w modelu FAST (Free Ad Supported Television). 

Koniec VOD.pl

Serwis VOD.pl to ubiegłoroczny nabytek TVN Warner Bros. Discovery, który funkcjonował według modelu AVOD. Darmowy dostęp do treści (tych oferowanych równolegle w Playerze i nie tylko) można było uzyskać tu w zamian za obejrzenie reklam. 

Jak się właśnie dowiadujemy, serwis w nowym kształcie zdołał przetrwać zaledwie rok. Koniec VOD.pl jest bowiem kwestią najbliższego czasu, a jego dotychczasowi użytkownicy powinni skierować się w stronę Playera, gdzie z myślą o nich zdążono już stworzyć bezpłatną strefę wraz z zupełnie nowymi piętnastoma “kanałami nowej generacji”.

Co stoi za taką decyzją? – Nie musimy się domyślać, gdyż stanowisko Warner Bros. w tej sprawie zdążył już zaprezentować Maciej Gozdowski, szef streamingu w TVN Warner Bros Discovery:

Rok 2024 to czas dużych zmian w TVN WBD. Przygotowujemy się na największe wydarzenie na rynku branży medialnej i streamingowej, czyli wiosenne wejście platformy Max do Polski. To wymaga od nas uporządkowania marek, które pomoże nam najlepiej wykorzystać nasz potencjał. Utrzymywanie jednocześnie kilku serwisów streamingowych wprowadza klientów w zdezorientowanie. Mimo że VOD.pl rozwija się zgodnie z planami, uznaliśmy, że łatwiej będzie jego ofertę włączyć do Playera i uzyskać efekt skali, w oparciu o najlepiej znany lokalny brand streamingowy, jakim jest Player. Wracamy do korzeni – Player, który jest na naszym rynku już prawie 13 lat, wywodzi się z serwisu bezpłatnego

– słyszymy. 

15 kanałów nowej generacji na Player.pl 

Koniec VOD.pl oznacza też początek czegoś nowego. Jak wspomnieliśmy, Player – do którego trafią darmowe treści wygaszanej platformy – ma już do zaoferowania użytkownikom 15 kanałów nowej generacji w modelu FAST. To w istocie nic innego jak darmowe, posegregowane tematycznie transmisje liniowe powtórkowego kontentu stacji TVN, które można oglądać za darmo, ale za to z reklamami. Również w tym aspekcie motywacje włodarzy są jasne: 

Według badań w niektórych serwisach wyszukiwanie tytułu do oglądania trwa nawet 30 minut. Z drugiej strony popularny jest binge-watching, który dotyczy nie tylko seriali premium, ale też telenowel czy reality-show. Bazując na tych doświadczeniach, stworzyliśmy 15 kanałów TVN nowej generacji, aby ułatwić widzowi dotarcie do kontentu

– mówi ten sam Maciej Gozdowski.

15 kanałów nowej generacji na Player.pl

Na liście nowych kanałów widnieją kategorie, takie jak: “Rewolucje w Kuchni”, “Kultowe Seriale”, “Talk Show”, “Kryminalnie”, “Momenty Prawdy” czy “Prawo i Życie”. 

Źródło: wirtualnemedia.pl

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
VOD
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.