Apple wyłącza usługę Mój Strumień Zdjęć. Jak nie stracić przesłanych w ten sposób treści?

13.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Apple wyłącza usługę Mój Strumień Zdjęć. Jak nie stracić przesłanych w ten sposób treści?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Mój Strumień Zdjęć jest wygodną usługą Apple. Pozwala uzyskać dostęp do galerii przez chmurę. Amerykański potentat planuje jednak wyłączenie tej funkcjonalności. Kiedy to nastąpi i czy użytkownicy sprzętu Apple stracą swoje zdjęcia?

Co to jest Mój Strumień Zdjęć?

My Photo Stream jest usługą Apple, pozwalającą na łatwe przechowywanie zdjęć oraz przesyłanie ich między urządzeniami Apple. Zdjęcia są przesyłane do usługi iCloud i przechowywane tam przez 30 dni w oddzielnym albumie, po czym są z niej usuwane.

W tym czasie można je oglądać na każdym urządzeniu z aktywną usługą Mój Strumień Zdjęć – iPhone, iPad, komputerach Mac oraz Apple TV.

Zdjęcia przesłane za pomocą tej usługi, nie są wliczane w limity iCloud, ale są przechowywane w mniejszej niż oryginalna rozdzielczości. Dodatkowo ich liczba jest ograniczona do 1000.

Apple wyłączy Mój Strumień Zdjęć
Apple wyłączy Mój Strumień Zdjęć

Apple wyłączy Mój Strumień Zdjęć 26 czerwca 2023 roku

Apple oficjalnie ogłosiło, że planuje zakończyć wsparcie dla usługi Mój Strumień Zdjęć. Przesłane w ten sposób i przechowywane w chmurze iCloud zdjęcia również przestaną być dostępne, choć dopiero po pewnym czasie.

Mój Strumień Zdjęć zostanie wyłączony 26 czerwca. Zdjęcia przesłane tą metodą są dostępne tylko przez kolejne 30 dni.

Do finalnego zamknięcia usługi oraz usunięciu zdjęć dojdzie więc 26 lipca tego roku. Warto podkreślić, że galeria udostępniona w ramach usługi Mój Strumień Zdjęć nie powinna zniknąć całkowicie. Zdjęcia powinny być przechowywane na urządzeniu, z którego przesłano je do iCloud. Dostępne niemal do końca lipca 2023 roku zdjęcia warto jednak zapisać na pozostałych swoich urządzeniach, jeśli wciąż chcemy mieć do nich dostęp właśnie z danego sprzętu.

Warto tutaj uspokoić wszystkich użytkowników, że najprawdopodobniej nie mają się czego obawiać.

Usługa „Mój Strumień Zdjęć” nie jest tym samym co „Zdjęcia w iCloud”, lecz funkcjonuje niejako obok niej.

Co więcej na stosunkowo nowych kontach Apple ID w ogóle nie jest ona już dostępna, a korzystać można wyłącznie z usługi „Zdjęcia w iCloud”, która automatycznie przesyła pliki do chmury Apple. Większość aktualnych użytkowników Apple w ogóle więc nie poczuje wygaszenia starszej usługi, ale dla pewności warto sprawdzić, jak to wygląda w konkretnym przypadku.

Jak zapisać zdjęcia z Mojego Strumienia Zdjęć na urządzeniach mobilnych Apple?

Zapisanie zdjęć na swoim mobilnym urządzeniu nie jest trudne. Dla iPhone, iPadów lub iPad touch zrobimy to w następujący sposób:

 • Otwieramy aplikację Zdjęcia
 • Przechodzimy do zakładki Albumy
 • Wybieramy „Mój strumień zdjęć:”
 • Zaznaczamy interesujące nas zdjęcia, a następnie przycisk „Udostępnij
 • Wybieramy opcję „Zachowaj obrazek
klonowanie ekranu iphone

Jak zapisać zdjęcia z Mojego Strumienia Zdjęć na komputerze Mac?

Zachowanie zdjęć z usługi Mój Strumień Zdjęć na dysku komputera Mac również nie jest trudne. Należy wykonać następujące kroki:

 • Otwieramy aplikację Zdjęcia
 • Wybieramy album „Mój strumień zdjęć
 • Zaznaczamy zdjęcia, które chcemy zapisać
 • Przeciągamy je myszką z albumu „Mój Strumień Zdjęć” do innego albumu w bibliotece

Na komputerach wciąż mamy możliwość korzystania z usługi „iCloud dla Windows”. Pozwoli to na synchronizacji zdjęć przechowywanych w usłudze Zdjęcia w chmurze.

Konfiguracja usługi Zdjęcia w iCloud to sposób na przechowywanie galerii w chmurze

Apple wkrótce wyłączy usługę Mój Strumień Zdjęć. Wciąż możemy jednak przechowywać je w chmurze iCloud, lecz korzystając z innej opcji. Jest nią po prostu usługa „Zdjęcia”. Można ją skonfigurować na wszystkich popularnych sprzętach Apple:

 • iPhone z systemem iOS 8.3 lub nowszym
 • iPad z systemem iPadOs 8.3 lub nowszym
 • komputer Mac z systemem operacyjnym OS X Yosemine lub nowszym
 • Apple TV.

Możliwe jest również przejście na stronę iCloud.com (z dowolnego urządzenia) i zalogowanie do swojego konta. Tam znajdziemy dostęp do aplikacji Zdjęcia w iCloud.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.