Search icon

Koniec Microsoft Office. Pakiet biurowy tylko w subskrypcji Microsoft 365

23.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Koniec Microsoft Office. Pakiet biurowy tylko w subskrypcji Microsoft 365
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ciężko dziś wyobrazić sobie pracę na komputerze z systemem Windows bez pakietu Office. Programy takie, jak MS Word, Excel, Power Point i klient poczty – Outlook – od dawna królują w zastosowaniach biurowych i domowych. Teraz jednak nie będą dłużej oferowane w ramach pakietu Office. Aby zostać użytkownikiem przydatnych aplikacji będziemy musieli stać się subskrybentami Microsoft 365.

Microsoft 365 zamiast pakietu Office

Same programy wchodzące w skład pakietu biurowego nie ulegają zmianie. Microsoft podjął natomiast decyzję o oferowaniu ich w zupełnie innym modelu. Zamiast konieczności zakupu pakietu biurowego Office, teraz aplikacje biurowe dostępne będą jedynie w modelu subskrypcyjnym. Microsoft 365 wymaga uiszczenia miesięcznej lub rocznej opłaty abonamentu.

Programy wchodzące w skład Office są dostępne w Microsoft 365 w różnych pakietach: dla domu, firm lub przedsiębiorców.

W zależności od wybranego planu otrzymujemy odpowiednią licencję (np. do wykorzystania komercyjnego) i dostęp do różnych programów i funkcji. W różnych pakietach Microsoft 365 otrzymujemy też możliwość korzystania z pakietu biurowego na różnej liczbie urządzeń.

  • Najtańszy jest obecnie pakiet Microsoft 365 Personal – kosztuje od 299,99 zł na rok.
  • Opcje dla firm są droższe, a także uzależnione od liczby użytkowników (np. Microsoft 365 Business Premium kosztuje od 18,60 euro za miesiąc za każdego użytkownika).

Jak widać, zakres cen jest spory, warto więc przemyśleć, jaki pakiet będzie nam najbardziej potrzebny.

Co wchodzi w skład zestawu Microsoft 365?

Zestaw programów biurowych, jakie otrzymujemy w Microsoft 365 jest taki sam, jak dotychczas oferował to pakiet Office. Mamy więc następujące programy:

  • edytor tekstu Word
  • arkusz kalkulacyjny Excel
  • program do tworzenia prezentacji multimedialnych Power Point
  • klient poczty mail Outlook
  • dysk w chmurze OneDrive
  • komunikator Teams

Można więc powiedzieć, że zmianie ulega jedynie nazwa pakietu oraz sposób płatności. Zmiany dotkną też strony wizualnej. Zobaczymy odświeżone ikony oraz aplikację.

Nowe ikony Microsoft 365
nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.