Czas pożegnać się z komendą „Hey Siri”. Apple zapowiada zmiany w asystencie głosowym

28.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Czas pożegnać się z komendą „Hey Siri”. Apple zapowiada zmiany w asystencie głosowym
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Można zaryzykować stwierdzenie, że zdecydowana większość posiadaczy iPhone’ów zna frazę „Hey Siri”, która służy do wywołania wirtualnego asystenta głosowego. Mark Gurman twierdzi, że już niedługo ta fraza odejdzie do lamusa.

Siri bez „Hey Siri”?

W jednym ze swoich ostatnich newsletterów Gurman poinformował, że firma z Cupertino pracuje nad zmianą sposobu obsługi swojego asystenta głosowego. Już niedługo będzie on w stanie zrozumieć i odpowiedzieć na polecenia bez konieczności używania frazy „Hey Siri”. Zamiast tego wystarczy powiedzieć „Siri”.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że byłaby to kosmetyczna zmiana, ale pod względem technicznym stanowi ona podobno nie lada wyzwanie dla inżynierów.

Chodzi o to, że wykorzystanie dwóch słów znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że system prawidłowo rozpozna wywołanie. Znacznie trudniejsze będzie wyłapanie z otoczenia tylko jednego słowa.

home pod mini siri

Już od dawna pojawiają się doniesienia o tym, że Siri sprawia wiele problemów i sporo odstaje od robiących w ostatnim czasie furorę czatbotów, takich jak na przykład ChatGPT.

Gurman dodaje jednak, że Apple pracuje między innymi nad głębszą integracją Siri z aplikacjami i usługami firm trzecich, aby usprawnić działanie swojego asystenta głosowego. Zmiany mają zostać wprowadzone w 2023 lub 2024 roku, co oznacza, że mogą być częścią systemu iOS 17, który zaprezentowany będzie podczas tegorocznej konferencji WWDC

Źródło: Power On/ Bloomberg, grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.