Search icon

Koniec płatności Fitbit Pay – zastąpi je Google Wallet. Co to oznacza dla użytkowników?

12.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Koniec płatności Fitbit Pay – zastąpi je Google Wallet. Co to oznacza dla użytkowników?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Obecnie jest wiele sposobów na wykonywanie płatności zbliżeniowych. Oprócz Google Pay, czy Apple Pay (te są zdecydowanie najpopularniejsze), użytkownicy sprzętów różnych marek mogą korzystać z autorskich rozwiązań – Xiaomi Pay, Garmin Pay, czy Fitbit Pay. Ten ostatni zostanie jednak niebawem wyłączony. Na szczęście po aktualizacji oprogramowania zegarków należącej do Google firmy wciąż będziemy mogli nimi płacić, choć w nieco inny sposób.

Wyłączenie usługi Fitbit Pay 29 lipca 2024 roku

Fitbit Pay to funkcja dostępna w smartwatchach i opaskach fitness firmy Fitbit. Po skonfigurowaniu jej i podpięciu swojej karty płatniczej możemy wygodnie płacić za zakupy, korzystając z łączności zbliżeniowej.

Aktualizacja oprogramowania, która usunie Fitbit Pay, została zaplanowana na 29 lipca 2024 roku.

Po tym momencie nie będzie już możliwości dodania karty płatniczej do Fitbit Pay. Wcześniej dodane karty wciąż będą działać jeszcze przez jakiś czas.

Premiera Fitbit Charge 6
Fitbit Charge 6

Co zamiast Fitbit Pay?

Użytkownicy korzystający dotąd z płatności Fitbit Pay nie zostaną z niczym. Firma należąca do giganta technologicznego Google wykorzysta inny system płatności. Mowa oczywiście o Google Wallet (dawniej: Google Pay). W praktyce wystarczy tylko od nowa skonfigurować funkcję płatności zbliżeniowych zegarkiem lub opaską smart, do czego możemy wykorzystać aplikację na smartfonie. Użyjemy do tego aplikacji mobilnej Fitbit.

Samo korzystanie z Portfela Google nie będzie odbiegać znacznie od dotychczasowej metody (Fitbit Pay). Plusem jest natomiast fakt, że Google Wallet współpracuje z większą liczbą banków, niż Fitbit Pay. Dla użytkowników może oznaczać to możliwość płacenia zegarkiem, nawet jeśli w przeszłości nie mieli takiej opcji.

Warto dodać, że rezygnacja z Fitbit Pay nie jest żadną niespodzianką. Spodziewaliśmy się tego już od momentu, kiedy markę Fitbit kupiło Google.

Przegrzewająca się bateria Fitbit Ionic

Fitbit Pay wciąż dostępny na wybranych rynkach

Decyzja o wyłączeniu Fitbit Pay i zastąpieniu tej usługi przez Google Wallet dotyczy większości krajów. Na wybranych rynkach dotychczasowa metoda płatności wciąż będzie jednak działała. Mmowa o Tajwanie, Japonii i Arabii Saudyjskiej. Tam po 29 lipca 2024 roku użytkownicy sprzętu Fitbit wciąż będą korzystać z dotychczasowego sposobu płatności zbliżeniowych.

Zegarki i opaski Fitbit by Google

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.