Search icon

Jak skonfigurować nowego iPhone’a? Prosta instrukcja krok po kroku

13.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Jak skonfigurować nowego iPhone’a? Prosta instrukcja krok po kroku
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po rozpakowaniu iPhone zawsze pierwszym krokiem jest konfiguracja nowego sprzętu. To bardzo prosty proces, który zajmuje kilka minut. Jeśli nie masz pojęcia jak się do tego zabrać, poniżej podajmy potrzebne informacje na ten temat. Przeprowadzimy Cię krok po kroku przez konfigurację iPhone’a. Nie martw się, jeśli nie korzystałeś wcześniej z telefonu z systemem iOS – wystartowanie nowego urządzenia Apple jest proste i bezproblemowe.

Wybierz sposób konfiguracji iPhone

iPhone’a można skonfigurować na trzy różne sposoby, w zależności od tego, czy chcesz uruchomić zupełnie nowy telefon, czy przenieść dane z poprzedniego urządzenia

Można tego dokonać albo dzięki połączeniu z Internetem, albo przez podłączenie do komputera. Jeśli mamy inne urządzenie Apple – iPhone’a, iPada, iPoda touch lub telefon z systemem Android, możemy przesłać z niego dane do swojego nowego iPhone’a.

Sposoby konfiguracji iPhone:

 • Konfiguracja nowego iPhone’a – jeśli jesteś nowicjuszem Apple, możesz skonfigurować iPhone’a od zera. Nie musisz się martwić, to łatwiejsze, niż się wydaje.
 • Przenieś dane ze starego iPhone’a – jeśli jesteś zaznajomiony z ekosystemem Apple i właśnie uaktualniasz swoje urządzenie, możesz przenieść się z poprzedniego iPhone’a na nowy. Czujesz się tak, jakbyś miał tego samego iPhone’a.
 • Przenieś dane z urządzenia z systemem Androidjeśli przechodzisz na iPhone’a z Androida, możesz również przenieść dane ze starego smartfona.
konfiguracja iphone

Konfiguracja Phone – pierwszy iPhone

Czas wyciągnąć z pudełka lśniącego, nowego iPhone’a i go skonfigurować. Jak zacząć korzystać z nowego iPhone’a? Krok po kroku:

 • Włącz swój telefon. W zależności od modelu iPhone’a naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny lub przycisk Uśpij/Obudź, aż pojawi się logo Apple.
 • Zobaczysz napis „Hello” w różnych językach. Przeciągnij palcem po ekranie lub naciśnij przycisk Home, aby rozpocząć konfigurację.
 • Wybierz swój język i kraj.
 • Na następnym ekranie iPhone oferuje opcję Szybki start, aby przenieść wszystkie dane ze starego urządzenia. Tą opcją zajmiemy się w następnej części tego poradnika. Przy konfiguracji nowego iPhone’a kliknij Ustaw ręcznie.
 • Połącz się z siecią Wi-Fi.
 • Poczekaj, aż iPhone się uaktywni, może to potrwać kilka minut.
 • Aby odblokować iPhone’a skonfiguruj swój odcisk palca. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem iPhone’a X lub nowszego, zamiast tego możesz skonfigurować Face ID. Ta opcja pozwala odblokować urządzenie poprzez skanowanie i rozpoznawanie naszej twarzy. Możesz również skonfigurować Touch ID lub Face ID później w ustawieniach, a my zdecydowanie zachęcamy do korzystania z tej opcji bezpieczeństwa.
 • Aby chronić iPhone’a, utwórz sześciocyfrowe hasło. Służy ono do odblokowywania urządzenia, dokonywania zakupów i zmiany niektórych ważnych ustawień.
 • Utworzenie Face ID i kodu dostępu dla nowego iPhone’a to podstawowe zabezpieczenie.
 • Następnie iPhone oferuje Ci możliwość przywrócenia danych z kopii zapasowej lub urządzenia z systemem Android. Jeśli nie chcesz korzystać z tej opcji, po prostu stuknij opcję Ustaw jako nowy iPhone.
 • Zaloguj się, używając swojego Apple ID. Jeśli go nie masz, załóż go na stronie Apple. Możesz je skonfigurować później w ustawieniach. Apple ID to konto używane we wszystkich usługach Apple, więc z pewnością będziesz go potrzebować.
 • Następnie zostaniesz poproszony o skonfigurowanie różnych usług i funkcji w zależności od modelu iPhone’a. Należą do nich Siri, Apple Pay, Screen Time itp. Jeśli nie chcesz bawić się z nimi teraz, zawsze możesz dotknąć Ustaw później w Ustawieniach.
 • Teraz Twój iPhone jest gotowy do użycia.

Przejście z dotychczasowego na nowego iPhone’a dzięki funkcji Quick Start

Podczas aktualizacji iPhone’a do nowszego modelu możesz zachować wszystkie swoje pliki, kontakty, aplikacje i ustawienia. Apple oferuje kilka sposobów, aby to zrobić. Tutaj omówimy najłatwiejszą metodę o nazwie Szybki start. Wystarczy umieścić oba iPhone’y blisko siebie i pozwolić, by wydarzyła się magia.

Co należy sprawdzić przed rozpoczęciem:

 1. Upewnij się, że Twój stary iPhone działa pod kontrolą systemu iOS 11 lub nowszego.
 2. Sprawdź, czy na starym telefonie iPhone utworzono kopię zapasową. Otwórz Ustawienia > [Twoje imię] > iCloud i upewnij się, że opcja kopii zapasowej iCloud jest włączona.
 3. Przenieś kartę SIM do nowego iPhone’a. Jeśli Twoje urządzenia korzystają z różnych typów kart SIM, konieczne może być skontaktowanie się z operatorem.

Jak przenieść dane między iPhone’ami? Szybki start

Zbliż oba iPhone’y do siebie. Upewnij się, że Bluetooth jest włączony.

 1. Włącz nowego iPhone’a.
 2. Na starym iPhonie zobaczysz ekran Quick Start z propozycją skonfigurowania nowego urządzenia. Kliknij Kontynuuj. Dzięki funkcji Szybki Start możesz połączyć dwa iPhone’y, umieszczając je blisko siebie.
 3. Na nowym telefonie iPhone pojawi się animacja. Przytrzymaj stare urządzenie nad nowym, aby umieścić animację w wizjerze.
 4. Teraz oba iPhone’y są połączone. Poczekaj, aż dane i ustawienia zostaną przesłane między urządzeniami. Trzymaj oba iPhone’y blisko siebie.
 5. Gdy pojawi się monit, będziesz musiał wprowadzić kod dostępu ze starego iPhone’a na nowym, a także hasło Apple ID.
 6. Skonfiguruj Touch ID lub Face ID na nowym telefonie iPhone.
 7. Na nowym urządzeniu zostanie wyświetlone pytanie, czy chcesz przywrócić dane z najnowszej kopii zapasowej iCloud, czy wykonać kopię zapasową starego urządzenia, a następnie przywrócić informacje.
 8. Następnie możesz zmienić swoje preferencje związane z lokalizacją, Apple Pay, Siri itp. Domyślnie ustawienia te są takie same, jak na starym urządzeniu. Będziesz również w stanie dostosować je później w aplikacji Ustawienia.
 9. To wszystko. Ponowna konfiguracja iPhone przebiegła sprawnie. Teraz wszystkie Twoje ustawienia, dane i ulubione aplikacje zostały przeniesione do nowego iPhone’a.

Przenoszenie danych z urządzenia z Androidem do nowego iPhone’a

Zdecydowałeś się przejść z Androida na iPhone’a? Czeka na Ciebie zupełnie nowy świat. Pierwszy iPhone oznacza korzystanie z innego systemu operacyjnego niż dotychczas. Możesz natomiast przenieść swoje kontakty, historię wiadomości, zdjęcia i filmy, zakładki, konta pocztowe i kalendarze.

Instrukcja przenoszenia danych z Androida na iPhone:
Przesiadka z Androida na iPhone – jak przenieść dane?

Powyższa publikacja wyjaśnia w prosty sposób, jak przenieść dane z Androida na iPhone. Teraz wyjaśnimy, jak to wygląda bardzo dużym skrócie. Przed migracją na iPhone’a pobierz aplikację na smartfonie z Androidem. Upewnij się też, że Wi-Fi jest włączone w urządzeniu.

 1. Włącz iPhone’a i postępuj zgodnie z krokami konfiguracji na ekranie.
 2. Po przejściu do ekranu Aplikacje i dane kliknij Przenieś dane z Androida.
 3. Teraz wybierz swoje urządzenie z Androidem i otwórz aplikację Przenieś na iOS, kliknij Kontynuuj i zaakceptuj warunki.
 4. Do migracji z Androida na iPhone’a będzie potrzebna aplikacja Przenieś na iOS
 5. Na ekranie Znajdź mój kod, stuknij Dalej w prawym górnym rogu.
 6. Kliknij Kontynuuj na iPhonie i Przenieś z Androida. Poczekaj, aż zobaczysz sześcio- lub dziesięciocyfrowy kod.
 7. Wprowadź ten kod na swoim urządzeniu z Androidem. Następnie poczekaj, aż pojawi się ekran Transfer danych.
 8. W smartfonie z Androidem wybierz zawartość, którą chcesz przenieść do nowego iPhone’a, i stuknij Dalej.
 9. Umieść oba urządzenia blisko siebie i poczekaj, aż dane zostaną przeniesione. Może to chwilę potrwać.
 10. Po zakończeniu paska ładowania na telefonie iPhone stuknij przycisk Kontynuuj. Następnie wykonaj kolejne kroki, aby zakończyć konfigurowanie iPhone’a.

Ponowna konfiguracja iPhone’a – na czym polega?

Chcesz zrestartować wszystkie ustawienia telefonu? Przyda Ci się wiedza jak wymazać wszystkie ustawienia:

 1. Otwórz Ustawienia na iPhone.
 2. Znajdź Wyzeruj w zakładce Ogólne.
 3. Kliknij Wymaż zawartość. Wpisz swoje hasło i to wszystko. Teraz twoje dane zostaną usunięte.

Gdy włączysz tego iPhone’a ponownie, nie będzie już miał starej zawartości. Teraz jest gotowy na ponowne skonfigurowanie lub odtworzenie danych z backupu.

Jak skonfigurować firmowego iPhone’a?

Jeśli dostałeś nowego iPhone’a w firmie lub jest on używany albo zarządzany przez przedsiębiorstwo, lub inną organizację, spytaj administratora o potrzebne dane do konfiguracji. Z reguły będziesz potrzebować firmowego hasła do AppleID.

nano google news

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Copywriter, podróżniczka, miłośniczka nowych technologii. To człowiek orkiestra - lubi podejmować się ciągle nowych wyzwań. Na co dzień związana ze światem kryptowalut, psychologii, dietetyki, filozofii wschodniej, neurobiologii. Prywatnie pasjonatka gadżetów technologicznych, lubi wyszukiwać, testować i sprawdzać nowe urządzenia.