Search icon

Najśmieszniejsze komedie dostępne na Netflix – nowe, klasyczne i polskie

01.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najśmieszniejsze komedie dostępne na Netflix – nowe, klasyczne i polskie
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Przed Wami klasyczne, nowe, zagraniczne, polskie, aktorskie, animowane, a przede wszystkim – najśmieszniejsze komedie na Netflix. Trzeba przyznać, że serwis może pochwalić się trzymającym poziom wyborem, a co najważniejsze – wieloma powodami do śmiechu po drugiej stronie ekranu. Jeżeli szukacie więc czegoś na poprawę humoru, koniecznie zajrzyjcie poniżej!

Polecane komedie na Netflixie – TOP 15

1. Forrest Gump

Najlepsze komedie Netflixa nie obyłyby się bez tego klasycznego tytułu. “Forrest Gump” z Tomem Hanksem w roli głównej to bawiąca do łez i poruszająca historia o tym, że niemożliwe nie istnieje – nawet jeśli na starcie życie nie szczędzi kłód pod nogami.

Forresta poznajemy jako małego chłopca z rozbitej rodziny, z niskim ilorazem inteligencji i wadą postawy. Koniec końców ten sam chłopiec – już jako dorosły mężczyzna – będzie znany jako światowej sławy maratończyk, mistrz tenisa stołowego, gwiazda footballu, biznesmen i bohater wojenny, który poznał samego prezydenta! Swoją niezwykłą historię opowie Wam zresztą osobiście.

2. Monty Python i Święty Graal

Najśmieszniejsze komedie Netflixa to niekiedy nonsens w czystej postaci. Dowodzi tego “Święty Graal” – pierwszy film fabularny stworzony przez grupę Monty Pythona. Poznajcie alternatywną odsłonę przygód króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu, którzy wcale nie są tak mężni i rozważni, jak zwykło się o nich mówić. Mimo to razem wyruszają na poszukiwania mitycznego Świętego Graala. Wypatrujcie ich, gdy usłyszycie stukot… kokosów.

3. Żywot Briana

Członkowie grupy Monty Pythona powracają ze swoim drugim, odważnym projektem, który w oczach niektórych zyskał miano obrazoburczego. Tytuł cofa się w czasie do samych początków nowej ery, kiedy to w Judei proroków było pod dostatkiem. Wskutek komicznego zbiegu okoliczności za takiego zostaje uznany również Brian Cohen (Graham Chapman), któremu daleko do roli przewodnika tłumów. Biorąc zaś pod uwagę fakt, że te postrzegają go jako samego Mesjasza, sprawa komplikuje się jeszcze bardziej…

4. Shrek

Jeżeli stawiacie na animowane komedie Netflixa, faworyt jest tylko jeden. Ponadczasowy “Shrek” (a także jego 3 sequele i kilka spin-offów) udowadnia, że ogry żyją długo i szczęśliwie i mimo swojego zamiłowania do bagnistego odludzia mają na świecie całe rzesze fanów! A wszystko zaczęło się dawno, dawno temu wraz z karkołomną misją uratowania pięknej królewny ze szponów okrutnego smoka.

5. Lepiej być nie może

Komedie romantyczne Netflixa również mają swojego lidera. “Lepiej być nie może” z Jackiem Nicholsonem w roli głównej to zdecydowanie jeden z tytułów, będących punktem odniesienia dla współczesnych rom-comów.

Film z 1997 roku ukazuje historię Melvina Udalla – ekscentrycznego, zamkniętego na ludzi pisarza, cierpiącego nadto na nerwicę natręctw. Każdy jego dzień zaczyna i kończy się w określony sposób. Chcąc czy nie chcąc, nieodłącznym jego elementem stała się również kelnerka Carol Connelly (Helen Hunt) – jedyna, która go obsługuje. Gdy niespodziewanie nie pojawia się w pracy, uporządkowany świat Melvina popada w ruinę. Jedynym ratunkiem dla niego jest odnalezienie kobiety.

6. Kac Vegas

Komedie Netflixa 2023 niezmiennie kuszą wizją szalonej, niezobowiązującej nocy w Las Vegas. Waszymi kompanami będzie czterech nierozważnych kumpli: Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms), Doug (Justin Bartha) i jedyny w swoim rodzaju – Alan (Zach Galifianakis).

Ich beztroski wieczór kawalerski wymyka się jednak spod kontroli. O odzyskanie jej trudno zaś o tyle, że nikt nie pamięta, co właściwie miało miejsce. Jedno jest pewne – przyszły pan młody przepadł bez wieści.

7. Praktykant

Kolejny tytuł w naszym zestawieniu to historia o potrzebie zmiany, na którą nigdy nie jest za późno. Ucieleśnieniem tego przesłania jest Ben (Robert De Niro) – emeryt i wdowiec, który postanawia odnaleźć się w roli starszego stażysty w redakcji portalu modowego. Na jego czele stoi młoda i ambitna Jules Ostin (Anne Hathaway). Tych dwoje czeka zderzenie pokoleniowe, będące niemałym wyzwaniem w miejscu pracy. Jeśli jednak je przetrwają, może wyniknąć z tego ciekawa, życiowa lekcja.

8. Baby Driver

Filmy akcji czy komedie Netflixa? Z “Baby Driver” nie musicie wybierać. Jego bohater – tytułowy Baby – dotarł do momentu zwrotnego w swoim życiu. Dla miłości (Lily James) pragnie zostawić w tyle błędy młodości. Nie mowa tu jednak o niedojrzałych wybrykach, a o działalności na rzecz mafii. To robi zaś diametralną różnicę…

Boss (Kevin Spacey), któremu chłopak podlega, zmusza go bowiem do udziału w jeszcze jednym, skazanym na niepowodzenie skoku, a w konsekwencji – do położenia na szali wszystkiego, co dla niego najcenniejsze.

9. Nie patrz w górę

Nowe komedie Netflixa nierzadko sięgają po nie najłatwiejsze wątki, skrywane pod warstwą komizmu. Tak też jest w przypadku “Nie patrz w górę” – tytułu z 2021 roku z gwiazdorską obsadą w składzie: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Cate Blanchett i Meryl Streep.

Kiedy w stronę Ziemi zbliża się śmiercionośna kometa, dwoje naukowców stara się zwrócić oczy świata w kierunku niebezpieczeństwa. Ten woli jednak unikać trudnych tematów, zanurzając się w mediach społecznościowych i podążając bezmyślnie za zapatrzonymi w siebie, pełnymi ignorancji liderami.

10. Książę w Nowym Jorku

Czas jest najlepszym testem dla produkcji filmowych, a “Książę w Nowym Jorku” zdał go śpiewająco. Przezabawna opowieść o afrykańskim księciu poszukującym miłości w egzotycznym Nowym Jorku podbiła serca widzów na całym świecie i do dziś powraca na ich ekrany.

Następca tronu Królestwa Zamundy, Akeem (Eddie Murphy), pragnie pozostać incognito do samego końca, wierząc, że znajdzie się ktoś, kto dostrzeże w nim coś więcej niż szansę na tytuł. W staraniach wspiera go sługa (Arsenio Hall), niekryjący słabości do iście królewskich klimatów.

11. Glass Onion: Film z serii “Na noże”

Nowe komedie Netflixa w ubiegłym roku wzbogaciły się o drugi tytuł z serii “Na noże”.Glass Onion” stanowił dla platformy nie lada inwestycję, co też przekłada się na spore oczekiwania względem produkcji. Liczne nominacje do nagród branżowych oraz pozytywny odbiór po drugiej stronie ekranu świadczą, że był to słuszny ruch.

W kolejnej odsłonie tytułu detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig) udaje się do imponującej posiadłości w Grecji, gdzie już wkrótce stanie twarzą w twarz z mordercą. Grono podejrzanych jest jednak znacznie szersze…

12. Nie zadzieraj z fryzjerem

Zohan (Adam Sandler) to świetnie wyszkolony izraelski komandos, który zostawia przeszłość daleko w tyle, aby spełnić swoje wielkie marzenie i zostać… fryzjerem. Ta jednak ma wobec niego odmienne plany, uparcie mu o sobie przypominając. Jej posłańcy wkrótce przekonają się na własnej skórze, że nie warto zadzierać z fryzjerem.

13. Zabójczy rejs i Zabójcze wesele

Adam Sandler powraca w nieco bardziej współczesnej odsłonie. Okazją ku temu jest “Zabójczy rejs”, na który udaje się wraz z Jennifer Aniston. Poznajemy ich jako małżeństwo, które właśnie spełnia marzenie o swoich wielkich, europejskich wakacjach. Niespodziewane spotkanie wkrótce przeistoczy ich beztroski wyjazd w zagadkę kryminalną; oni sami znajdą się zaś w kręgu głównych podejrzanych.

Komedie Netflixa z 2023 roku przyniosą też kontynuację ich pechowych perypetii w postaci Zabójczego wesela, które zadebiutuje w serwisie 31 marca.

14. Noc w przedszkolu

Polskie komedie Netflixa przyszło reprezentować ubiegłorocznej propozycji filmowej pt. “Noc w przedszkolu”. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że to czarna komedia, w której wyraźnie wybrzmiewają mroczne tony. Wszystko za sprawą konfrontacji często idealizowanego okresu świątecznego z realiami, którym niejednokrotnie daleko do obrazków z kolorowych reklam okolicznościowych.

Bohaterem tej historii jest ojczym Tytusa, który odkrywa spisek zawiązany w przedszkolu przeciwko jego małemu pasierbowi. Postanawia więc stanąć w jego obronie, sabotując próbę jasełek.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Piotr Witkowski, Lena Góra, Zbigniew Zamachowski, Matylda Damięcka i Aleksandra Domańska.

15. Between Two Ferns

To już kolejny raz, kiedy Zach Galifianakis gości w naszym TOP 15 i kradnie całe show – tym razem dosłownie. Doczekał się bowiem swojego (choć, trzeba przyznać, niskobudżetowego) programu, do którego zaprasza popularne osoby publiczne, celebrytów i polityków.

Biorąc pod uwagę kompletny brak profesjonalizmu, wyczucia i samoświadomości prowadzącego, doprawdy trudno uwierzyć, że na udział w nim zdecydowali się m.in. Barack Obama, Brad Pitt, Jennifer Lawrence czy Keanu Reeves… Pora poszukać kolejnych śmiałków – tym razem w ramach pełnometrażowej produkcji.

Źródło: materiały prasowe

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.