Kolory zła. Czerwień – Ostaszewska, Gierszał w nowym, polskim kryminale Netflixa

19.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kolory zła. Czerwień – Ostaszewska, Gierszał w nowym, polskim kryminale Netflixa
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Polskich nowości w serwisie Netflix ciąg dalszy. Ku końcowi zmierzają prace na planie “Kolory zła. Czerwień” – nowego filmu kryminalnego, który niebawem zasili bibliotekę platformy. W rolach głównych: Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał. Kiedy premiera? 

Kolory zła. Czerwień – polski film kryminalny na Netflix 

Dopiero co otrzymaliśmy długą listę polskich nowości Netflixa na 2023 rok. Tymczasem swojej zapowiedzi doczekał się właśnie kolejny tytuł rodzimych twórców. To “Kolory zła. Czerwień” – film kryminalny, będący adaptacją powieści autorstwa Małgorzaty Oliwii Sobczak. 

Podążając za oficjalnym opisem produkcji, nadmorskie okoliczności przyrody okażą się sceną zbrodni. Ta zaś z czasem odsłoni przed śledczymi coraz więcej powiązań z morderstwem sprzed lat.

Trójmiejska plaża staje się miejscem dramatycznego odkrycia, gdy morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Na czele dochodzenia staje ambitny i nieustępliwy prokurator, Leopold Bilski. W śledztwo angażuje się też matka ofiary, sędzia Helena Bogucka. Wszystkie tropy prowadzą do jednego z nadmorskich klubów, który okazuje się być związany ze sprawą morderstwa kobiety sprzed 15 lat. Z gromadzonych w trakcie śledztwa informacji i zatajonych przez lata dowodów powoli wyłania się mroczne oblicze przestępczego Trójmiasta. Odkrycia Bilskiego i Boguckiej zaczynają być bardzo nie na rękę lokalnej policji.

Scenerią dla tak tragicznych wydarzeń uczyniono Trójmiasto. Wiadomo, że na ekranie pojawią się m.in. Gdańsk, Sopot i Orłowo. 

Kolory zła. Czerwień – obsada i twórcy 

W obsadzie “Kolory zła. Czerwień” znaleźli się Maja Ostaszewska jako Helena Bogucka oraz Jakub Gierszał w roli Leopolda Bilskiego. Na resztę nazwisk przyjdzie nam jeszcze chwilę zaczekać. 

Reżyserem tytułu jest Adrian Panek (“Kruk”, “Wilkołak”, “Daas”), który obok Łukasza M. Maciejewskiego napisał też scenariusz do filmu. Za produkcją stoi Aurum Film. 

Kiedy premiera na Netflix?

“Kolory zła. Czerwień” nie ma na tę chwilę oficjalnej daty premiery. Wiadomo natomiast, że prace na planie w Trójmieście mają zakończyć się jeszcze w kwietniu. Tym samym scenariusz, wedle którego film mógłby zadebiutować na Netfliksie w tym roku, nie jest wykluczony. Warto jednak nadmienić, że nie uwzględniono go na oficjalnej liście polskich nowości serwisu na 2023 rok. 

Źródło: Netflix, rozrywka.trojmiasto.pl

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.