Search icon

Kolejne produkcje znikają z HBO Max. Wśród nich Westworld i Nierealne

22.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kolejne produkcje znikają z HBO Max. Wśród nich Westworld i Nierealne
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Serwis HBO Max przeszedł kolejne czystki. Po skasowaniu “Batgirl”, “Minx” i “Kroniki Gordity” przyszła teraz pora na kolejne produkcje. Biblioteka platformy skurczyła się o tytuły, takie jak “Westworld” oraz “Nierealne”. A to dopiero początek.

HBO Max kasuje kolejne produkcje

Serwis VOD z całą pewnością nie znajduje się w swoim najlepszym momencie. Co chwilę da się słyszeć doniesienia o kolejnych tytułach, których poświęcenie ma ratować sytuację finansową Warner Bros. Restrukturyzacja korporacji według najnowszego raportu WMB to koszt rzędu od 4,1 miliarda do 5,3 miliarda dolarów. To zaś skłania do poszukiwania coraz to nowszych źródeł oszczędności. 

Według doniesień Deadline takim ma stać się system dystrybucji FAST, oferujący darmowe treści z reklamami, dzięki któremu przedsiębiorstwo mogłoby zyskać na popularności w Stanach Zjednoczonych, a być może również w innych regionach. Szczegóły w tym zakresie poznamy na początku 2023 roku. 

Jakie tytuły znikają z HBO Max?

Krok ten znajduje bezpośrednie przełożenie na ofertę serwisu, która ubożeje o kolejne tytuły. Wśród nich znalazły się m.in. “Westworld” (który nie doczekał się nawet 5. sezonu), “Nierealne”, “Wychowane przez wilki”, “Miłość ponad czasem”, “FBoy Island” oraz “Legendy voguingu”. Wszystkie one miałyby trafić na wspomniany rynek kanałów FAST.

Największe kontrowersje wokół podjętych kroków wywołuje skasowanie “Westworld” i “Nierealne”, które cieszyły się przychylnymi opiniami wśród krytyków i widowni. 

Faktem jest jednak, że ten pierwszy z każdym kolejnym sezonem tracił widownię (spadek z 12 do 4 milionów w perspektywie czterech kolejnych sezonów), a dwie ostatnie odsłony serii nie wywołały tak entuzjastycznego odbioru, co poprzednie. Serial “Nierealne” nie dostał zaś nawet szansy na wykazanie się w drugim sezonie. 

Myślicie, że wprowadzone zmiany pozwolą na przekroczenie planowanego progu oszczędności na poziomie 3,5 miliarda dolarów do 2025 roku?

Źródło: Deadline, materiały prasowe 

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.