Search icon

Kolejne przecieki o nowej generacji składanych telefonów Samsunga

10.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kolejne przecieki o nowej generacji składanych telefonów Samsunga
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci pojawiły się kolejne doniesienia na temat nowych składanych smartfonów od koreańskiego producenta. Ich autorem był Ice Universe. To znany tipster, który publikuje informacje o nowościach w świecie smartfonów, a także przecieki na ich temat. Nie inaczej było tym razem. Dowiedzieliśmy się właśnie, w jakie układy zostaną wyposażone najnowsze składane Samsungi. Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4 dostaną chipset o 10% szybszy od najszybszego obecnie Snapdragona.

Najnowsze składane Samsungi z procesorami Qualcomm Snapdragon

Według przecieku opublikowanego przez Ice Universe, najnowsze składane Samsungi dostaną procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Dopisek „Plus” ma oznaczać najnowszą generację procesora, szybszą od obecnie flagowego chipsetu.

W jednym z ostatnich wpisów zastanawialiśmy się, czy Samsung zrezygnuje ze stosowania własnych procesorów Samsung Exynos. Doniesienia Ice Universe potwierdzają takie założenie.

najnowsze składane Samsungi

Co jeszcze wiemy o Samsungach Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4?

Już jakiś czas temu do sieci trafiły doniesienia na temat najnowszych wersji składanych Samsungów. W telefonach pojawi się bateria 4400 mAh (Galaxy Z Fold 4) i 3303 mAh (Galaxy Z Flip 4). W nieco mniejszym modelu Flip może się pojawić dodatkowy wyświetlacz na zewnątrz obudowy. Jego przekątna to 2 cale, a sam ekranik posłuży do odczytu godziny, powiadomień, czy SMS-ów. Może także pomóc w wykonaniu zdjęcia główną kamerą.

Samsung Galaxy Z Fold 4 dostanie natomiast poprawiony aparat do zdjęć. W przypadku tego modelu w sieci krążą też pogłoski o możliwości pojawienia się w obudowie miejsca na rysik S-Pen. Oznaczałoby to niezłe usprawnienie dla miłośników korzystania z tego rozwiązania. Dotychczas bowiem slot na rysik S-Pen mogliśmy znaleźć tylko w niedostępnych już Galaxy Note i we flagowcu S22 Ultra.

Samsung Galaxy S22 Ultra (fot. Samsung)
nano google news

Zobacz także inne ciekawe artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.