Search icon

“Kobieta z jeziora”: Apple TV+ ogłasza datę premiery 1. serialu z udziałem Natalie Portman

13.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Kobieta z jeziora”: Apple TV+ ogłasza datę premiery 1. serialu z udziałem Natalie Portman
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Kobieta z jeziora” to ekranizacja powieści kryminalnej o tym samym tytule autorstwa Laury Lippman. W rolach głównych: Natalie Portman i Moses Ingram. 

Kobieta z jeziora Apple TV+ – data premiery 

Po kilku komplikacjach i opóźnieniach w pracach nad “Kobietą z jeziora” Apple TV+ podzieliło się z widzami oficjalną datą premiery swojego nowego miniserialu. Ten zadebiutuje w bibliotece platformy 19 lipca 2024 roku pierwszymi dwoma odcinkami. Kolejne będą dodawane do nich co tydzień w piątek, aż do finału, który zaplanowano na 23 sierpnia.

Kobieta z jeziora – o czym opowie nowy serial z Natalie Portman? 

Produkcja będzie dla Natalie Portman pierwszą w życiu okazją, aby zagrać w serialu. Na ekranie poznamy ją jako Maddie Schwartz – początkującą dziennikarkę śledczą, pochylającą się nad sprawą śmierci młodej aktywistki, zwalczającej segregację rasową w Baltimore z lat 60. ubiegłego wieku. Jak można przeczytać w oficjalnym opisie:

Kiedy w Święto Dziękczynienia w 1966 roku w Baltimore znika młoda dziewczyna, losy dwóch kobiet zbiegają się w śmiertelnym zderzeniu. Maddie Schwartz (Portman) to żydowska gospodyni domowa, która chce pozbyć się sekretnej przeszłości i odkryć siebie na nowo jako dziennikarka śledcza, a Cleo Sherwood (Ingram) to matka poruszająca się po politycznym podziemiu czarnego Baltimore, walcząca o utrzymanie rodziny.

Ich odmienne życia wydają się początkowo równoległe, ale kiedy Maddie skupia się na tajemniczej śmierci Cleo, otwiera się przepaść, która naraża wszystkich wokół nich na niebezpieczeństwo. Wizjonerska »Lady in the Lake« w reżyserii Almy Har’el jawi się jako gorączkowy thriller noir i zaskakująca opowieść o cenie, jaką kobiety płacą za swoje marzenia.

Obsada i twórcy 

Oprócz występujących na pierwszym planie Portman i Ingram w obsadzie znaleźli się również: Y’lan Noel, Brett Gelman, Byron Bowers, Noah Jupe, Josiah Cross, Mikey Madison oraz Pruitt Taylor Vince.

Scenarzystką i reżyserką serialu jest Alma Har’el (“Bombay Beach”, “LoveTrue”). Funkcję jego producentki wykonawczej pełni także Natalie Portman. 

Odbierz darmowy dostęp do Apple TV+ przy zakupie nowego iPhone

Źródło: Apple TV+

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.