Search icon

“Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” – co wiadomo o nowym prequelu “Gry o tron”?

08.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight” – co wiadomo o nowym prequelu “Gry o tron”?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Trwają prace nad nowym prequelem “Gry o tron” – “Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”. Oto wszystko, co wiemy na temat produkcji.

Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight – o czym opowie prequel Gry o tron?

Jeśli z pasją zgłębiacie kolejne odsłony świata “Gry o tron”, mamy dla Was dobrą wiadomość – już niebawem na małych ekranach zagości zupełnie nowy serial, rozwijający to uniwersum. 

Mowa o prequelu oryginalnej serii pt. “Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight”, bazującym na nowelach George’a R.R. Martina “Opowieści z Siedmiu Królestw”. Podczas seansu cofniecie się w czasie o całe sto lat. Jak można przeczytać w oficjalnej zapowiedzi:

Sto lat przed wydarzeniami z »Gry o tron« po Westeros wędrowało dwóch nietypowych bohaterów… młody, naiwny, ale odważny rycerz, ser Duncan Wysoki, i jego drobny giermek, Jajo. W epoce, w której ród Targaryenów wciąż zasiada na Żelaznym Tronie, a pamięć o ostatnim smoku wciąż pozostaje żywa, na tych nieprawdopodobnych i niezrównanych przyjaciół czeka wielkie przeznaczenie, potężni wrogowie i niebezpieczne wyczyny.

Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight – obsada i twórcy 

Nie tak dawno ujawniono, kto wcieli się w dwie, pierwszoplanowe role w serialu. To Peter Claffey (jako Dunk), znany m.in. z serii “Wikingowie: Walhalla” oraz Dexter Sol Ansell (jako Jajo), który wystąpił wcześniej w filmie “Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”. 

Za produkcją stoi ekipa twórców “Rodu smoka” (którego 2 sezon tuż, tuż), co rodzi niemałe nadzieje na powtórkę jego sukcesu. Scenarzystami są George R.R. Martin oraz Ira Parker. W gronie producentów wykonawczych znaleźli się zaś Ryan Condal i Vince Gerardis.

Kiedy premiera?

Dokładna data premiery “The Hedge Knight” nie została jeszcze ogłoszona, jednak zgodnie z zapowiedzią szefa Warner Bros. Discovery – Davida Zaslava – serialu możemy wypatrywać pod koniec 2025 roku. 

Polecane telewizory

Źródło: Variety, IGN, HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.