Search icon

Klawiatura mechaniczna OnePlus – wymienne przyciski i podświetlenie RGB. Kiedy premiera?

21.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Klawiatura mechaniczna OnePlus – wymienne przyciski i podświetlenie RGB. Kiedy premiera?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Żaden producent smartfonów nie ogranicza się do sprzedaży tylko takiego sprzętu. Ich portfolio uzupełniają zwykle słuchawki, powerbanki, akcesoria do telefonów, czy tablety. Jeden z chińskich producentów poszedł natomiast inną ścieżką i wkrótce zaprezentuje nieco bardziej nietypowy produkt. Klawiatura mechaniczna OnePlus może być jednak strzałem w dziesiątkę, a po produkt być może sięgną fani marki.

Klawiatura mechaniczna OnePlus

Co to właściwie jest klawiatura mechaniczna? W porównaniu ze standardową klawiaturą komputerową, jej działanie nie jest oparte o membranę. Klawiatura mechaniczna wykorzystuje natomiast pojedyncze, mechaniczne przełączniki dla każdego klawisza. Dzięki temu jest nie tylko doskonale precyzyjna i ma krótki czas reakcji. Przełączniki są też wyjątkowo trwałe, a dodatkowo użytkownik może je samodzielnie wymieniać. Zmiana przełączników na inny model pozwoli zmienić sposób wciskania klawiszy, a nawet ich dźwięk.

Jak się okazuje, jest sporo osób lubujących się w modernizacji swoich mechanicznych klawiatur, są to głównie gracze.

Klawiatura mechaniczna OnePlus może być w 2023 roku doskonałym wyborem dla osoby identyfikującej się z tą marką.

klawiatura mechaniczna OnePlus
Klawiatura mechaniczna OnePlus – render

Na stronie OnePlus znajdziemy informację o tym, że nowy produkt trafi do sprzedaży w lutym przyszłego roku. Prawdopodobnie na początku na rynek trafi tylko pewna limitowana liczba sztuk klawiatur. Być może w pierwszej kolejności możliwość zakupu dostaną dotychczasowi klienci marki.

Aluminiowa obudowa i wykończenie premium

Klawiatura mechaniczna OnePlus posiada wykonaną z aluminium obudowę. Możemy więc liczyć na naprawdę dobre odczucia podczas pisania czy grania w gry. Za precyzyjną pracę przycisków odpowiadać będzie m.in. oddzielenie obudowy i płyty mocującej specjalnymi uszczelkami (force break mod). Producent na spodzie obudowy zamontuje też warstwę z pianki. OnePlus podkreśla jednak, że nie ma na celu sprawienia, aby klawiatura była zupełnie cicha podczas pracy.

Cechą charakterystyczną, za którą użytkownicy uwielbiają klawiatury mechaniczne, jest praca przy akompaniamencie przyjemnego dźwięku. Sam dźwięk w dużej mierze zależy nie tylko od konstrukcji produktu, ale też użytych przełączników. Zwykle producenci dzielą je na trzy typy:

  • czerwone przełączniki – liniowa charakterystyka i gładka praca, świetne do gier i dość ciche (np. Outemu Red, Kalin Red, Cherry MX Red)
  • niebieskie przełączniki – mają wyczuwalny moment aktywacji, dość głośno klikają przy wciskaniu, idealne dopisania na klawiaturze, co przypomina nieco pisanie na maszynie (np. Outemu Blue, Kalin Blue, Chrery MX Blue)
  • brązowe przełączniki – rozwiązanie pośrednie, doskonały kompromis między szybką reakcją dokładnością (np. Outemu Brown. Kalin Brown, Cherry MX Brown).

Jakie przełączniki zastosowuje OnePlus w swojej klawiaturze mechanicznej? Trudno to póki co stwierdzić. Producent zapowiedział, że stworzy własne rozwiązanie, nie skorzysta z gotowych i popularnych na rynku podzespołów. Dzięki gniazdom „hot swap” użytkownik dostanie jednak możliwość prostej, samodzielnej wymiany przełączników.

Intuicyjna konfiguracja klawiatury i podświetlenia

W kwestii oprogramowania, OnePlus postawi na popularne QMK z interfejsem VIA. Użytkownik klawiatury mechanicznej będzie mógł więc w intuicyjny sposób zmieniać ustawienia. Dotyczy to także jej podświetlenia. Klawiatura mechaniczna OnePlus posiada oświetlenie LED RGB, osobne dla każdego klawisza. Pozwoli to na naprawdę wiele konfiguracji podświetlenia.

Klawiatura OnePlus będzie kompatybilna z systemami Windows, Mac OS i Linux.

Produkt powstaje przy współpracy z firmą Keychron. Może to świadczyć o tym, że nie będzie to tani sprzęt. Podobne klawiatury Keychrona kosztują około 1000 złotych, takiej ceny powinniśmy się też spodziewać w przypadku klawiatury mechanicznej OnePlusa.

nano google news

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.