Ponadczasowe klasyki filmowe i serialowe na Disney+

18.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Ponadczasowe klasyki filmowe i serialowe na Disney+
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Oferta Disney+ wykracza daleko poza najgłośniej promowane tytuły. Warto pamiętać, że to również wiecznie żywa klasyka! Z myślą o miłośnikach starego, dobrego kina przedstawiamy najlepsze i absolutnie ponadczasowe filmy i seriale na Disney+ .

Co to jest Disney+?

Nowa platforma VOD oferuje szeroką paletę produkcji własnych i licencjonowanych (Marvel, Star Wars, Pixar, National Geographic i Star), wśród których znajdziecie zarówno najnowsze hity kinowe, jak i klasyki filmowe oraz nieśmiertelne seriale.

Wszystko to w cenie 28,99 zł – w ramach miesięcznego abonamentu lub 289,90 zł – za roczną subskrypcję. Szczęśliwcy, którzy założyli konto przed 13 czerwca, mogą zaś liczyć na preferencyjną stawkę, wynoszącą 229,99 zł / rok.

Wskazana cena zawiera:

  • dostęp do wszystkich pozycji z biblioteki filmów, seriali i programów,
  • 7 niezależnych profili z własną historią użytkowania,
  • możliwość oglądania swoich ulubionych tytułów na 4 urządzeniach jednocześnie.

Klasyki filmowe na Disney+

1. Braveheart – Waleczne serce

Przejmując władzę w Szkocji, Anglicy nie przebierali w środkach, o czym przekonał się na własnej skórze bohater tej opowieści – William Wallace. Czarę goryczy przelała jednak strata, jakiej doświadczył już w dorosłym życiu. Straciwszy ukochaną, William staje na czele średniowiecznego powstania przeciwko okupantowi.  

2. Butch Cassidy i Sundance Kid

Choć na przestrzeni czasów stali się legendą, Butch (Paul Newman) i Sundance (Robert Redford) istnieli naprawdę. Rewolwerowcy-rabusie z Dzikiego Zachodu swoimi działaniami zmobilizowali do akcji nawet amerykańską armię.

3. Rocky Horror Picture Show

Zapnijcie pasy do pończoch. Kultowy koszmar erotyczny wykraczający poza granice wyobraźni powraca – zapowiada Disney+. A wszystko za sprawą awarii samochodu pary narzeczonych, która sprowadza ich do zamku szalonego naukowca i, jak sam siebie określa, ‘słodkiego transseksualisty z transseksualnej Transylwanii’.

4. Edward Nożycoręki

Wynalazca Vincent zmarł, zanim zdołał ukończyć dzieło swego życia. Tym ostatnim okazał się Edward, niezwykle wrażliwy chłopiec-cyborg, który w rezultacie skończył z nożycami zamiast rąk.

Od samotności postanowiła ocalić go akwizytorka Peg, przygarniając go pod swój dach. Tam Edward już wkrótce da się poznać jako świetny ogrodnik i fryzjer. Sprawy jednak się skomplikują…

5. Cienka czerwona linia

Ekranizacja powieści Jamesa Jonesa pod tym samym tytułem przenosi nas do realiów II wojny światowej. Jej bohaterami są żołnierze amerykańskiego oddziału, uczestniczący w walkach na okupowanej przez Japończyków wyspie Guadalcanal. Wkrótce okazuje się, że ich misja nosi znamiona samobójczej.

6. Szklana pułapka (Die Hard)

Grupa terrorystów obiera za cel ataku pewien wieżowiec japońskiej korporacji w Los Angeles, nie spodziewając się, że wśród jego korytarzy skrywa się nowojorski policjant, John McClane (Bruce Willis). Bohater nie odpuści, dopóki nie udaremni skoku na kilka milionów dolarów.

7. Omen

Kiedy dziecko Katherine (Lee Remick) i Roberta Thoma (Gregory Peck) przychodzi na świat martwe, ten ostatni za namową księdza Spiletto (Martin Benson) adoptuje chłopca (Harvey Stephens), który podczas porodu stracił matkę. Czyni to w tajemnicy przed swoją małżonką. Wkrótce dosięgną go konsekwencje tej decyzji, wykraczając znacznie dalej, niż ten mógłby przypuszczać…

8. Armageddon

Świat staje w obliczu zagłady, a NASA ma zaledwie 18 dni na zapobieżenie katastrofie. Organizuje więc zespół, przeprowadza przyspieszone szkolenie i wysyła w kosmos prom. Celem jest zmiana toru lotu śmiercionośnej planetoidy.

9. Rushmore

15-letni Max Fischer (Jason Schwartzman) – uczeń elitarnej szkoły – co rusz wpada w tarapaty. Od kiedy przekroczył próg placówki, czuł się gorszy od innych, co skłaniało go do kłamstw na swój temat.

Teraz grozi mu wydalenie, a na dodatek zakochał się w nauczycielce (Olivia Williams). Zresztą nie tylko on jeden – jego konkurentem do serca ukochanej okazuje się bowiem bogaty przedsiębiorca, Herman Blume.

10. Zakonnica w przebraniu (Sister Act)

Kiedy Deloris Van Cartier (Whoopi Goldberg) staje się przypadkowym świadkiem morderstwa, policja wychodzi jej naprzeciw z oryginalną formą pomocy. Niespełniona piosenkarka ma trafić do… klasztoru. Tam daje upust swojej pasji do muzyki.

Nieśmiertelne seriale

1. Simpsonowie

Simpsonowie to amerykańska codzienność w pigułce i bez retuszu – niezmiennie od 1989 roku! Każdy z członków tej zwariowanej rodzinki jest inny – w każdym odnaleźć więc można satyryczny wycinek rzeczywistości. Nie bez powodu serial zyskał miano kultowego i dał się pokochać milionom.

2. Współczesna rodzina (Modern Family)

Jak sam tytuł wskazuje, bohaterom tej historii daleko do tradycyjnego modelu rodziny. Znajdziemy wśród nich: małżeństwo ze sporą różnicą wieku, małżeństwo osób tej samej płci, relacje międzykulturowe i wielopokoleniowe oraz rodziny zespolone przez adopcję. A wszystko to w konwencji komediowego pseudodokumentu.

3. Dochodzenie (The Killing)

Dochodzenie to wielowątkowy serial kryminalny, w którym nic nie dzieje się bez przyczyny. Ukazane w jego centrum morderstwo młodej dziewczyny powiązane jest bowiem z mrocznymi sekretami pozostałych bohaterów. Wielość obranych perspektyw tylko je mnoży…

4. Z Archiwum X

Kiedy Dana Scully (Gillian Anderson) zostaje przydzielona do Archiwum X – wydziału FBI, badającego trudne do wyjaśnienia, paranormalne przypadki – jest sceptyczna co do ich natury. Wkrótce jednak sama staje się świadkiem zdarzeń, których nie jest w stanie objąć rozumem.

5. Chirurdzy (Grey’s Anatomy)

Życie za szpitalnymi murami niezmiennie budzi wśród widzów ogromne zainteresowanie. W przypadku Chirurgów dostajemy zaś to i więcej, poznając bohaterów również z prywatnej strony. Ostatecznie to zawód, o którym nie sposób zapomnieć po wyjściu z pracy.

6. The Walking Dead

Głośny, oparty na bestsellerowym komiksie Roberta Kirkmana serial przenosi nas do świata opanowanego przez zombie. Właśnie tam, pośród ocalałych na jaw wychodzą najgłębiej skrywane, pełne mroku instynkty.

7. Gotowe na wszystko (Desperate Housewives)

Bohaterkami kolejnego, wiecznie żywego serialu są z pozoru szczęśliwe kobiety, zajmujące się prowadzeniem własnych domów. Samobójstwo jednej z nich stanie się impulsem do obdarcia tego obrazu z powierzchowności.

8. American Horror Story

Przeprowadzka rodziny Harmonów miała oznaczać dla nich zupełnie nowy początek. Na swój dom obrali jednak wiekową rezydencję, skrywającą złowieszcze duchy przeszłości…

9. Zagubieni (Lost)

48 ocalałych z lotu 815 próbuje przetrwać na bezludnej wyspie. Ich problemy nie zaczynają się jednak w momencie katastrofy samolotu. Nie pozwalają też o sobie szybko zapomnieć.

10. Mash

Trwa wojna koreańska. Załoga jednego ze szpitali polowych robi jednak wszystko, co w jej mocy, aby rozluźnić ciężką atmosferę – rzecz jasna, gdy jest to możliwe. Jej czarny humor bawi do dziś.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.