Search icon

Najpopularniejsi polscy youtuberzy – kto miał najwięcej subskrypcji w 2021 roku?

17.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Najpopularniejsi polscy youtuberzy – kto miał najwięcej subskrypcji w 2021 roku?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

YouTube to portal, który jest znany każdemu użytkownikowi sieci. Nie będzie przesadą powiedzieć, że to prawdziwa skarbnica wiedzy i rozrywki. Korzystają z niego ludzie na całym świecie, a Polacy nie stanowią tu wyjątku. Kim są najbardziej rozpoznawalni polscy youtuberzy? Prezentujemy ranking youtuberów 2021!

Kim są youtuberzy w 2021 roku?

YouTube z roku na rok rośnie w siłę. Każdego miesiąca wzrasta grono oglądających i twórców, którzy udostępniają materiały o różnorakiej treści. Jeszcze kilka lat temu niewielu z nas widziało w nim źródło wiedzy, a sam portal w większości kręcił się wokół szeroko pojętej rozrywki. Dzisiaj youtuberzy wyznaczają trendy, dzielą się ekspercką wiedzą i mają realny wpływ na kształtowanie internetowej społeczności.

Bycie popularnym youtuberem to już nie tylko hobby a zawód, często dobrze opłacany. Źródłem zarobków są wyświetlenia i subskrypcje, ale też kampanie i liczne współprace, jakie mogą nawiązać youtuberzy. Szacuje się, że średniej wielkości kanał może zarobić nawet 20 tysięcy złotych na jednej kampanii. Znani youtuberzy zarabiają znacznie więcej. Kogo najchętniej oglądają Polacy? Sprawdź nasz ranking polskich youtuberów!

Ranking polskich youtuberów 2021 – TOP 10

Naprawdę popularnych polskich kanałów na YT nie brakuje. Najlepsza dziesiątka to kanały poświęcone szeroko pojętej rozrywce i edukacji.

Ranking YT – 10 najczęściej odwiedzanych kanałów:

Blowek

Kim jest najpopularniejszy youtuber w Polsce? To Karol Gązwa, szerzej znany jako Blowek, który założył kanał w 2011 roku. Swoją przygodę z YT zaczynał jeszcze w gimnazjum i jako drugi youtuber w Polsce przekroczył magiczny próg miliona subskrybentów. Pierwsze filmy związane były z Minecraftem. Z czasem na kanale zaczęły pojawiać się także materiały dotyczące innych gier, lifehacki i poradniki. Częstym gościem specjalnym jest mama Karola, która skradła serca wielu internautów.

Karol Friz Wiśniewski

Karol Friz Wiśniewski to drugi najpopularniejszy youtuber w Polsce. Swój pierwszy film zamieścił 11 lat temu i bynajmniej nie był to jeden z tych materiałów, jakie zobaczymy dziś na jego kanale, bo dotyczył… jazdy na rolkach. Z czasem kariera Friza nabrała tempa, a na kanale zaczęły pojawiać się pranki i wyzwania. Obecnie Karol skupia się na tworzeniu materiałów lifestylowych. Warto też powiedzieć, że to właśnie on założył tak popularną dzisiaj Ekipę.

ReZigiusz

Trzecie miejsce należy do Remigiusza Wierzgonia, który na YT działa pod nickiem reZigiusz. Jego kariera zaczęła się podobnie jak w przypadku Blowka, czyli od nagrywania filmików związanych z grami komputerowymi. Dzisiaj skupia się raczej na treściach lifestylowych. Prowadzi też swój własny sklep z ubraniami, często udziela się charytatywnie, a nawet zaliczył kilka epizodów w telewizji – jako juror programu The Brain. Genialny umysł. czy reporter w programie The Voice of Poland. ReZigiusz aktywnie rozwija również własny profil na Instagramie, a nowe posty pojawiają się niemal codziennie.

Stuu

Stuu, a w zasadzie Stuart Alexander Kluz-Burton, jest youtuberem angielskiego pochodzenia. Swoją karierę na YT zaczynał jeszcze w gimnazjum (chodził wtedy do szkoły w Wielkiej Brytanii), jednak z czasem postanowił przeprowadzić się do Polski. Stuu zaczynał od kategorii gamingowej, a materiały dotyczyły w dużej mierze Minecrafta. Ostatni film na kanale pojawił się 27 maja 2020 roku, a pomimo tego youtuber nadal plasuje się się w czołówce. To mniej więcej ten sam okres, w którym Stuu całkowicie zniknął z mediów społecznościowych. Czy jeszcze do nich powróci? Fani z pewnością na to czekają.

SA Wardęga

Polski mistrz pranków, czyli Sylwester Wardęga, który jako pierwszy w Polsce zdobył milion subskrybentów. Nie da się ukryć, że jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób na YT, a mimo tego zyskał duże grono wiernych fanów. Największy rozgłos przyniósł mu film z psem-pająkiem, który straszył losowych przechodniów. Wardęga często tworzył materiały, które nie spotykały się ze zbyt przychylną opinią stróżów prawa. Co ciekawe, ostatnie filmy na kanale pochodzą sprzed pięciu lat, a jednak kanał wciąż utrzymuje się w top 10.

AbstrachujeTV

Trudno nie kojarzyć AbstrachujeTV, które początkowo reprezentowały aż trzy osoby: Robert Pasut, Czarek Jóźwik i Rafał Masny (obecnie poza zespołem). Ich filmy to potężna dawka śmiechu i humoru, nierzadko czarnego. AbstachujeTV słynie z parodiowania tego, co obecnie popularne, a ich dowcip często trafia w punkt. Do najpopularniejszych serii należą: Czego nie mówić, Co mówią oraz Co myślą. Nowe materiały pojawiają się w miarę regularnie na kanale, dostarczając widzom kolejnej porcji rozrywki.

Naruciak

Naruciak tworzy bardzo lekkie i przyjemne w odbiorze materiały. Największą popularność przyniosła mu seria Ciumkaj loczki, która bazuje na komentowaniu popularnych w telewizji programów paradokumentalnych, z kolei do jednej z najstarszych serii należy Poniedziałkowy Naruciak. Pierwszym filmem, który pojawił się na kanale był Funny Moments – TheNitroZyniak, w którym ukazał najzabawniejsze momenty z rozgrywki innego youtubera – Nitro.

Planeta Faktów

Nie jest to kanał, który ma najwięcej subskrypcji na YT, ale z pewnością zasługuje na zaszczytne miejsce w TOP 10. Nie znajdziemy tam przydatnych lifehacków, vlogów ani treści lifestylowych, za to z pewnością trafimy na ogrom ciekawostek dotyczących świata. Wszystkie fakty zostały podzielone na kilkanaście różnych kategorii, w tym: technologia, zwierzęta, ludzie, podróże czy jedzenie. Co więcej, faktycznie można mówić o nich jako ciekawostkach, bo zwykle są to rzeczy, o których przeciętny użytkownik sieci nie ma pojęcia.

Disco Marek

Marek Kruszel, bardziej znany jako Lord Kruszwil, to popularny i rozpoznawalny youtuber. Kiedyś prezentował produkty luksusowe, często elektronikę i drogie samochody, ale po przygodzie z prokuraturą i licznych ostrzeżeniach od samego serwisu YT, podjął decyzję o założeniu nowego kanału. Znajdziemy tam zaledwie 7 utworów w rytmach disco polo, ale każdy z nich ma ponad milion wyświetleń. Do najpopularniejszych należy kawałek Zostań moją kotką, który bardzo szybko stał się prawdziwym hitem w sieci.

Na zakończenie warto wspomnieć o jeszcze jednym kanale. Gdyby stworzyć ranking subskrypcji YouTube Polska 2021 i nie ograniczać do znanych youtuberów, to zaszczytne pierwsze miejsce powinno trafić do Bazylland – Tractors & Excavators. To kanał, który ma najwięcej subskrypcji na YT – aż 5.78 mln – chociaż nie prowadzi go jeden konkretny twórca.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.