Search icon

Najpopularniejsi polscy youtuberzy – kto ma najwięcej subskrypcji w 2024 roku?

28.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najpopularniejsi polscy youtuberzy – kto ma najwięcej subskrypcji w 2024 roku?
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

YouTube to portal, który jest znany każdemu użytkownikowi sieci. Nie będzie przesadą powiedzieć, że to prawdziwa skarbnica wiedzy i rozrywki. Korzystają z niego ludzie na całym świecie, a Polacy nie stanowią tu wyjątku. Kim są najbardziej rozpoznawalni polscy youtuberzy? Prezentujemy ranking youtuberów 2023!

Kim są youtuberzy w 2024 roku?

YouTube z roku na rok rośnie w siłę. Każdego miesiąca wzrasta grono oglądających i twórców, którzy udostępniają materiały o różnorakiej treści. Jeszcze kilka lat temu niewielu z nas widziało w nim źródło wiedzy, a sam portal w większości kręcił się wokół szeroko pojętej rozrywki. Dzisiaj youtuberzy wyznaczają trendy, dzielą się ekspercką wiedzą i mają realny wpływ na kształtowanie internetowej społeczności.

Bycie popularnym youtuberem to już nie tylko hobby a zawód, często dobrze opłacany. Źródłem zarobków są wyświetlenia i subskrypcje, ale też kampanie i liczne współprace, jakie mogą nawiązać youtuberzy. Szacuje się, że średniej wielkości kanał może zarobić nawet 20 tysięcy złotych na jednej kampanii. Znani youtuberzy zarabiają znacznie więcej. Kogo najchętniej oglądają Polacy? Sprawdź nasz ranking polskich youtuberów!

Ranking polskich youtuberów 2024 – TOP 10

Naprawdę popularnych polskich kanałów na YT nie brakuje. Najlepsza dziesiątka to kanały poświęcone szeroko pojętej rozrywce i edukacji.

Ranking YT – 10 najczęściej odwiedzanych kanałów:

Karol Friz Wiśniewski

Karol Friz Wiśniewski to obecnie najpopularniejszy youtuber w Polsce. Swój pierwszy film zamieścił 13 lat temu i bynajmniej nie był to jeden z tych materiałów, jakie zobaczymy dziś na jego kanale, bo dotyczył… jazdy na rolkach. Z czasem kariera Friza nabrała tempa, a na kanale zaczęły pojawiać się pranki i wyzwania. Obecnie Karol skupia się na tworzeniu materiałów lifestylowych. Warto też powiedzieć, że to właśnie on założył tak popularną dzisiaj Ekipę.

Blowek

Przez długi czas najpopularniejszy youtuber w Polsce – Karol Gązwa, szerzej znany jako Blowek, który założył kanał w 2011 roku. Swoją przygodę z YT zaczynał jeszcze w gimnazjum i jako drugi youtuber w Polsce przekroczył magiczny próg miliona subskrybentów. Pierwsze filmy związane były z Minecraftem. Z czasem na kanale zaczęły pojawiać się także materiały dotyczące innych gier, lifehacki i poradniki. Częstym gościem specjalnym jest mama Karola, która skradła serca wielu internautów.

ReZigiusz

Trzecie miejsce należy do Remigiusza Wierzgonia, który na YT działa pod nickiem reZigiusz. Jego kariera zaczęła się podobnie jak w przypadku Blowka, czyli od nagrywania filmików związanych z grami komputerowymi. Dzisiaj skupia się raczej na treściach lifestylowych. Prowadzi też swój własny sklep z ubraniami, często udziela się charytatywnie, a nawet zaliczył kilka epizodów w telewizji – jako juror programu The Brain. Genialny umysł. czy reporter w programie The Voice of Poland. ReZigiusz aktywnie rozwija również własny profil na Instagramie, a nowe posty pojawiają się niemal codziennie.

Stuu

Stuu, a w zasadzie Stuart Alexander Kluz-Burton, jest youtuberem angielskiego pochodzenia. Swoją karierę na YT zaczynał jeszcze w gimnazjum (chodził wtedy do szkoły w Wielkiej Brytanii), jednak z czasem postanowił przeprowadzić się do Polski. Stuu zaczynał od kategorii gamingowej, a materiały dotyczyły w dużej mierze Minecrafta. Ostatni film na kanale pojawił się 27 maja 2020 roku, a pomimo tego youtuber nadal plasuje się w czołówce. To mniej więcej ten sam okres, w którym Stuu całkowicie zniknął z mediów społecznościowych. Czy jeszcze do nich powróci? Ostatnie wydarzenia w ramach Pandora Gate (czyli m.in. oskarżenia o wykorzystywanie osób małoletnich) i trafienie do aresztu w Wielkiej Brytanii pozwalają sądzić, że ta kariera właśnie się zakończyła.

SA Wardęga

Polski mistrz pranków, czyli Sylwester Wardęga, który jako pierwszy w Polsce zdobył milion subskrybentów. Nie da się ukryć, że jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych osób na YT, a mimo tego zyskał duże grono wiernych fanów. Największy rozgłos przyniósł mu film z psem-pająkiem, który straszył losowych przechodniów. Wardęga często tworzył materiały, które nie spotykały się ze zbyt przychylną opinią stróżów prawa. Co ciekawe, ostatnie filmy na kanale pochodzą sprzed pięciu lat, a jednak kanał wciąż utrzymuje się w top 10. W mediach powrócił w związku z ujawnieniem afery Pandora Gate opisującej przypadki youtuberów i influencerów wykorzystujących swoją popularność do nawiązywania i utrzymywania relacji z nieletnimi dziewczynami.

Naruciak

Naruciak tworzy bardzo lekkie i przyjemne w odbiorze materiały. Największą popularność przyniosła mu seria Ciumkaj loczki, która bazuje na komentowaniu popularnych w telewizji programów paradokumentalnych, z kolei do jednej z najstarszych serii należy Poniedziałkowy Naruciak. Pierwszym filmem, który pojawił się na kanale był Funny Moments – TheNitroZyniak, w którym ukazał najzabawniejsze momenty z rozgrywki innego youtubera – Nitro.

AbstrachujeTV

Trudno nie kojarzyć AbstrachujeTV, które początkowo reprezentowały aż trzy osoby: Robert Pasut, Czarek Jóźwik i Rafał Masny (obecnie poza zespołem). Ich filmy to potężna dawka śmiechu i humoru, nierzadko czarnego. AbstrachujeTV słynie z parodiowania tego, co obecnie popularne, a ich dowcip często trafia w punkt. Do najpopularniejszych serii należą: Czego nie mówić, Co mówią oraz Co myślą. Nowe materiały pojawiają się w miarę regularnie na kanale, dostarczając widzom kolejnej porcji rozrywki.

IsAmU

IsAmU to bardzo popularny polski youtuber, który tak naprawdę nazywa się Szymon Kasprzyk. Kanał na youtubie założył w 2012 roku i od tego czasu udało mu się przyciągnąć aż 2,7 miliona subskrybentów. W swoich filmikach skupia się głównie na nagrywaniu gameplayów z takich gier, jak FIFA, Counter Strike czy Outlast oraz vlogów ze swojego codziennego, rodzinnego życia. Co ciekawe, jest on również zawodnikiem Fame MMA – zadebiutował w 2019 roku i założycielem drużyny e-sportowej “Pompa Team”.

  • Ilość subskrypcji: 2.75 mln
  • Ilość wyświetleń: 508 142 283
  • Kanał IsAmU

Planeta Faktów

Nie jest to kanał, który ma najwięcej subskrypcji na YT, ale z pewnością zasługuje na zaszczytne miejsce w TOP 10. Nie znajdziemy tam przydatnych lifehacków, vlogów ani treści lifestylowych, za to z pewnością trafimy na ogrom ciekawostek dotyczących świata. Wszystkie fakty zostały podzielone na kilkanaście różnych kategorii, w tym: technologia, zwierzęta, ludzie, podróże czy jedzenie. Co więcej, faktycznie można mówić o nich jako ciekawostkach, bo zwykle są to rzeczy, o których przeciętny użytkownik sieci nie ma pojęcia.

Kaluch

Kaluch, a tak naprawdę Kamil Kaliński, na swoim kanale skupia się na grze GTA V. Udostępnia porady, pokazuje jak grać oraz streamuje różnego rodzaju zadania. Wśród jego filmów można znaleźć także te rozrywkowe, jak np. cykl “GTA V – którym NPC jestem”. Inne serie, w ramach których regularnie publikuje nowe materiały, to między innymi “Policja vs Złodzieje 2024” czy “GTA 5 Prawdziwe życie”. Kaluch największą popularność zyskał po nagrywaniu treści, w których podkładał głos podobny do lubianej postaci z bajki “Madagaskar”, czyli Króla Juliana.

Na zakończenie warto wspomnieć o jeszcze jednym kanale. Gdyby stworzyć ranking subskrypcji YouTube Polska 2024 i nie ograniczać do znanych youtuberów, to zaszczytne pierwsze miejsce powinno trafić do Bazylland – Tractors & Excavators. To kanał, który ma najwięcej subskrypcji na YT – aż 7.11 mln – chociaż nie prowadzi go jeden konkretny twórca.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.