„Kiler 3” oficjalnie powstaje, a Cezary Pazura chce być jak Tom Cruise w Top Gun: Maverick

17.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
„Kiler 3” oficjalnie powstaje, a Cezary Pazura chce być jak Tom Cruise w Top Gun: Maverick
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Kiler 3” oficjalnie powstanie! Cezary Pazura w rozmowie z Wirtualną Polską zdradził, że trwają właśnie prace nad scenariuszem 3. odsłony kultowego filmu. Co ciekawe, przyczynił się do tego sukces “Top Gun: Maverick”!

Kiler 3 powstanie! Będzie jak Top Gun: Maverick?

Ostatnimi czasy kino chętnie wraca do klasyków sprzed lat. Potencjał dostrzeżono również w ponadczasowym polskim “Kilerze”! Cezary Pazura obwieścił, że prace nad jego trzecią częścią są już na dość zaawansowanym etapie. Istnieje jasna koncepcja na to, w jakim stylu odrodzi się tytuł, a jego scenariusz właśnie powstaje. 

To musi być inny film, równie dobry, ale nie taki sam. Pracujemy nad tym. Ja już wiem, o czym będzie. Jest kilka podmiotów, osób, które chciałyby zrealizować trzeciego »Kilera«, ale nie wiem, jaką oni mają wizję. Ale my mamy już od dawna pomysł, który rozpisujemy dość skrupulatnie

– ogłosił Pazura. 

Co ciekawe, bodźcem, który popchnął twórców do odważnego kroku, był “Top Gun: Maverick”, który, mimo upływu lat, potrafił tchnąć w dobrze znaną historię nowe życie. Pazura zdradził, że osobiście miał wątpliwości co do powodzenia tego projektu. Jego sukces nieoczekiwanie stał się jednak inspiracją, którą planuje przełożyć na ostateczny kształt filmu “Kiler 3”:

Nie wierzyłem, że to się może udać, chociaż już w Cannes było świetne przyjęcie i oklaski na stojąco. To nowoczesny film, inny od tamtego i właśnie tak trzeba zrealizować trzeciego »Kilera«.

Kiler 3 – obsada i twórcy 

Reżyser filmów “Kiler” i “”Kiler-ów 2-óch” – Juliusz Machulski – tym razem nie stanie za kamerą. Jest jednak bardzo entuzjastyczny na myśl o kontynuacji tej historii, służąc radą jako opiekun merytoryczny “Kiler 3”:

Rozmawiałem z Juliuszem Machulskim, który jest bardzo za tym, żeby to powstało, tylko on powiedział, że nie chce tego robić. On może podjąć się roli opiekuna merytorycznego, mentora, ale chce, żeby ktoś inny spojrzał na to świeżym okiem

– zdradził Pazura.

A co z obsadą? Aktor zapowiedział, że na planie po raz kolejny zagoszczą związani z tytułem aktorzy – wśród nich m.in. Katarzyna Figura. Nie wiadomo wciąż jednak, czy na ten krok zdecydują się również Małgorzata Kożuchowska i Janusz Rewiński, który lata temu wycofał się z branży. Pazura nie kryje, że z wielką chęcią spotkałby się z nim raz jeszcze podczas prac nad tytułem:

Mnie bardzo żal tego, że on się wycofał. Jest taki moment w życiu każdego artysty, że ma dosyć… – stwierdził lakonicznie. 

Myślicie, że “Kiler 3” zdoła skraść Wasze serca podobnie jak poprzednicy? Liczycie na powrót Siary?

Źródło: Wirtualna Polska, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.