Długo wyczekiwany Samsung Galaxy S23 FE zadebiutował…ale nie w Polsce

28.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Długo wyczekiwany Samsung Galaxy S23 FE zadebiutował…ale nie w Polsce
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kiedy Samsung Galaxy S23 FE trafi w końcu do sprzedaży w Europie i Polsce? Model ten został oficjalnie zaprezentowany 4 października 2023 roku. Samsung przekazał wtedy informację, kiedy Galaxy S23 FE trafi do sprzedaży. Miał to być 26 października 2023 roku – dzień, który wielu fanów marki wpisało do kalendarza. Nadszedł ten moment i co? I nic.

Rynkowy debiut Samsunga Galaxy S23 FE odbył się 26 października, ale… nie w Polsce

Dość niespodziewanie telefon nie pojawił się w końcu w sprzedaży w Polsce, czy innych krajach europejskich. Mogą go natomiast kupić m.in. klienci ze Stanów Zjednoczonych. Dlaczego tak się stało? Nie wiadomo. Być może komunikaty Koreańczyków zostały źle zrozumiane lub były nieprecyzyjne.

Klienci w USA mogą już znaleźć Galaxy S23 FE na sklepowych półkach. Tam ma procesor Snapdragon 8 Gen 1 i system operacyjny Android 13.

Pewnym pocieszeniem dla Europejczyków i Polaków ma być natomiast fakt, że kiedy Galaxy S23 FE trafi do nas, będzie miał nowszą wersję systemu operacyjnego. Android 14 na pokładzie nie jest jednak czymś nadzwyczajnym – już teraz ma go Google Pixel 8 (i nieco starsze generacje smartfona Google), stopniowo aktualizacje trafią też na inne telefony. Zapewne do czasu premiery Galaxy S23 FE również Samsung zaktualizuje inne swoje modele.

Samsung Galaxy S23 FE ma otrzymywać niezwykle długie wsparcie. Producent zapewni mu aż pięć lat dużych aktualizacji. Jeśli pojawi się u nas z Androidem 14, po kilku latach doczekamy się oficjalnej aktualizacji do Androida 18! To świetna wiadomość, która jest choć małą osłodą przykrej wiadomości o niepojawieniu się Galaxy S23 FE w polskich sklepach.

Samsung Galaxy S23 FE
Galaxy S23 FE

Kiedy Galaxy S23 FE trafi w końcu do Polski?

Najnowszy model Samsunga w końcu nie pojawił się w sprzedaży w Europie 26 października tego roku. Przyznam, że sam z niecierpliwością wyczekiwałem tego momentu, jak i oficjalnego potwierdzenia ceny nowego modelu. Jeśli Galaxy S23 FE trafiłby do sprzedaży w dobrej cenie i z jakimś bonusem (np. bardzo dobrymi słuchawkami Galaxy Buds FE w zestawie 😉 ) – już byłby mój! Niestety, trochę jeszcze poczekamy na wejście tego modelu do sprzedaży…

Ostatecznie Samsung Galaxy S23 FE ma pojawić się w sprzedaży w Polsce dopiero w styczniu 2024.

Wtedy z kolei powinny też zadebiutować modele Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Obecnie sprzedawany flagowiec powinien więc nieco stanieć, to samo musi więc czekać i opisywany model. Jeśli Galaxy S23 FE zadebiutuje w podobnej cenie do Galaxy S23… nikt go nie kupi. Porównanie Galaxy S23 FE do Galaxy S23 wskazuje w końcu na niemal same zalety flagowego modelu z tego roku.

Najnowszy Samsung Galaxy S23 FE
Kiedy Galaxy S23 FE w końcu trafi do Polski?

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.