Zbliża się premiera watchOS 10. Tak dużej aktualizacji jeszcze nie było

24.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zbliża się premiera watchOS 10. Tak dużej aktualizacji jeszcze nie było
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ostatnim wydaniu newslettera autorstwa Marka Gurmana z serwisu Bloomberg przeczytać można, że watchOS 10 będzie największą aktualizacją systemu operacyjnego dla zegarków Apple Watch od czasu wydania jego pierwszej wersji. Sprawdzamy, czego możemy oczekiwać od najnowszego wydania tego oprogramowania.

Premiera watchOS 10

Już na początku warto wspomnieć, że nowa wersja systemu watchOS zaprezentowana zostanie 5 czerwca, podczas wydarzenia otwierającego tegoroczną konferencję WWDC. Poza tym, pojawią się także inne nowe systemy – iOS 17, iPadOS 17, tvOS 17 oraz macOS 14.

Pierwsza wersja beta watchOS 10 zostanie udostępniona deweloperom niedługo po wspomnianej prezentacji, a publiczna wersja pojawi się prawdopodobnie w lipcu.

Wszyscy użytkownicy będą mogli zainstalować ten system na kompatybilnych modelach zegarków krótko po premierze tegorocznych modeli, która prawdopodobnie odbędzie się jesienią.

Nowe funkcje w watchOS 10

Wspomniany już we wstępie Mark Gurman twierdzi, że jedną z nowości będzie odświeżony interfejs użytkownika, który nie zmienił się od 2015 roku, kiedy to pojawiła się pierwsza generacja smartwatcha marki Apple. Co więcej, spodziewać się można wielu nowych funkcji, ale nie podano żadnych szczegółów na ten temat.

Przy okazji omawiania nowej wersji watchOS wspomniano także o kolejnej generacji samych zegarków. Planowane są niewielkie zmiany sprzętowe, ponieważ firma skupia się właśnie na aktualizacji ich oprogramowania.

watchOS 10 – przecieki

Nieco bardziej szczegółowych, ale mniej wiarygodnych informacji na temat watchOS 10 pojawiło się w serwisie Twitter. Użytkownik @analyst941 opublikował doniesienia o tym, że należy spodziewać się nowego układu ekranu początkowego.

Nowy interfejs ma być łatwiejszy w obsłudze. Podobno pojawią się foldery, w których grupować będzie można ikony zainstalowanych aplikacji, tak jak można to robić w przypadku systemu iOS. Możliwe też, że nowy układ będzie dostępny jako opcja dodatkowa, a użytkownicy będą mogli wybrać między starym, a nowym interfejsem. To tylko jedna z funkcji, która zaadoptowana zostać ma od oprogramowania dla iPhone’ów.

Warto dodać, że użytkownik @analyst941 przedstawił trafne doniesienia na temat Dynamic Island w iPhone’ach 14 serii Pro zanim funkcja ta została oficjalnie zaprezentowana.

Źródła: PowerOn/ Gurman, MacRumors; grafiki: Apple

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.