Jeszcze przed premierą wiemy, że drugi Nothing Phone będzie drogi

24.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jeszcze przed premierą wiemy, że drugi Nothing Phone będzie drogi
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nothing Phone pierwszej generacji był urządzeniem, które elektryzowało naszą branżę jeszcze przed premierą. Premierowy telefon nowej marki na rynku okazał się nad wyraz udany. Miał dość wydajne podzespoły i bardzo dopracowane oprogramowanie. Całość działała płynnie i sprawnie, a producent nie żądał za swój model zbyt dużo. Teraz poznaliśmy datę premiery kolejnej generacji smartfona. Niestety, poznaliśmy też prawdopodobną cenę, a ta nie jest niska.

Kiedy premiera Nothing Phone (2)?

Pierwsza generacja Nothing Phone (I) pojawiła się na rynku 12 lipca 2022 roku. Datę zapamiętamy na długo – producent podjął wiele skutecznych działań marketingowych. O premierze telefonu, o którym prawie nic nie wiedzieliśmy, było naprawdę głośno! Nothing sprytnie wypuszczał kolejne informacje, stopniując napięcie przed premierą.

Nothing Phone (2) trafi na rynek 11 lipca 2023 roku.

Czy znów wszyscy czekamy na prezentację nowego modelu? Niezbyt. Wiemy już, że wygląd nowego Nothing Phone niemal się nie zmieni. Dawno dowiedzieliśmy się też już, że najnowszy smartfon Nothing będzie flagowcem z krwi i kości. Pojawi się w nim najmocniejszy dostępny procesor – Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Obecnie napędza wiele flagowców, z zeszłego i tego roku. To dobrze – możemy liczyć na topową wydajność. Z drugiej jednak strony, Nothing Phone (I) docenialiśmy również ze względu na opłacalność. Był dwukrotnie tańszy od flagowców, dając porównywalne odczucia z korzystania z urządzenia.

Nothing Phone (1)

Wysoka cena Nothing Phone (2)

Smartfon powinien być dostępny w dwóch kolorach – czarnym i białym. Zdaniem serwisu Deallabs pojawi się też w dwóch wariantach – z 256 lub 512 GB pamięci na dane. Zdaniem serwisu, ceny na rynku francuskim wyglądają następująco:

  • Nothing Phone (2) 256 GB – 729 euro (nieco ponad 3200 złotych)
  • Nothing Phone (2) 512 GB – 849 euro (niecałe 3800 złotych)

Dotychczasowy model debiutował z ceną 2299 (wersja 8/128) i 2619 (12/256 GB) złotych. Nowość może być więc o połowę droższa. Ciężko więc mówić o Nothing (2) jako następcy pierwszej generacji. To raczej nowy, lepszy model uzupełniający gamę producenta.

Nothing Phone
Nothing Phone (I)

Cari Pei zapowiada, że jednak wygląd smartfona się zmieni?

Wspomnieliśmy już, że nowy telefon Nothing może być bardzo podobny do poprzednika. Właściciel marki, Cari Pei, zdementował doniesienia z rzekomym wyglądem telefonu. Może to oznaczać, że znów zostaniemy zaskoczeni nietuzinkowym designem. Musimy jednak poczekać do oficjalnej premiery, wtedy poznamy wszystkie szczegóły. Warto dodać, że informację o wykorzystaniu procesora Snapdragon 8 Gen 1 przekazał sam właściciel marki.

Nothing Phone 2 z procesorem Snapdragon 8 Gen 2
Cari Pei zapowiada użycie procesora Snapdragon 8 Gen 1

Według internetowych doniesień, specyfikację urządzenia uzupełnia ekran AMOLED 120 Hz (6,7″), aparat główny 50 MP, głośniki stereo i komplet funkcjonalności i modułów. Nie zabraknie oczywiście również charakterystycznego tyłu urządzenia z ciekawym podświetleniem.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.