Search icon

Poznaliśmy datę premiery smartfona Google Pixel 7

04.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Poznaliśmy datę premiery smartfona Google Pixel 7
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Debiut kolejnych generacji smartfonów sygnowanych marką Google zawsze jest sporym wydarzeniem w branży. Często to właśnie w tych modelach pojawia się nowa wersja systemu operacyjnego Android. Nie wiemy czy zaawansowane prace nad Androidem 13 sprawią, że nowy system pojawi się w Google Pixel 7. Znamy natomiast datę premiery dwóch odmian smartfona.

Kiedy premiera Google Pixel 7 i Google Pixel 7 Pro?

Na rynku pojawią się jednocześnie dwa urządzenia – Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Oba telefony zadebiutują 6 października 2022 roku. Wtedy też rozpocznie się ich przedsprzedaż.

google pixel

Sprzedaż Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro rozpocznie się natomiast tydzień później – 13 października 2022 roku. Warto jednak dodać, że obie daty nie są jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Google. Terminy opublikował Jon Prosser, który w przeszłości dobrze wytypował podobne daty. Warto jednak wspomnieć, że poprzednia generacja Pixeli zadebiutowała właśnie w październiku 2021 roku. Termin zbiega się też w czasie z planowanym zakończeniem prac nad systemem Android 13, a to właśnie w smartfonach Google system ten zwykle debiutuje.

Co wiemy o smartfonach Google Pixel 7?

Jeszcze przed premierą znaliśmy sporo informacji o Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro. Design w dużym stopniu nawiązuje do Pixeli 6. Centrum sterowania będzie wysokiej klasy ekran AMOLED o przekątnej 6,3″ (Pixel 7) lub 6,7″ (Pixel 7 Pro). Jak zwykle w urządzeniach tej serii możemy liczyć na wyjątkowo dobry aparat fotograficzny i świetną wydajność. Tę ostatnią poprawia „czysty” system Android – bez nakładki producenta – w końcu producentem zarówno systemu operacyjnego, jak i samego telefonu jest Google.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.