Kiedy premiera Barbie na HBO Max? Będzie, ale trochę cierpliwości się przyda

04.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Kiedy premiera Barbie na HBO Max? Będzie, ale trochę cierpliwości się przyda
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Barbie” walczy o pierwsze miejsce na podium w kategorii najbardziej kasowego filmu tego roku. Nie powinien dziwić więc fakt, że na premierę VOD tytułu przyjdzie nam jeszcze sporo zaczekać. Właśnie ujawniono, jak długo.

Barbie – kiedy premiera na HBO Max?

Dyrektor generalny Warner Bros. Discovery, David Zaslav ujawnił, kiedy “Barbie” trafi na HBO Max. Dokładna data premiery wciąż pozostaje nieznana. Wiadomo już jednak, że tytuł wyląduje w streamingu jesienią tego roku: 

Naprawdę wierzymy w okno kinowe. Pozwólmy temu filmowi przez nie przejść, niech zostanie wyświetlony, zbuduje markę, a następnie trafi do PVOD, gdzie będzie dostępny do zakupu. Przejdźmy przez te wszystkie okna dystrybucji, które zawsze działały i cały czas działają bardzo dobrze. Następnie umieścimy go na Max. A kiedy tam trafi, uważamy, że będzie miał bardzo dobry wpływ na platformę. Stanie się to jesienią.

Krok ten jest zrozumiały, biorąc pod uwagę genialne wyniki kasowe produkcji (które jeszcze w ten weekend mogę przekroczyć próg miliarda dolarów globalnych wpływów). Jest też wyrazem konsekwencji w zakresie realizacji nowej strategii Warner Bros., które stawia teraz raczej na premiery kinowe niż na szybką dystrybucję w VOD.

Na ten moment w światowym rankingu box office roku 2023 tytuł lidera dzierży “Super Mario Bros.” z wynikiem 1,355 miliarda dolarów. Zwycięstwo w tym starciu jest więc jak najbardziej realne i z całą pewnością pozostaje kwestią ambicji twórców hitowej “Barbie”.

Barbie – o czym jest nowy film Grety Gerwig?

“Barbie” przenosi widza do idealnego, bajkowego świata, w którym jednak tytułowa bohaterka mierzy się z kryzysem egzystencjalnym. 

W produkcji wystąpiły najgłośniejsze światowe nazwiska, w tym m.in.: Margot Robbie, Ryan Gosling, Emma Mackey i Dua Lipa.

Źródło: Deadline

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.