Wszystko o karcie i aplikacji Payback. Czy warto z niej korzystać i zbierać punkty?

20.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Wszystko o karcie i aplikacji Payback. Czy warto z niej korzystać i zbierać punkty?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Tankowanie na stacji benzynowej, zakupy online i stacjonarne czy wypad do kina – codziennie wykonujemy te i podobne czynności. Co jednak, jeśli płacąc za usługi, przy okazji moglibyśmy zbierać punkty i wymieniać je na atrakcyjne nagrody rzeczowe lub vouchery? To możliwe z największym programem lojalnościowym w Polsce – Payback. Sprawdźmy, co warto o nim wiedzieć i jakie możliwości oferuje.

Program Payback

Program Payback to program lojalnościowy, który umożliwia zbieranie punktów za zrobione zakupy w sklepach partnerskich. Wzięcie w nim udziału jest całkowicie darmowe – nie płaci się ani za posiadanie konta, ani za wydanie karty czy używanie aplikacji mobilnej.

Punkty Payback

Punkty zostają naliczane podczas każdego zakupu u partnera programu – wystarczy tylko okazać kartę Payback przy kasie lub ją zeskanować samodzielnie na stanowisku samoobsługowym. W przypadku zakupów online należy najpierw zalogować się na stronie Payback lub w aplikacji, a następnie przejść do sklepu internetowego znajdującego się na liście.

Jaki jest przelicznik punktów na złotówki?

Zebrane punkty Payback można wymienić na nagrody rzeczowe lub obniżyć za ich pomocą rachunki za paliwo, zakupy u partnerów stacjonarnych oraz w wybranych sklepach online. Wówczas stosowany jest specjalny przelicznik punktów na złotówki (100 punktów = 1 zł).

Ilość przyznawanych punktów różni się on w zależności od miejsca, w którym dokonujesz zakupów. W większości sklepów online za każde wydane 3 zł otrzymujesz 1 punkt Payback.

Istnieje jednak kilka wyjątków:

 • na Allegro i w Empiku: 5 zł = 1 pkt,
 • Fly, Groupon, Neo24, PSB Mrówka, Maxi Zoo, Multikino, Wild Bean Cafe:  2 zł = 1 pkt,
 • bp Polska: 2 litry = 3 punkty,
 • Booking, H&M: 2€ = 2 punkty.

Kupony Payback

karta payback i kupony

Zbieranie punktów można przyspieszyć, poprzez skorzystanie z kuponów dostępnych na stronie lub w aplikacji. Po ich aktywowaniu, przypisane punkty trafią na Twoje konto. Oczywiście pod warunkiem, że spełnisz wszystkie wymagania w danym kuponie.

Karta Payback – rejestracja

Aby otrzymać kartę Payback, należy zarejestrować się na stronie programu. Jest to bardzo proste:

 • Kliknij “Dołącz do programu” na stronie głównej payback.pl.
Payback - rejestracja
 • Zaznacz opcję “Nie mam karty” (możesz też zarejestrować swoją kartę Payback, podając jej dane). Następnie wybierz partnera Payback, z którym zarejestrujesz kartę.
rejestracja w Payback - załóż konto
 • Podaj adres e-mail i ustaw hasło.
zakładanie konta payback - mail i hasło
 • Wpisz swoje dane.
rejestracja payback - dane
 • Po wyrażeniu lub braku zgody na otrzymywanie wiadomości o ofertach, wystarczy tylko kliknąć “Zarejestruj”.

Uwaga: jeśli Twój wybór padł na kartę wirtualną, będzie ona od razu dostępna w aplikacji. Nie otrzymasz fizycznego odpowiednika.

Partnerzy Payback

Wśród partnerów Payback znajdziemy sklepy stacjonarne i online, stacje benzynowe oraz punkty usługowe, jednak to nie wszystko.

 • Sklepy stacjonarne: BP, Kaufland, Cinema 3D, CUK Ubezpieczenia, dm, Maxi Zoo, Nationale Nederlanden, MetLife, Multikino, Pryzmat, PSB Mrówka, Wild Bean Cafe.
 • Sklepy online: mnóstwo popularnych serwisów, w tym Allegro, AliExpress, Empik, Booking.com, Pyszne.pl czy Ikea.     
 • Operatorzy telefonii komórkowej, TV i Internet.
 • Platformy finansowe.
 • Fundacje charytatywne.      

Nagrody Payback

Zebrane punkty można wymienić na nagrody rzeczowe znanych marek, z wielu różnych kategorii. Są to np. garnki, narzędzia, akcesoria samochodowe, zabawki i prezenty dla dzieci czy produkty związane ze zdrowiem i urodą. Punkty wydasz także na vouchery do popularnych sklepów internetowych, o wartości od 10 do 200 zł.

Warto wiedzieć, że aby otrzymać wybrany produkt lub voucher wystarczy zebrać tylko 100 punktów Payback, a brakującą kwotę można dopłacić.

Aplikacja Payback – najważniejsze funkcje

Aplikację Payback można bardzo łatwo zainstalować – wystarczy ją tylko za darmo pobrać z Google Play lub AppStore. Instalacja jest intuicyjna i nie powinna nikomu sprawić problemów.

aplikacja payback

Aplikacja zapewnia mnóstwo korzyści. Przede wszystkim daje możliwość:

 • korzystania z wirtualnej karty lojalnościowej, co pozwala na szybsze zbieranie punktów,
 • łatwego aktywowania kuponów (za pomocą jednego kliknięcia),
 • wygodnego sprawdzania aktualnych promocji, dostępnych nagród za punkty Payback, katalogu voucherów.

Wśród innych zalet warto wymienić też dostęp na bieżąco do aktualnej liczby zebranych punktów oraz możliwość oszczędzania. Aplikacja oferuje też różne przydatne funkcje, takie jak np. listy zakupów czy mapę najbliższych sklepów partnerów.

Oszczędzanie z aplikacją

Korzystając z aplikacji Payback można z łatwością oszczędzić. Jest to możliwe dzięki obniżaniu rachunków za zebrane punkty, ale też odbieranie różnego rodzaju nagród, za które w sklepie należałoby wydać gotówkę. Dzięki temu, gdy potrzebujesz jakiegoś produktu lub szukasz prezentu dla bliskiej osoby, możesz wykorzystać swoją pulę punktów i wymienić ją na wybrany przedmiot. 

Payback Go

payback go

Payback Go to najnowsza funkcja aplikacji mobilnej. Opiera się o geolokalizację urządzenia mobilnego. Dzięki temu aplikacja pokazuje wszystko, co dotyczy wybranego przez Ciebie partnera. Opcja ta dostępna jest obecnie w Kauflandzie, na stacjach benzynowych bp, w marketach budowlanych PSB Mrówka oraz Maxi Zoo. Gdy zbliżysz się do jednego z tych sklepów, aplikacja pokaże Ci aktualne promocje i kupony.

Może Cię zainteresować:

Filozof z wykształcenia, fanka nowych technologii i gier komputerowych. W wolnych chwilach uwielbia grać w Talisman, czytać fantastykę i biografie, piec ciasta i babeczki oraz jeździć na rowerze.