Kanały na Instagramie – do czego służy nowa funkcja?

16.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Kanały na Instagramie – do czego służy nowa funkcja?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kanały na Instagram to funkcja, którą dostaną wszyscy użytkownicy. Dotychczas funkcjonalność testowała wyłącznie ograniczona grupa osób. Jakie daje możliwości i czy warto z niej korzystać?

Kanały nadawcze na Instagramie

Funkcja Kanały na Instagramie pojawiła się kilka miesięcy temu. Twórcy i influencerzy mogli dzięki niej dzielić się treściami ze swoimi fanami – obserwatorami. W późniejszym czasie dodatkowe możliwości dostali też użytkownicy – Kanały pozwalały na dyskusję fanów z twórcą. To kolejna nowość w aplikacji Instagram. Najwyraźniej Meta szuka dodatkowych możliwości przyciągnięcia kolejnych użytkowników do swojej usługi.

kanały na instagramie

Kanały nadawcze na Instagramie działają podobnie do Grup, ale mają znacznie więcej możliwości.

Administratorzy kanałów, czyli instagramowi twórcy, mogą przesyłać dzięki nim różne treści. Ich obserwatorzy zobaczą tekst, zdjęcia, filmy, czy ankiety.

Użytkownicy nie powinni mieć też problemów z wyszukaniem interesujących ich Kanałów na Instagramie. Możliwe jest również wysłanie linku do konkretnego kanału. Twórca może w ten sposób promować go na swojej stronie, czy w innych mediach społecznościowych.

Kanały na Instagram

Większa prywatność dzięki Kanałom nadawczym

Twórcy Instagrama są przekonani, że możliwość udostępnienia treści, w tym transmisji na żywo, wyłącznie dla danej grupy, pozytywnie wpłynie na prywatność. Istotnie, właściciel Kanału może ograniczyć grono odbiorców pewnych treści. Meta (właściciel Instagrama, Facebooka, WhatsApp i innych) planuje, aby kanały pojawiły się również właśnie w komunikatorze WhatsApp. Tam w funkcjonalności „Kanały” istotne będą także możliwość ukrycia swojego numeru telefonu i zdjęcia – zarówno dla uczestników, jak i samego twórcy.

jak zdobyć followersów na instagramie

Warto dodać, że opisane rozwiązania są znane m.in. z aplikacji Telegram. W tej aplikacji jest znacznie więcej opcji, które też mogą w przyszłości trafić do WhatsApp i Instagram. Cóż, nic dziwnego że twórcy oprogramowania wzajemnie kopiują od siebie udane pomysły. Przykładem mogą być Rolki na Instagramie – mocno przypominające analogiczną opcję w Tik-Toku.

Kanały na Instagramie mają szansę odnieść sukces

Społeczność użytkowników Instagrama jest bardzo duża i obejmuje osoby z niemal całego świata. Szanse Kanałów na odniesienie ogromnego sukcesu są więc bardzo realne. Czas pokaże, czy wśród ich założycieli pojawią się nowe „gwiazdy” i czy Kanały przejmą rolę innych funkcjonalności.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.