Search icon

“Joker 2”: Joaquin Phoenix i Lady Gaga na pełnym zwiastunie. To jednak nie musical

10.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Joker 2”: Joaquin Phoenix i Lady Gaga na pełnym zwiastunie. To jednak nie musical
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W sieci znajdziecie już oficjalny zwiastun filmu “Joker 2” o zasadnym podtytule “Folie À Deux”. Ekranowe szaleństwo dwojga w wydaniu Joaquina Phoenixa i Lady Gagi zapowiada się elektryzująco. To będzie hit 2024 roku?

Joker 2 – zwiastun już dostępny

O 3:30 polskiego czasu zadebiutował pełny zwiastun wyczekiwanej, tegorocznej premiery kinowej – “Joker 2”. To sequel przyjętego z ogromnym entuzjazmem “Jokera” – śmiałego projektu, który, mimo że odchodził od dobrze znanego kierunku w uniwersum DC, okazał się ogromnym sukcesem artystycznym i finansowym, dołączając do czołówki najbardziej dochodowych filmów w historii.

Tytuł ma na swoim koncie m.in. 2 Oscary – za pierwszoplanową rolę męską i muzykę oryginalną – a twórcy nie zawahają się ani chwili, aby wykorzystać ten potencjał w pełni. 

Poza powrotem Phoenixa, “Joker 2” dostarczy nam bowiem kolejnej dawki muzycznych uniesień, za które odpowiada świetna Hildur Guðnadóttir. Podczas seansu usłyszycie aż 15 utworów kompozytorki, co jednak nie czyni tytułu od razu musicalem. Tak twierdzi przynajmniej Todd Phillips, który postrzega “Folie À Deux” jako film z elementami musicalu – podobnie jak miało to miejsce w przypadku oryginalnej produkcji. Jak sprawdza się to na ekranie? – Możecie już się przekonać:

Joker 2 – obsada i twórcy 

W rolach kochanków podzielających szaleństwo dwojga przyszło odnaleźć się Joaquinowi Phoenixowi i Lady Gadze. W obsadzie znaleźli się również Zazie Beetz, Brendan Gleeson, Catherine Keener, Jacob Lofland i Harry Lawtey.

Todd Phillips ponownie wyreżyserował film, do którego – wraz ze Scottem Silverem – napisał też scenariusz. 

Kiedy premiera?

Produkcja trafi na wielkie ekrany 4 października 2024 roku, a potem można spodziewać się, że wyląduje w ofercie Max (czyli HBO Max po zmianie nazwy w czerwcu).

Źródło: Warner Bros.

Polecane soundbary

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.