Gdzie obejrzeć filmy z serii John Wick online?

13.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Gdzie obejrzeć filmy z serii John Wick online?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“John Wick” to tytuł, będący marką samą w sobie, choć – jak się okazuje – musiał na nią zapracować od samych podstaw. Obecnie święci tryumfy za sprawą swojej najnowszej premiery kinowej. Nie osiada jednak na laurach, obiecując kolejne projekty o dużym potencjale. Na czym polega jego fenomen? Gdzie obejrzeć “John Wick” i jego kontynuacje? Czy w sieci znajdziecie “John Wick” za darmo? Odpowiadamy.

John Wick – fenomen kina akcji

Początki serii “John Wick” sięgają 2014 roku, kiedy to debiutował film otwierający to uniwersum. Mało kto spodziewał się jednak wówczas, że właśnie rozpoczyna się coś istotnego z punktu widzenia historii kina. 

Stojący za produkcją Chad Stahelski i David Leitch – para kaskaderów – postrzegani byli raczej jako eksperymentatorzy aniżeli filmowcy, z którymi należy się liczyć. Jakież musiało być zaskoczenie tych, którzy w nich wątpili, kiedy okazało się, że “John Wick” z Keanu Reevesem w roli głównej zjednał sobie zarówno widownię, jak i krytyków; po niespełna dekadzie od swojej premiery postrzegany jest zaś w kategorii fenomenu kina akcji

Obecnie “John Wick” to tytuł, za którym kryją się cztery pełnometrażowe filmy, w tym niedawna premiera kinowa – a na tym zapewne nie koniec. W drodze są też jego spin-offy:The Continental” oraz “Ballerina”, zapowiadające się na ciekawe rozwinięcie głównej osi narracji. Powstała również gra – “John Wick Hex”.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie powinien dziwić fakt, że jego kolejne odsłony na dobre rozgościły się w domach widzów, a coraz to nowsze platformy VOD mają w tym swój niekwestionowany udział. Zatem, gdzie obejrzeć “John Wick” online? O czym opowiada seria i w jakim kierunku zmierza? Przekonajcie się!

John Wick (Amazon Prime Video, Canal+ Online, Megogo, TVP VOD, Rakuten, Cineman, Player, Play NOW, Polsat Box Go)

John Wick (Keanu Reeves) to były, najlepszy płatny zabójca w Stanach Zjednoczonych, który dla żony postanowił odmienić swoje życie i zostawić przeszłość w tyle. Choć tego nie planował, śmierć ukochanej przypomni mu jednak o niej na nowo. 

Bohaterowi nie będzie bowiem dane przeżyć żałoby w spokoju. Gdy syn rosyjskiego gangstera okrada go z ostatniej pamiątki po zmarłej, John wkracza do gry po raz kolejny. Jego celem jest zemsta.

“John Wick” online znajdziecie między innymi w bibliotece platform Viaplay i Polsat Box Go

John Wick 2 (Amazon Prime Video, Canal+ Online, Megogo, TVP VOD, Rakuten, Cineman, Player, Play NOW, Polsat Box Go)

Kolejny film może oznaczać dla bohatera tylko jedno – jeszcze więcej akcji. Tym razem rozgrywa się ona na gorącej, włoskiej ziemi, gdzie sprowadziły Johna więzi przyjaźni. Kiedy jego stary druh zwraca się z prośbą o pomoc w uporaniu się z wysłannikami tamtejszego półświatka, ten postanawia spłacić swój dawny dług. Celem jest przejęcie kontroli nad międzynarodową gildią zabójców. Na szali spoczywają głowy – nikt nie może czuć się bezpiecznie. 

Cały film “John Wick 2” znajdziecie m.in. w serwisie Rakuten TV

John Wick 3 (Amazon Prime Video, Canal+ Online, Megogo, TVP VOD, Rakuten, Cineman, Player, Play NOW, Viaplay, Polsat Box Go)

Obława na Johna trwa w najlepsze. Gildia Zabójców postarała się zaś o to, aby odpowiednio zmotywować wszystkich jej uczestników. Wick, jak nigdy wcześniej, musi więc polegać na swoich zdolnościach przetrwania i walki. Przed konfrontacją nie uchronią go nawet najodleglejsze zakamarki świata. Tymczasem jego śladem rusza tajemnicza piękność (Halle Berry) – postrach żywych i umarłych. 

3. część filmu “John Wick” w VOD oferuje m.in. serwis Player.

John Wick 4 (Amazon Prime Video, Polsat Box Go, Premiery Canal+, Apple TV+, Rakuten, Cineman, Player, Play NOW)

“John Wick 4” – według relacji samego Keanu – to dla niego najtrudniejsza ze wszystkich dotychczasowych części serii. Mowa tu nie tylko o spiętrzeniu akcji, która wylewa się poza kadry, ale też o złożoności jego postaci, której przyjdzie zmierzyć się z konsekwencjami własnych poczynań. Fakt, że znajduje się na celowniku najlepszych płatnych zabójców, nie ułatwia zaś sprawy.

4. część “John Wick” online jest już dostępna na kilku serwisach VOD do wypożyczenia lub w ramach abonamentu (Amazon Prime Video).

Czy będzie kolejna część – John Wick 5?

“John Wick 5” to niezmiennie scenariusz brany pod uwagę przez twórców. Entuzjastyczny odbiór ostatniej premiery kinowej stanowi zaś wyraźny sygnał tego, czego oczekuje od nich widownia. Tymczasem Chad Stahelski z przekorą testuje ich cierpliwość:

Wszystkim nam bardzo schlebia fakt, że producenci i widzowie wracają i mówią: »Chcemy więcej« – i nie chodzi tu tylko o skok na kasę. W końcu to naturalne, że widownia chce więcej. Myślę, że wszyscy potrzebujemy trochę czasu, aby zobaczyć, co dalej. Keanu i ja za kilka miesięcy najprawdopodobniej spotkamy się w jakimś barze z whisky w Japonii i możemy wówczas stwierdzić: »Tak, nigdy więcej do tego nie wrócimy«. Ale później możemy też dodać, że chodzi nam po głowie pewien pomysł, coś w stylu: »Jesteśmy na to otwarci«

– stwierdził.  

Spin-offy: Ballerina i Continental

Zmagania Johna Wicka cieszą się tak dużą popularnością, że zaczyna powstawać wokół niego całe uniwersum. Jako pierwszy premierę miał serial „The Continental”. Skupia się on na postaci Winstona (Colin Woodell), przyjaciela Johna. Prequel serii w VOD zadebiutował w ofercie platformy Amazon Prime Video. W obsadzie serialu znalazł się również m.in. Mel Gibson.

the continental john wick mel gibson

Jego ciekawym uzupełnieniem będzie “Ballerina” – film z Aną de Armas w roli głównej, w którym wcieli się ona w postać zabójczyni poszukującej zemsty na oprawcach jej rodziny. W kontekście tej historii pada już dokładna data premiery – 7 czerwca 2024 roku. 

Źródło: materiały prasowe, Hollywood Reporter

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.