John Wick 5 powstanie! Będą też serialowe spin-offy i gra

29.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
John Wick 5 powstanie! Będą też serialowe spin-offy i gra
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ogromny sukces filmu “John Wick 4” przesądził o dalszym losie tytułu – wszystko wskazuje na to, że ten da początek całemu uniwersum! Jak właśnie się okazało, w planach jest nie tylko “John Wick 5”, ale również trzy jego serialowe spin-offy i wysokobudżetowa gra! Poznajcie szczegóły. 

John Wick 5 powstanie!

Dyskusje dotyczące ewentualnego powstania “John Wick 5” trwały już jakiś czas. Mimo to twórcy odżegnywali się od jakichkolwiek stanowczych deklaracji w tym zakresie. Aż do teraz. Joe Drake – szef studia Motion Picture Group – postanowił bowiem położyć kres wszelkim niedopowiedzeniom, ogłaszając na spotkaniu z akcjonariuszami, że “John Wick 5” nie tylko powstanie, ale znajduje się już na wstępnym etapie produkcji! A na tym wcale nie koniec.

Tytuł osadzony będzie w szerszym kontekście, nakreślonym na łamach jego licznych spin-offów. Jeszcze w tym roku doczekamy się premiery “The Continental” – 3-częściowego serialu, rozgrywającego się w tytułowym hotelu-przystani dla największych zabójców świata. Przyszły rok przyniesie z kolei debiut serialowej “Balleriny” z Aną de Armas w roli głównej, w której ta wcieli się w postać młodej zabójczyni szukającej zemsty na winnych jej rodzinnego dramatu. W planach jest też kolejna seria, której szczegóły na ten moment pozostają nieznane oraz wysokobudżetowa gra wideo! 

Wszystko to ma współtworzyć konsekwentnie budowaną całość – “regularny cykl”, dzięki któremu coraz to nowsze elementy świata przedstawionego będą odsłaniane przed wyraźnie głodną ich widownią: 

Tak więc budujemy świat, a kiedy nadejdzie [piąty – przyp. red.] film, będzie on organiczny – będzie organicznie wyrastał z tego, jak zaczynamy opowiadać te historie. Ale możesz polegać na regularnym rytmie Johna Wicka

– zdradził Drake.

Kiedy premiera John Wick 5?

Data premiery “John Wick 5” jest na razie nieznana. Na wrzesień tego roku zaplanowano za to amerykański debiut “The Continental”, który według niepotwierdzonych jeszcze informacji może zasilić bibliotekę serwisu SkyShowtime albo ofertę Amazon Prime Video. W przyszłym roku wypatrujcie zaś “Balleriny”.  

Źródło: IGN

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.