John Wick 4 to największe wyzwanie dla Keanu Reevesa. Co wiadomo o tytule?

29.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
John Wick 4 to największe wyzwanie dla Keanu Reevesa. Co wiadomo o tytule?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jedna z głośniejszych przyszłorocznych premier – “John Wick 4” – zapowiada się na naprawdę intensywny film akcji. Będzie to też kino refleksyjne, skłaniające głównego bohatera do podsumowań. Namiastkę tego, co przed nami otrzymaliśmy wraz z oficjalnym zwiastunem promującym tytuł. Rąbka tajemnicy uchylił też sam Keanu Reeves. 

John Wick 4 – zwiastun

Filmowa seria zgromadziła wokół siebie rzeszę fanów z całego świata. W naturalny sposób przekłada się to na zainteresowanie jej kontynuacją – “John Wick 4”. Wraz z upływem czasu coraz więcej zakulisowych faktów wychodzi na światło dzienne. Wstępem do nich okazał się oficjalny zwiastun, który już od jakiegoś czasu możecie zobaczyć w sieci. Jego tempo budują dwa poziomy narracji – kino psychologiczne i akcji, które mogą złożyć się na opowieść kompletną. Przekonajcie się o tym sami: 

John Wick 4 to najtrudniejszy film Keanu Reevesa

Jeżeli chodzi o filmowy dorobek Keanu Reevesa, “John Wick 4” ma być najtrudniejszą produkcją, przy której ten współpracował. Jak zdradził: 

Jeśli chodzi o akcję, to »John Wick 4« jest najtrudniejszym filmem, jaki zrobiłem w życiu. Wielu idzie do kina na tego typu produkcje, aby czerpać rozrywkę ze spektakularnych sekwencji. Tym razem jest naprawdę sporo osób, które będą chciały dorwać Wicka.

Trudności aktorskich może przysporzyć również inny aspekt nadchodzącej premiery. To warstwa psychologiczna głównego bohatera, który tym razem będzie musiał stawić czoła prawdzie o dotkliwych konsekwencjach własnych poczynań:

Powiedziałbym, że w »John Wick 4« John będzie musiał pogodzić się z tym, jak to, co robi, wpływa na ludzi, na których mu zależy. Zawsze trzeba ponosić konsekwencje swoich czynów. I w tej [4. części – przyp. red.] zaczniemy dostrzegać, że John rozumie, jakie są te konsekwencje

– powiedział Chad Stahelski – reżyser filmu.

Obsada John Wick 4

W czwartej odsłonie filmowej serii oprócz wspomnianego Keanu Reevesa wystąpią także: Hiroyuki Sanada (“Ostatni Samuraj”), Laurence Fishburne (“Matrix”, “John Wick”), Bill Skarsgård (“To”), Lance Reddick (“Prawo ulicy”, “John Wick”), Scott Adkins (“Doctor Strange”, “Champion”) oraz Donnie Yen (“Ip Man”).

Kiedy premiera?

“John Wick 4” zadebiutuje w kinach 24 marca 2023 roku

Źródło: Lions Gate Entertainment, Total Film, NME

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.