Lubisz reklamy? To dobrze, bo w Google Play będzie ich jeszcze więcej

15.06.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Lubisz reklamy? To dobrze, bo w Google Play będzie ich jeszcze więcej
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Nie ma w tym nic dziwnego, że firmy technologiczne szukają możliwości dodatkowego zarobku. Tym razem takie działania podjęło Google. W sklepie Google Play pojawią się dodatkowe reklamy, które zobaczymy podczas wyszukiwania gier i aplikacji.

Dodatkowe miejsca do promowania gier i aplikacji

W Sklepie Google Play od dawna znajdują się nie tylko aplikacje i gry, ale również inne treści (audiobooki, muzyka, filmy, itp.). Między nimi co pewien czas znajdujemy reklamy, które zachęcają do pobrania konkretnego produktu cyfrowego. Na listach wyszukiwania, które widzi użytkownik Google Play, poza „normalnymi” wynikami znajdują się więc również pozycje płatne, czy też sponsorowane.

Jeszcze więcej reklam w Google Play

Twórcy oprogramowania i innych treści mogą w ten sposób zareklamować swoje dzieło. Google oczywiście zarabia na tym. Więcej miejsc, gdzie taka płatna treść się pojawi, oznacza więc po prostu wyższe zyski firmy.

Amerykański gigant technologiczny zapewnia, że jednocześnie zobaczymy maksymalnie trzy reklamy.

Trzy pokazywane równolegle na jednym ekranie reklamy to sporo. W dużej mierze w ten sposób promowane mają być gry, w których aktualnie trwają promocje, eventy i wydarzenia specjalne.

Jeszcze więcej reklam w Google Play

Bezpieczniejsze instalowanie gier i aplikacji w nowym Sklepie Google Play

Zmiany pojawią się w najnowszej wersji aplikacji Google Play. Na smartfonach i tabletach z systemem operacyjnym Android zainstaluje się ona automatycznie.

Poza zwiększeniem miejsc do wyświetlania reklam, instalowanie aplikacji i gier ma być teraz jeszcze bardziej bezpieczne. Kolejną niewielką, choć przydatną zmianą jest nowy sposób zezwolenia na pobranie pliku korzystając z sieci komórkowej. Jeżeli aktualnie nie mamy dostępnej sieci Wi-Fi, dotychczas musieliśmy zmieniać głębiej „schowane” ustawienia. Teraz ma to być możliwe już z poziomu obszaru powiadomienia.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.