Search icon

Jest data premiery Samsunga Galaxy S22! Poznaliśmy także wygląd nowego flagowca

28.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jest data premiery Samsunga Galaxy S22! Poznaliśmy także wygląd nowego flagowca
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ostatnich dniach doszło do wycieku zdjęć pokazujących wygląd nowego flagowego Samsunga S22. Poznaliśmy także datę premiery nowego modelu. Tak, jak w przypadku poprzedników, Samsung S22 będzie dostępny w kilku wariantach. Pod względem wizualnym najwięcej zmian zaszło w modelu S22 Ultra.

Jest data premiery Samsung Galaxy S22

Samsung już teraz zachęca do zapisania się na premierę online nowego modelu. Jednocześnie pokaże wszystkie warianty swojego flagowca: model S22, S22 Plus i S22 Ultra. Niestety, w tym roku nie będzie niespodzianki. Wszystko za sprawą wycieku zdjęć nowych flagowych „galaktyk”.

Premiera nowych Samsungów z serii Galaxy S22 została ustalona na 9 lutego 2022 na konferencji Galaxy Unpacked.

Wygląd dwóch pierwszych wariantów w dużym stopniu nawiązuje do poprzednika, ale także do pokazanego niedawno Samsunga S21 FE. Nowością jest zupełnie nowy design tylnej części Samsunga S22 Ultra. Największe zmiany zaszły oczywiście w okolicy obiektywów. Wyspa z aparatami stała się nieco większa, aby pomieścić dodatkowe „oczka” obiektywów.

Samsung Galaxy S22 i S22 Ultra
Z lewej Samsung Galaxy S22 Ultra, z prawej wygląd modelu S22/S22 Plus (fot. Samsung)

Samsung Galaxy S22 Ultra przejmuje rolę Samsunga Galaxy Note?

Nowy Samsung Galaxy S22 Ultra jest bardziej kanciasty w stosunku do zaokrąglonego na rogach modelu S22/S22 Plus. Ma także bardzo duży (6,8″) wyświetlacz. Czy świadczy to o tym, że zastępuje w gamie modelowej Galaxy Note’a? Prawdopodobnie tak. Producent dodaje bowiem do modelu Ultra rysik S-Pen znany wcześniej właśnie z serii Note.

Specyfikacja Galaxy S22 Ultra – ma wszystko, co najlepsze

Samsung zdążył nas już przyzwyczaić wyposażania modeli z serii Galaxy S w najlepsze dostępne podzespoły. Tak jest również w tym przypadku, a model S22 Ultra posiada najlepsze „bebechy”. Mamy więc 120-hercowy ekran AMOLED, 8-12 GB pamięci RAM i dysk o pojemności 128-512 GB. Bateria w tym modelu ma pojemność 5000 mAh. Największe wrażenie robi jednak zestaw aparatów.

Samsung Galaxy S22 Ultra posiada cztery obiektywy, w tym dwa pozwalające na zbliżenie optyczne (3x i 10x).

Telefon posiada cztery tylne obiektywy:

  • główny 108 MP f/1.8 z optyczną stabilizacją;
  • teleobiektyw 10 MP z trzykrotnym zoomem, f/2.4 z optyczną stabilizacją;
  • obiektyw peryskopowy 10 MP z 10-krotnym zoomem f/4.9 z optyczną stabilizacją;
  • ultra szerokokątny 12 MP, f/2.2.

Przednia kamera to, podobnie jak w pozostałych modelach Galaxy S22 obiektyw 10 MP z przysłoną f/2.2.

Samsung Galaxy S22 i S22 Plus – specyfikacja

Tańsze modele z serii Galaxy S22 nie posiadają w zestawie rysika S-Pen, zabrakło też obiektywu peryskopowego. Główna matryca w aparacie jest także mniejsza. Samsungi Galaxy S22 także posiadają ekran AMOLED 120 Hz. Podstawowy model ma przekątną 6,1″, natomiast model Plus – 6,6″. Oba mają 8 GB RAM i dysk o pojemności 128 lub 256 GB. Bateria w mniejszym z nich ma pojemność 3700 mAh, natomiast S22 Plus posiada ogniwo 4500 mAh.

Główny aparat w obu modelach jest optycznie stabilizowany i ma matrycę 50 MP i przysłonę f/1.8. Aparat szerokokątny i teleobiektyw, a także przednia kamera są identyczne, jak w modelu Ultra. Wszystkie modele Galaxy S22 będą w stanie nagrywać wideo 8K w 60kl/s.

Jak dotąd, nie poznaliśmy jeszcze oficjalnych cen nowych „galaktyk” w Polsce. Prawdopodobnie producent poda sugerowaną cenę podczas premiery. Zważywszy na to, że tańszy model (Samsung Galaxy S21 FE) kosztuje dziś około 3300-3500 złotych, nowe Galaxy S22 prawdopodobnie będą wycenione na około 4-6 tysięcy złotych w zależności od wersji.

Może zainteresują Cię także inne artykuły o flagowych smartfonach:

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.