W aplikacji JakDojade.pl będzie można wyszukać połączenia kolejowe

21.10.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
W aplikacji JakDojade.pl będzie można wyszukać połączenia kolejowe
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aplikacja i strona internetowa Jak Dojadę cieszą się dużą popularnością. Pozwala w czasie rzeczywistym wyszukiwać połączenia komunikacją miejską i posiada aktualne rozkłady jazdy dla wielu miast. W najnowszej odsłonie aplikacji możemy też teraz skorzystać z wyszukiwania połączeń kolejowych. To świetna alternatywa dla konieczności sprawdzania rozkładów na stronie PKP. Ta jest bowiem dość powolna i niezbyt intuicyjna.

Wyszukiwarka połączeń kolejowych w Jak Dojadę

Jak Dojadę jest bardzo wygodnym sposobem na wyszukiwanie najlepszych połączeń komunikacją miejską. Z aplikacji korzysta wiele osób, zarówno podczas codziennego przemieszczania się w mieście, jak i gdy odwiedzają obcą sobie miejscowość. Bez wątpienia plusami są zawsze aktualne rozkłady jazdy, przydatne mapki (znajdziesz tam lokalizację przystanków), a także możliwość kupienia biletu na przejazd bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Jak Dojadę z wyszukiwarką pociągów

Najnowsza odsłona aplikacji na Androida i iOS (wersja beta) rozszerza funkcjonalność Jak Dojadę o wyszukiwarkę połączeń między miastami – pociągami.

Aby uruchomić funkcję na swoim telefonie należy dołączyć do beta testów.

Jak to zrobić? Wystarczy wejść w ustawienia aplikacji i znaleźć taką opcję w menu „Wsparcie”. Samą aplikację Jak Dojadę można natomiast pobrać ze sklepu Google Play i z App Store. Jej pobranie i używanie Jak Dojadę jest bezpłatne, choć w aplikacji są reklamy.

jak dojade pozwala wyszukiwać połączenia pociągami

Nowa funkcjonalność jest dostępna również w desktopowej wersji Jak Dojadę. Po wejściu na stronę internetową wystarczy kliknąć w baner, który zobaczymy na stronie głównej.

Jak działa wyszukiwarka połączeń kolejowych w Jak Dojadę?

Zarówno w aplikacji mobilnej, jak i na stronie internetowej jakdojade.pl, wyszukiwanie pociągów działa tak samo, jak dotychczasowa funkcja sprawdzania połączeń komunikacją miejską. Wybieramy, skąd chcemy wyruszyć docelową stację. Mamy też opcję wybrania daty i godziny odjazdu. Wynikiem takiego wyszukiwania jest lista połączeń. Znajdziemy tam nazwę operatora (TLK, PKP Intercity, Koleje Dolnośląskie, itp.) i czas planowanego odjazdu.

Ważną informacją w Jak Dojadę jest informacja o opóźnieniu. Dane powinny być zawsze aktualne.

Po przejściu do szczegółów danego połączenia zobaczymy więcej informacji. Możemy tam sprawdzić trasę, w tym kolejne stacje, na których staje pociąg. Jeśli nasze połączenie wymaga przesiadki, także dostaniemy o tym informację. Jak Dojadę pokaże nawet, z którego toru i peronu odjeżdża pociąg.

Dostajemy także informację na temat składu, jakim pojedziemy. w Jak Dojadę znajdziemy więc informację o tym, czy będziemy mieli możliwość przewozu rowerów, dostęp do Wi-Fi, czy wagonu z restauracją. Bezpośrednio w aplikacji dowiemy się też, czy w danym połączeniu kupimy bilet u obsługi pociągu. Wyszukiwanie połączeń międzymiastowych pociągami działa niemal tak samo na stronie internetowej, jak w aplikacji mobilnej.

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.