Jaka aplikacja do zakupu biletów na autobus, tramwaj lub pociąg?

31.05.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jaka aplikacja do zakupu biletów na autobus, tramwaj lub pociąg?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Szybko, wygodnie i bez kolejek, czyli dokładnie tak, jak działają aplikacje do kupowania biletów. Spośród rozlicznych propozycji omówimy te, które działają w większości miast Polski, a jednocześnie mają kilka dodatkowych funkcjonalności. Jaka aplikacja do kupowania biletów sprawdzi się w Twoim przypadku? O tym zadecydujesz samodzielnie, my natomiast gwarantujemy, że będzie z czego wybierać.

Jakie bilety można kupić w aplikacji na telefon?

Pierwszym, naturalnym skojarzeniem są bilety na autobus, tramwaj i pociąg – generalnie komunikacja miejska. Zupełnie słusznie zresztą, bo wszystkie aplikacje do kupowania biletów na to pozwalają. Teraz nieco mniej oczywisty kierunek, bo parkingi i taką opcję również mamy. Za pomocą telefonu zapłacimy za postój na płatnych parkingach.

Pozostańmy jeszcze przy pojazdach osobowych, którymi poruszamy się po autostradach, a na tych przecież trafimy na bramki. Aplikacja do zakupów biletów autostradowych zdecydowanie ułatwi podróżowanie płatnymi odcinkami i wcale nie musimy korzystać z systemu e-TOLL.

Co z rozrywką? Okazuje się, że nawet bilet do kina i zoo kupimy w aplikacji. Wniosek jest jeden – aplikacje do kupowania biletów są znacznie bardziej funkcjonalne niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Polecane aplikacje do zakupu biletów

mPay – uniwersalna aplikacja do kupowania biletów

m-pay - aplikacja do zakupu biletów

Aplikacje do zakupu biletów komunikacji miejskiej mogą być uniwersalne i tak należy traktować mPay. Znajdziemy tu bilety na autobus, tramwaj i pociąg. Zapłacimy za parking, doładujemy konto dla konsoli i platform gamingowych, a nawet kupimy bilet na wybrane wydarzenia sportowe, do zoo i Tatrzańskiego Parku Narodowego. To jednocześnie dobra aplikacja do kupowania biletów MPK i ZTM.

moBilet – prosta aplikacja do zakupu biletów

moBilet - aplikacja do kupowania biletów autobusowych i tramwajowych

Aplikacja do kupowania biletów tramwajowych i autobusowych, która wyróżnia się prostotą. MoBilet ma zasięg ogólnopolski. Kupimy tu bilety komunikacji miejskiej i dalekobieżnej, a także zapłacimy za parkowanie. Doładowanie konta jest banalnie łatwe, a co ważne – można to zrobić za pomocą kodu BLIK, a więc z pominięciem spinania z aplikacją kart kredytowych i debetowych. W moBilet nie znajdziemy natomiast dodatkowych funkcjonalności jak karty prepaid czy usługi cyfrowe.

Skycash – najlepsza aplikacja do kupowania biletów

skycash - najlepsza aplikacja do kupowania biletów

Aplikacja SkyCash oferuje ponad 20 usług mobilnych. Wśród nich znajdziemy możliwość kupienia biletów na tramwaj, autobus i pociąg, ale też bilety parkingowe. Warto zaznaczyć, że SkyCash umożliwia również zakup biletu na autostradę. Jakby tego było mało, to w aplikacji kupimy bilet do kina, wykupimy ubezpieczenie podróżne czy doładujemy telefon.

zBiletem – aplikacja do kupowania biletów okresowych

zBiletem - bilety okresowe na komunikację miejską

Aplikacja zBiletem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które regularnie podróżują komunikacją miejską i kupują bilety okresowe. Apka działa w 40 miastach w Polsce, jest prosta i wygodna w obsłudze. Za bilet można zapłacić BLIK-iem, kartą, Google Pay, Apple Pay lub poprzez PayU. Co więcej, aplikacja przypomni o zbliżającym się terminie ważności biletu.

Jakdojade – bilety i rozkład jazdy komunikacji miejskiej

jakdojade - aplikacja do kupowania biletów i rozkład jazdy komunikacji miejskiej

Podróżowanie komunikacją miejską w obcym mieście może sprawiać pewne problemy, ale z Jakdojade.pl stanie się z pewnością łatwiejsze. Aplikacja ma dwie podstawowe funkcje: umożliwia zakup biletów komunikacji miejskiej, a także pozwala podejrzeć aktualny rozkład jazdy (nawet z ewentualnymi opóźnieniami). Za bilet zapłacimy BLIK-iem albo doładowując portfel.

Aplikacje do kupowania biletów PKP

Nie tylko bilety na autobus czy tramwaj można kupić przy użyciu smartfona. Aplikacja do zakupu biletów PKP będzie równie dużym ułatwieniem dla osób, które podróżują przede wszystkim pociągami. Zasada działania jest bliźniaczo podobna do tych wyżej opisanych. Bilety na pociąg bez problemu kupisz w aplikacji:

W przypadku tych czterech ostatnich zakupu biletu dokonasz również na stronie internetowej.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.