Jak zrobić skan telefonem? Lista aplikacji

10.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jak zrobić skan telefonem? Lista aplikacji
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Skanowanie telefonem jest bardzo przydatne, nie tylko wtedy, gdy nie mamy dostępu do skanera w drukarce. Jak zeskanować dokument telefonem? Jest to niesamowicie proste, bo już zaledwie kilka kliknięć sprawi, że plik znajdzie się na naszym urządzeniu, zapisany w doskonałej jakości, która zapewni pełną czytelność.

Natomiast skaner online umożliwi nam zapis w chmurze i ekspresowe przesłanie dokumentu. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają do załatwienia sprawy niecierpiące zwłoki lub sami wymagają szybkich odpowiedzi.

Jak zeskanować dokument telefonem?

Jest to kwestia kilku kliknięć. Obecnie większość nowych telefonów ma fabrycznie wbudowaną aplikację do skanowania dokumentów, więc pozostaje ją tylko  uruchomić i zacząć skanowanie.

Jak skanować na telefonie z Androidem?

  • Znajdź aplikację “skaner”.
  • Prawdopodobnie otworzyło Ci się okno skanowania kodów QR – przełącz tryb na skan dokumentu (ikona powinna być tuż obok).
  • Umieść obiektyw nad dokumentem, kliknij “Zeskanuj” lub przycisk aparatu. Gotowe

Jak skanować na iPhone’ie?

  • Znajdź na pulpicie aplikację “Notatki”.
  • Kliknij ikonę plusa na pasku nad klawiaturą.
  • Wybierz opcję “Skanuj dokumenty”.
  • Umieść obiektyw nad dokumentem, kliknij “Zeskanuj” lub przycisk aparatu. Może być nawet tak, że Twój telefon sam rozpozna obiekt jako dokument i automatycznie go zeskanuje. Gotowe

Być może będziesz mieć opcję przycinania i dostosowania dokumentu. Mimo to zadbaj o możliwie jak najbardziej równoległy kadr i dobre oświetlenie – zwiększy to czytelność pliku.

TOP 5 aplikacji do skanowania telefonem

Jeśli w Twoim telefonie nie ma takiej aplikacji lub ta, którą masz nie działa za dobrze, zawsze możesz pobrać ze sklepu Google lub Apple nową aplikację do skanowania. Oto kilka propozycji:

Microsoft Lens – PDF Scanner

skanowanie telefonem Microsoft Lens PDF Scanner

Obsługiwany przez system iOS i Android. Jak to aplikacja pakietu Office, Lensy umożliwiają bezpośredni przesył skanów między pokrewnymi aplikacjami Microsoftu. Zawiera różne dedykowane tryby, takie jak skanowanie wyświetlanych slajdów czy wizytówek, które konwertuje na nowy kontakt w programie OneNote.

Evernote Scannable

Evernote Scannable wersja dla iPhone i iPad

jak zeskanować dokument telefonem Evernote Scannable

Dostępny wyłącznie na telefony iPhone i tablety iPad. Umożliwia import zeskanowanych plików do naszej bazy w aplikacji Evernote. Skanowanie jest ekspresowe. Świetnie uzupełnia funkcjonalności podstawowej aplikacji Evernote, czyli najpopularniejszej aplikacji do tworzenia notatek.

CamScanner

jak skanować dokumenty telefonem CamScanner

Z pomocą tego programu zrobisz niezwykle czytelny skan, który możesz łatwo edytować ręcznie poprawiając takie aspekty zdjęcia jak kontrast czy oświetlenie lub skorzystać z gotowych ustawień do edycji dokumentu. Za pomocą CamScannera bardzo szybko udostępnisz plik innym osobom. Aplikacja posiada także opcję rozpoznawania tekstu i konwertowanie obrazów na tekst. CamScanner jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze.

Adobe Scan

jak zrobić skan telefonem Adobe Scan

Dostępny zarówno na iOS jak i Android. W celu zrobienia skanu wystarczy umieścić telefon nad dokumentem i dotknąć ekranu. Z aplikacją można skanować każdy typ dokumentów, notatek, zapisów na tablicy itp, a tryb OCR automatycznie rozpozna tekst. Skany możemy zapisywać do formatu PDF lub JPEG. Można łatwo edytować poprzez dostosowanie koloru czy rozmiaru, lub oczyszczać z zagięć. Adobe Scan umożliwia też skanowanie dokumentów wielostronicowych i łączenie ich w jeden plik PDF.

Notebloc Scanner

Notebloc

Dostępny na oba systemy, a dla Android także w subskrypcji Google Play Pass w wersji bez reklam. Notebloc umożliwia konwertowanie na dokument zarówno zdjęć z galerii jak i tych zrobionych z użyciem opcji skanowania w aplikacji. Świetnie radzi sobie także z rozpoznawaniem tekstu i wydzielaniem fragmentów z całości. Pozwala na tworzenie folderów skanów i synchronizację z chmurą. Użytkownicy chwalą go za łatwość obsługi, bardzo dobre wyostrzanie zdjęć i odcinanie zbędnej (pustej) części dokumentu.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.