Jak zrezygnować z Netflixa? Poradnik anulowania subskrypcji Netflix na każdym urządzeniu

21.11.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jak zrezygnować z Netflixa? Poradnik anulowania subskrypcji Netflix na każdym urządzeniu
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pytanie: “Jak zrezygnować z Netflixa?” coraz częściej przewija się w naszej przestrzeni internetowej. Jeżeli czytacie ten artykuł, zapewne zdążyliście już je zadać. Nie przedłużając zatem zanadto, prezentujemy krótki poradnik, w którym dowiecie się, jak anulować subskrypcję Netflix, jak usunąć konto na Netflix oraz jakie alternatywy dla usług platformy znajdziecie u konkurencji. Nasza instrukcja krok po kroku poniżej.

Jak anulować subskrypcję Netflix?

Przechodząc do samego mechanizmu, na wstępie warto zaznaczyć, że jest on dość intuicyjny i nie powinien generować po drodze większych problemów. Anulowanie Netflixa możliwe jest z poziomu telewizora, przeglądarki, aplikacji lub bezpośrednio u operatora.

Rezygnacja z Netflixa na jednym urządzeniu oznacza rezygnację z usługi w pełnym zakresie, nie wyłączając pozostałych sprzętów, na których z niej korzystacie. Niezależnie od tego, którą drogę wybierzecie, sam proces przebiega bardzo podobnie.

Zatem, jak wyłączyć Netflixa? Instrukcja krok po kroku dla poszczególnych urządzeń poniżej.

Jak anulować subskrypcję Netflix na telewizorze, w aplikacji lub przeglądarce?

 • Uruchom aplikację.
 • Zaloguj się na swoje konto.
 • Wybierz swój awatar, znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu.
przejście do ustawień konta
 • Wybierz opcję: “Konto”.
rezygnacja z Netflixa - konto
 • W sekcji: “Członkostwo i rozliczenia” wybierz opcję: “Anuluj członkostwo”.
anulowanie subskrypcji netflix

Jak anulować subskrypcję Netflix u operatora (np. Play)?

Jeżeli Netflix zaoferowany został w ramach Waszej opłaty abonamentowej u operatora sieci komórkowej, dysponujecie jeszcze jednym, dodatkowym sposobem rezygnacji z usługi. Zatem, jak wyłączyć Netflix u operatora krok po kroku?

Na wstępie warto zaznaczyć, że rezygnacja z Netflixa może nieco się różnić w zależności od danego usługodawcy. Zakładając jednak, że ten Wasz dysponuje aplikacją do zarządzania kontem i płatnościami, to właśnie za jej pośrednictwem możecie anulować subskrypcję. Wystarczy wówczas odnaleźć odpowiednią zakładkę (zapewne pod nazwą “Netflix”), a następnie postępować zgodnie z krokami wymienionymi powyżej.

Gdyby jednak pojawiły się w tym zakresie trudności, zawsze możecie skontaktować się z infolinią dla klientów swojego operatora z pytaniem, jak anulować subskrypcję Netflix. Odpowiednie żądanie możecie też wystosować osobiście, w salonie operatora.

Jak usunąć konto Netflix?

Jeżeli chcecie zaś definitywnie usunąć swoje dane z serwisu, istnieją w tym zakresie dwie drogi postępowania. Pierwsza jest automatyczna, uzależniona od upływu czasu. Jeżeli zrezygnowaliście z subskrypcji, Wasze konto zostanie usunięte samoczynnie po 10 miesiącach braku aktywności.

Chcąc przyspieszyć ten proces, musicie skontaktować się z obsługą serwisu, wystosowując odpowiednie żądanie mailowo, na adres: privacy@netflix.com. Aby zostało ono uwzględnione, wiadomość musi pochodzić z adresu mailowego, powiązanego z danym kontem.

Powyższe żądanie możecie również skierować do obsługi serwisu, posiadając wciąż aktywną subskrypcję. Sytuacja wygląda podobnie w odniesieniu do danych wprowadzonych podczas niedokończonej rejestracji.

Dlaczego ludzie rezygnują z Netflixa?

Netflix ostatnimi czasy nie oszczędza swoich abonentów, co rusz serwując im kolejne zmiany, mające zapewnić mu nowe źródła dochodu.

Walka ze współdzieleniem konta, a wraz z nią nowe opłaty i mechanizmy kontroli, binge-watching pod znakiem zapytania, kasowanie produkcji, które zdaniem publiki zasługiwały na swoje kontynuacje (wspomnijmy dla przykładu o przykrym losie “1899”). Do tego wysoka cena, widmo dalszych podwyżek oraz konkurencja ze strony kolejnych, mocnych graczy na polskim rynku w postaci platform HBO Max, Disney+ i Amazon Prime Video. Wszystko to przekłada się na malejące zainteresowanie ofertą serwisu Netflix.

Czy w każdej chwili można zrezygnować z Netflixa?

Odpowiadając na pytanie z nagłówka – i tak, i nie. O ile bowiem rezygnacja z Netflixa możliwa jest w każdej chwili, o tyle okres wypowiedzenia zależy każdorazowo od daty aktywacji oraz cyklu rozliczeniowego.

Rezygnując w połowie okresu rozliczeniowego, możecie korzystać z serwisu do jego końca. Po tym czasie opłata nie zostanie pobrana, a dostęp do biblioteki nie będzie już możliwy.

Jeżeli anulowanie Netflixa zostanie spóźnione względem daty otwierającej nowy cykl rozliczeniowy, opłata zostanie jednak naliczona. Chcąc tego uniknąć, usługę aktywowaną np. 20. dnia danego miesiąca należy anulować do 19. dnia kolejnego miesiąca itd.

jak anulować subskrypcję netflix

Co zamiast Netflixa?

Alternatyw na rynku VOD na szczęście nie brakuje. Poniżej znajdziecie krótki przegląd ofert najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce.

co zamiast netflixa

HBO Max

The Last of Us”, “Ród smoka” i wiele innych filmowych i serialowych hitów, dostępnych w 4K + HDR na 3 urządzeniach jednocześnie w cenie:

 • 29,99 zł / m-c – standardowa oferta
 • 234,99 zł – roczny abonament.

Disney+

Coś dla miłośników Marvela i Star Wars w jakości 4K, z dostępem do 4 urządzeń jednocześnie w cenie:

 • 37,99 zł / m-c – standardowa oferta,
 • 379,90 zł – roczny abonament.

Amazon Prime Video

Peryferal”, “Władca Pierścieni: Pierścienie władzy”, “The Boys” i inne głośne tytuły w jakości 4K + HDR, dostępne na 3 urządzeniach jednocześnie zobaczycie w cenie jedynie:

 • 10,99 zł / m-c – standardowa oferta,
 • 49 zł – roczny abonament.

Serwis oferuje również darmowy 30-dniowy okres próbny.

SkyShowtime

SkyShowtime to nowy serwis streamingowy w Polsce dostępny od 14 lutego 2023 roku. Filmowe hity np. „Top Gun: Maverick” czy „Wiking” oraz mnóstwo seriali np. „Yellowstone” z Kevinem Costnerem, czy „Warszawianka” z Borysem Szycem.

 • 24,99 zł / m-c – standardowa oferta
 • 199,90 – czasowa promocja na roczny abonament (nie zawsze jest dostępna).

Źródło: Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.