Zdjęcie profilowe na Messenger – jak je zmienić?

02.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zdjęcie profilowe na Messenger – jak je zmienić?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych to bardzo ważny element. Nie tylko pomaga identyfikować osoby o tym samym imieniu i nazwisku, ale przede wszystkim dużo mówi o właścicielu konta. Czasami jednak foto może się znudzić, opatrzeć i chcesz je zmienić. Innym razem po prostu chcesz podzielić się ze światem swoją nową fryzurą, stylizacją lub zastąpić zdjęcie profilowe logiem swojej firmy. Czy wiesz, jak zmienić zdjęcie na Messengerze? Mamy dla Ciebie kilka przydatnych wskazówek!

Czy da się zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze bez Facebooka?

Oczywiście, że tak. Od jakiegoś czasu nie trzeba czynnie korzystać z Facebooka, by móc komunikować się z innymi przy pomocy należącego do spółki Meta Messengera. Oczywiście, jeśli korzystasz z platformy Facebook, to każda zmiana ustawień widoczna jest od razu w komunikatorze. Takie współdzielenie konta wiele ułatwia, choć nie każdy z radością z niej korzysta.

Czasem rezygnujesz z przeglądania portalu, a sam komunikator chcesz wykorzystywać do stałego kontaktu z rodziną i przyjaciółmi.

Na szczęście zmiana zdjęcia profilowego z poziomu aplikacji w telefonie to łatwo dostępna opcja – jedna z wielu, które oferuje aplikacja po aktualizacji. Ostatnie z nich dotyczą między innymi szyfrowania wiadomości oraz usprawnienia zapisywania i przekazywania treści. Wracając jednak do tematu… jak zmienić zdjęcie na Messengerze? To proste.

jak zmienić profilowe na messengerze

Jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze?

  • Włącz aplikację, w górnym lewym rogu wyświetla się miniatura Twojego zdjęcia. Kliknij ją.
  • Kiedy otworzy się nowe okno, dotknij swojego zdjęcia.
  • Pojawi się menu „Zmień zdjęcie profilowe”.
  • Wybierz jedną z trzech dostępnych opcji: „Zrób zdjęcie” i wstaw bezpośrednio do aplikacji, „Wybierz z biblioteki” zdjęć dostępnych w pamięci urządzenia lub „Użyj awatara”.

Wybierając ostatnią opcję, możesz skonfigurować graficzną wersję swojego wizerunku. Takie profilowe na Messengerze to ciekawa opcja, która nie pokaże zbyt wiele innym użytkownikom, a jednocześnie pozwoli Ci utworzyć awatar najbardziej odpowiadający Twojemu prawdziwemu wyglądowi.

Jak usunąć zdjęcie profilowe?

Wiesz już, jak ustawić zdjęcie w Messengerze. Zmienisz je podobnie, wybierając po prostu nową grafikę. Czasami jednak chcesz zupełnie usunąć zdjęcie, by zachować anonimowość. Na szczęście logując się na platformie, możesz to zrobić dosłownie w kilka sekund. Musisz jednak wiedzieć, że z poziomu aplikacji nie jest to na razie możliwe. Jeśli więc zastanawiasz się, jak usunąć profilowe z Messengera, czytaj dalej.

Pamiętaj przede wszystkim, że dotychczasowe zdjęcie musisz zastąpić innym zdjęciem lub awatarem, więc aby całkowicie usunąć zdjęcie profilowe, trzeba użyć pewnej sztuczki.

  • Zaloguj się do Facebooka,
  • W prawym górnym rogu dotknij swojego imienia i nazwiska, a następnie przejdź do opcji „Zdjęcia i Albumy”.
  • Wybierz swoje aktualne zdjęcie profilowe, a następnie kliknij ikonę z symbolem pisaka.
  • Wybierz polecenie „Usuń zdjęcie” i zatwierdź swój wybór.

W miejscu profilowego pojawi się domyślna szaro-biała grafika przedstawiająca jedynie zarys sylwetki. Zmiany zapiszą się automatycznie również w Messengerze.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.