Jak ustawić pseudonim na Messengerze? Praktyczny poradnik krok po kroku

31.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak ustawić pseudonim na Messengerze? Praktyczny poradnik krok po kroku
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czasami chcesz zachować anonimowość, czasami po prostu masz zły humor i chcesz się schować przed całym światem. Są też inne sytuacje, w których nie chcesz posługiwać się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Dla Ciebie idealne są więc nicki na Messengerze, a właściwie opcja ich zmiany. W tym krótkim poradniku podpowiadamy, jak zmienić nick na Messengerze. Sprawdź!

Jak zmienić nick na Messengerze?

Musisz wiedzieć, że Facebook, dbając o wygodę swoich użytkowników, wprowadził wiele ciekawych funkcji, które mają ułatwić korzystanie z aplikacji. Nowe przydatne funkcje nie dla wszystkich są jednak oczywiste. Wśród nich kryje się zmiana nicku na Messengerze, która możliwa jest w smartfonach obsługiwanych przez Android i iOS.

Co ciekawe, personalizacja dotyczy konkretnych wątków, a więc indywidualnych konwersacji, jak i czatów grupowych. Jeśli więc zastanawiasz się, czy da się zmienić nick na Messengerze, odpowiedź jest prosta: da się i to jeszcze jak!

  • Jeśli chcesz zmienić swój nick, wejdź w wybrany czat.
  • Kliknij ikonę z informacjami, a następnie pod zdjęciem osoby lub grupy poszukaj opcji „Nicki”.
  • Pojawi się kolejne okno z opcją „Ustaw nick” dla każdego uczestnika rozmowy.
  • Edytuj tekst i zatwierdź.
  • Od teraz możecie posługiwać się pseudonimami w każdej wspólnej komunikacji.

Kto widzi mój nick na Messengerze?

W zależności od tego, czy zmienisz nazwę użytkownika w oknie czatu, czy na Facebooku, Twój pseudonim mogą widzieć różne osoby. Jeśli pseudonim ustawisz w oknie czatu z jedną osobą, tylko ona będzie widziała tę zmianę. Tak samo będzie w przypadku grupy. Nick ustawiony w rozmowie grupowej będzie widoczny tylko dla użytkowników dodanych do niej. Z kolei kiedy będziesz chciał utworzyć nowy czat indywidualny z jedną osoby z grupy, w nowym oknie wyświetlać się będzie Twoja domyślna nazwa użytkownika ustawiona na Facebooku. Jeżeli więc chcesz, by wszyscy użytkownicy platformy widzieli Twój pseudonim, musisz wprowadzić zmiany w ustawieniach swojego konta.

jak zmienić pseudonim na messenger

Czy wiesz, jak dodać nick na Facebooku na komputerze? W prawym górnym rogu wybierz „Ustawienia” -> „Ustawienia konta” -> „Informacje osobiste”. Następnie kliknij pole z imieniem i nazwiskiem. Pojawi się nowe okno z informacjami, w którym wystarczy wybrać opcję „Dodaj pseudonim”. Tutaj dokonujesz zmian i zatwierdzasz.

Jak usunąć nick na Messengerze?

Wiesz już, jak zmienić nazwę użytkownika w Messengerze. Jeżeli będziesz chciał usunąć swój pseudonim, musisz go po prostu edytować.

  • Wejdź w „Ustawienia”, dotknij swojego imienia i nazwiska, a następnie edytuj nazwę konta.
  • Pamiętaj jednak, że trwałe jej usunięcie jest niemożliwe.
  • Musisz pozostawić podpis, w jakiekolwiek formie by on nie był.

Przydatną funkcją, która pomoże Ci się ukryć na Messengerze, gdy nie chcesz być dostępny dla wszystkich, jest zmiana statusu. To również łatwo dostępna opcja. Możesz ją zmieniać dowolną ilość razy. Możesz też ustawić status na nieaktywny tak, by innym użytkownikom nie wyświetlały się informacje o zmianie Twojego statusu.

Poznaj lepiej Messengera. Przeczytaj artykuł 10 funkcji i trików w Messengerze, o których możesz nie wiedzieć, z którego dowiesz się między innymi, jak korzystać z różnych reakcji na wiadomości, czy jak wyszukiwać informacje w konwersacjach.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.