Jak zrobić numer prywatny w telefonie – jednorazowo i na stałe? Instrukcja dla każdej sieci

17.01.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak zrobić numer prywatny w telefonie – jednorazowo i na stałe? Instrukcja dla każdej sieci
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastrzeżenie numeru telefonu to funkcja, która może przydać się w wielu codziennych sytuacjach. Pozwala ukryć własny numer przed odbiorcą połączenia, co można zrobić zarówno jednorazowo, jak i na stałe. Usługę da się włączyć i wyłączyć nie tylko w ustawieniach telefonu, ale także w aplikacji lub poprzez kontakt z operatorem.

Jak zastrzec numer jednorazowo?

Ukrywanie numeru to funkcja, dzięki której odbiorcy połączenia nie wyświetli się numer telefonu dzwoniącej osoby.

Jak zastrzec numer jednorazowo? Przed wybraniem numeru telefonu należy wpisać kod #31#, a następnie wpisać numer telefonu i zatwierdzić zieloną słuchawką.

W efekcie u odbiorcy połączenia zamiast numeru telefonu wyświetli się „numer prywatny”.

Należy jednak pamiętać, że ukrycie numeru będzie dotyczyło wyłącznie danego połączenia, a co za tym idzie – ponawiając kontakt warto pamiętać o ponownym użyciu kodu. Innym rozwiązaniem może być ukrycie numeru na stałe, co można zrobić zarówno poprzez ustawienia telefonu, jak i kontakt z operatorem.

jak ustawić numer prywatny na Andoidzie i iPhone

Polecane powerbanki do telefonu

Jak zastrzec numer na telefonie z Androidem?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie, możliwe jest także zastrzeżenie numeru telefonu na stałe. Jednak wymaga to wprowadzenia zmian w ustawieniach telefonu.

Jak ukryć numer telefonu na urządzeniu z Androidem? W przypadku większości modeli należy:

  1.  Wejść w „Ustawienia”;
  2.  Odszukać zakładkę „Ustawienia połączeń”;
  3.  Otworzyć „Ustawienia dodatkowe”, „Ustawienia zaawansowane” itp;
  4.  Znaleźć zakładkę „ID rozmówcy”, „Nazwa rozmówcy”, „Ukrycie numeru” itp;
  5.  Wybrać opcję „Ukryj numer”.

Po wykonaniu powyższych kroków, wszystkie połączenia będą wykonywane z ukrytego numeru.

Jak wyłączyć numer prywatny? W tym celu wystarczy ponownie przejść całą ścieżkę, by na ostatnim jej etapie wybrać opcję „Pokaż numer”.

Jak zastrzec numer na iPhone?

Możliwość zastrzeżenia numeru na stałe oferują nie tylko urządzenia z Androidem. Można to zrobić również iOS, czyli np. iPhone.

Jak zastrzec numer na iPhone? W tym przypadku wystarczy:

  1. Wejść do ustawień telefonu;
  2. Otworzyć sekcję „Telefon”;
  3. Odszukać opcję „Pokaż moje ID wywołującego”;
  4. Włączyć funkcję zastrzegania numeru.

Wiedząc, jak zrobić prywatny numer na iPhone można również w prosty sposób go wyłączyć. Wygląda to w ten sam sposób, a jedyną różnicą jest wyłączenie funkcji zastrzegania numeru.

Jak zastrzec numer telefonu w poszczególnych sieciach komórkowych?

Ukrycie własnego numeru telefonu na stałe to funkcja, którą udostępniają także poszczególni operatorzy telefoniczni. Co więcej, można to zrobić zarówno korzystając z oferty na abonament, jak i telefonu na kartę SIM (eSIM).

Jak zastrzec numer Play?

W Play opcja ukrywania numeru jest dostępna w aplikacji mobilnej Play24. W dowolnym momencie można włączyć i wyłączyć zastrzeganie swojego numeru telefonu. To o tyle praktyczne, że nie trzeba przeszukiwać ustawień telefonu, ani wpisywać kodów przy każdym połączeniu.

Jak ukryć numer w Plusie?

Jak zastrzec numer w Plusie? Najprościej to zrobić przez aplikację mobilną iPlus. Wystarczy wybrać „Usługi i pakiety”, „Rozmowy”, a potem „Zastrzeżenie prezentacji własnego numeru”. Można też  skontaktować się z infolinią lub wysłać bezpłatny SMS pod nr 2601 o treści: PLUSKOD5 CLIR.

Jak ustawić numer prywatny w Orange?

Jak zastrzec numer w Orange? Opcja ta jest dostępna w serwisie internetowym oraz w aplikacji „Mój Orange”. Można również zadzwonić pod numer *500 do Automatycznego Biura Obsługi.

Jak ukryć numer w T-mobile?

Można zastrzec numer w T-mobile dzwoniąc na infolinię, wprowadzić zmianę w ustawieniach konta Mój T-mobile lub użyć kodu *100#, który pozwala przejść do menu sieciowego.

Może Cię zainteresować:

Uwielbia dobrą herbatę i śledzenie ciekawostek ze świata nowych technologii. Spokój znajduje w fotografii, ale nie przepada za plecakiem pełnym ciężkiego sprzętu. W wolnym czasie nałogowo kupuje nowe książki i czyta komiksy.