Search icon

Jak zrobić numer prywatny w telefonie – jednorazowo i na stałe? Instrukcja dla każdej sieci

29.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak zrobić numer prywatny w telefonie – jednorazowo i na stałe? Instrukcja dla każdej sieci
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zastrzeżenie numeru telefonu to funkcja, która nie tylko ma wiele zalet, ale również przydaje się w różnych sytuacjach. W związku z tym, zastanawiając się nad tym, jak zastrzec numer warto wiedzieć, że można to zrobić jednorazowo lub na stałe, co pozwala dopasować rozwiązanie do aktualnych potrzeb.

Jak zastrzec numer jednorazowo?

Ukrywanie numeru to funkcja, dzięki której odbiorcy połączenia nie wyświetli się numer telefonu dzwoniącej osoby.

Jak zastrzec numer jednorazowo? Przed wybraniem na klawiaturze numeru telefonu należy wpisać kod #31#, a po wpisaniu numeru telefonu wybrać zieloną słuchawkę.

W efekcie odbiorcy połączenia na ekranie zamiast numeru telefonu wyświetli się wyrażenie „numer prywatny”.

jak ukryć numer

Należy jednak pamiętać, że ukrycie numeru będzie dotyczyło wyłącznie danego połączenia, a co za tym idzie – ponawiając kontakt warto pamiętać o ponownym użyciu kodu zastrzegającego numer. Innym rozwiązaniem może być jego ukrycie na stałe, co można zrobić zarówno poprzez ustawienia telefonu, jak i kontakt z operatorem.

Jak zastrzec numer na telefonie z Androidem?

Jak wspomniano w poprzednim akapicie, możliwe jest także zastrzeżenie numeru telefonu na stałe, co wymaga wprowadzenia zmian w jego ustawieniach. Jak ukryć numer telefonu na urządzeniu z Androidem? W przypadku większości modeli należy:

  1. Wejść do „Ustawień”;
  2. Odszukać zakładkę „Ustawienia połączeń”;
  3. Otworzyć „Ustawienia dodatkowe”, „Ustawienia zaawansowane” itp;
  4. Znaleźć zakładkę „ID rozmówcy”, „Nazwa rozmówcy”, „Ukrycie numeru” itp;
  5. Wybrać opcję „Ukryj numer”.

Po wykonaniu powyższych kroków wszystkie połączenia będą wykonywane z ukrytego numeru.

Jak wyłączyć numer prywatny? W tym celu wystarczy ponownie przejść całą ścieżkę, by na ostatnim jej etapie wybrać opcję „Pokaż numer”.

jak ustawić numer prywatny na Andoidzie i iPhone

Jak zastrzec numer na iPhone?

Możliwość zastrzeżenia numeru na stałe oferują nie tylko urządzenia z Androidem, ale również iOS, czyli np. iPhone. Jak zastrzec numer na iPhone? W tym przypadku wystarczy:

  1. Wejść do ustawień telefonu;
  2. Otworzyć sekcję „Telefon”;
  3. Odszukać opcję „Pokaż moje ID wywołującego”;
  4. Włączyć funkcję zastrzegania numeru.

Wiedząc jak zrobić prywatny numer na iPhone można również w prosty sposób go wyłączyć. Wygląda to bowiem w ten sam sposób, a różnicą jest jedynie wyłączenie funkcji zastrzegania numeru.

Jak zastrzec numer telefonu w poszczególnych sieciach komórkowych?

Ukrycie własnego numeru telefonu na stałe to funkcja, którą udostępniają także poszczególni operatorzy telefoniczni. Co więcej, można to zrobić zarówno korzystając z oferty na abonament, jak i telefonu na kartę SIM (eSIM).

Jak zastrzec numer Play?

W Play wystarczy skontaktować się z obsługą klienta i poprosić o stałe zastrzeżenie numeru telefonu.

Jak ukryć numer w Plusie?

Istnieją aż trzy możliwości, ponieważ można skontaktować się z infolinią, wprowadzić zmianę na internetowym koncie Plus Online lub wysłać bezpłatny SMS pod nr 2601 wpisując w jego treści: dodaj PLUSKOD5 CLIR.

Jak ustawić numer prywatny w Orange?

W tym przypadku są dwie możliwości, a mianowicie kontakt z infolinią Orange bądź wprowadzenie zmian w internetowym koncie klienta.

Jak ukryć numer w T-mobile?

Można zadzwonić na infolinię, wprowadzić zmianę w ustawieniach konta Mój T-mobile lub użyć kodu *100#, który pozwala przejść do menu sieciowego.

Podsumowując, należy stwierdzić, że wiedza w zakresie tego, jak zastrzec numer telefonu może przydać się w wielu codziennych sytuacjach. Rozwiązanie to pozwala bowiem ukryć własny numer przed osobą odbierającą połączenie, co można zrobić zarówno jednorazowo, jak i stosować jako stałą opcję. Co więcej, usługę można włączyć i wyłączyć nie tylko w ustawieniach telefonu, ale także poprzez kontakt z operatorem.

nano google news

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.