Jak zaplanować post na Instagramie? Czy potrzebujesz specjalnej apki?

29.09.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak zaplanować post na Instagramie? Czy potrzebujesz specjalnej apki?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Instagram stał się miejscem dla zwykłych użytkowników i tych, którzy wykorzystują go do prowadzenia działań marketingowych. Znajduje się w pierwszej trójce najpopularniejszych portali społecznościowych i może pochwalić się milionem aktywnych użytkowników każdego miesiąca. Nic dziwnego, że chętnie wykorzystujemy zasięgi, jakie daje nam Instagram i z jego pomocą budujemy swój wizerunek w sieci. Nie wiesz, jak zaplanować post na Instagramie? Sprawdź, czego potrzebujesz.

Spis treści:

Planowanie postów na Instagramie – kto najczęściej z tego korzysta?

Planowanie postów na Instagram jest dostępne dla każdego użytkownika, nie każdy jednak z tej opcji korzysta. Często przeciętny użytkownik nie ma takiej potrzeby. Wrzucamy posty na Instagrama, które dotyczą bieżących wydarzeń w naszym życiu, nie potrzebujemy zatem żadnego planowania. Dzielimy się chwilą i nie korzystamy z dodatkowych aplikacji. To wcale nie oznacza, że nie możemy planować postów, ale po prostu raczej nieczęsto mamy taką potrzebę.

Z planowania postów najczęściej korzystają influencerzy, osoby prowadzące własną działalność czy marketingowcy.

aplikacja do instagrama

Po co są aplikacje do planowania Instagrama?

Aplikacja do Instagrama, która pozwala przygotować posty do publikacji w określonym terminie, jest wygodnym narzędziem, ułatwiającym pracę.

Dzięki aplikacjom do planowania postów na Instagramie nie trzeba pilnować dat publikacji, a wszystkie posty mogą powstać znacznie wcześniej.

Najpopularniejsze aplikacje do planowania Instagrama

Praktycznie każda aplikacja do planowania Instagrama działa na podobnej zasadzie. Różnice wynikają z dodatkowych udogodnień i funkcjonalności. Narzędzi jest naprawdę wiele, więc z pewnością każdy znajdzie te, które będzie dla niego najwygodniejsze. My przedstawiamy kilka tych najpopularniejszych, którym warto się przyjrzeć:

 • Planoly
 • Unum
 • Later
 • TailWind
 • Facebooku Creator Studio
 • Hootsuite
 • Plann

Oczywiście nie są to wszystkie dostępne narzędzia, a jedynie te najczęściej wybierane przez osoby, które z planowania korzystają.

Co to jest Planoly?

Planoly to aplikacja stworzona wprost z myślą o Instagramie. Możemy korzystać z dwóch wersji narzędzia:

 • płatnej z dostępem do wszystkich funkcji,
 • bezpłatnej, która jest częściowo okrojona.
aplikacja do instagrama planoly

Co ważne, nawet w darmowej wersji Planoly mamy mnóstwo możliwości, dzięki czemu wielu użytkowników nie odczuwa potrzeby przejścia na opcję premium.

Na plus należy zaliczyć także schludny i przejrzysty interfejs, z którym szybko zaznajomi się nawet osoba początkująca. Aplikację można pobrać na telefon:

Jeśli ktoś woli pracować z poziomu komputera, może działać na desktopowej wersji Planoly.

Jak zaplanować post na Instagramie?

Planowanie postów jest naprawdę łatwe i poradzi sobie z nim każdy użytkownik. Przykładowo aplikacja do planowania Instagrama – Planoly, oprócz możliwości planowania z wyprzedzeniem, pokazuje również statystyki profilu i posty, które wzbudziły największe zainteresowanie.

Jak dodawać posty z wyprzedzeniem?

Na samym początku musimy połączyć aplikację z kontem na Instagramie. Będziemy musieli odpowiedzieć na kilka prostych pytań, a po ukończeniu kreatora zobaczymy właściwy ekran.

 1. Najpierw musimy wybrać zdjęcia/zdjęcie do postów, które chcemy zaplanować. U dołu ekranu znajduje się symbol plusa, klikamy w niego, wybieramy zakładkę „zdjęcia” i zaznaczamy konkretne obrazy.
 1. Wszystkie wybrane zdjęcia są od teraz widoczne na stronie głównej aplikacji. Wybieramy jedno z nich.
 2. Pojawia się ekran, w którym możemy uzupełnić wszystkie dane: hashtagi i opis, a także ustawić, kiedy aplikacja ma nam przypomnieć o poście.
 3. Kiedy wszystko mamy gotowe, klikamy „save” i post jest gotowy. Od teraz znajduje się w zakładce „scheduled”, można też znaleźć go z poziomu kalendarza.

5. Kiedy nadejdzie właściwy czas, aplikacja wyświetli nam powiadomienie o poście i poprosi o autoryzację na publikację.*

*Planoly ma także opcję automatycznej publikacji postów, która nie wymaga autoryzacji ze strony użytkownika, jednak jest dostępna tylko dla kont biznesowych na Instagramie.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.