Zaczepki FB – jak zaczepić kogoś i gdzie sprawdzić zaczepki?

08.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Zaczepki FB – jak zaczepić kogoś i gdzie sprawdzić zaczepki?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Dzisiaj w dobie social mediów nawiązywanie kontaktów wydaje nam się być jeszcze łatwiejsze. Za tymi potrzebami podążają na bieżąco nowe rozwiązania technologiczne, pozwalające nam na intensyfikację wchodzenia w różnego rodzaju interakcje z innymi użytkownikami. Do jednej z takich funkcji należy m.in. opcja wysłania zaczepki na Facebooku innemu użytkownikowi. O tym, czym jest i jak zaczepić kogoś na FB, piszemy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury!

Czym są zaczepki na Facebooku?

Zaczepki na Facebooku to jedna z funkcji, jakie daje nam Facebook, by nawiązywać interakcje z innymi użytkownikami. Niektórzy przyrównują je do dawnej aplikacji randkowej. Pozwalają one na wysłanie sygnału innej osobie – z grona znajomych bądź spoza niego – że jesteśmy nią zainteresowani.

To szybki i niezobowiązujący pretekst do rozpoczęcia rozmowy bądź zwrócenia czyjejś uwagi.

zaczepki FB

Najczęściej wykorzystywana jest przez osoby ceniące sobie nowe znajomości, ich dynamikę, ale również docenione przez introwertyków, dla których wysłanie wiadomości do kogoś obcego może wydawać się zbyt odważnym działaniem. Dzięki temu zaczepki bardzo szybko zyskały na swojej popularności.

Niektórzy nie upatrywali jednak w nich sposobu na flirt, a na przykład sposobu na miłe powitanie kogoś w gronie swoich znajomych czy przypomnienie się znajomemu, który nie odpisał nam na wiadomość.

Jak zaczepić kogoś na Facebooku?

By wysłać zaczepkę, należy się zalogować do swojego konta na Facebooku za pośrednictwem aplikacji mobilnej bądź przeglądarki. Następnie w oknie przeglądarki portalu należy wpisać hasło „pokes” i wybrać z listy znajomych osobę, którą chcemy zaczepić w ten sposób.

W przypadku polskiego Facebooka powinniśmy zobaczyć funkcję „Zaczepki”. Co ciekawe, wpisanie w wyszukiwarkę słowa „zaczepki” nie da oczekiwanego rezultatu, a otrzymamy wyniki z różnymi stronami na FB.

Szukasz alternatyw dla Facebooka? Sprawdź jakie portale warto znać:
Alternatywa dla Facebooka. Najlepsze serwisy społecznościowe

Jak sprawdzić zaczepki na FB? Gdzie są?

Zaczepki tworzą osobną bazę w ramach portalu i nie są powiązane z wiadomościami. Wielu użytkowników zadaje sobie więc pytanie, jak znaleźć folder z zaczepkami. Otóż kiedyś znajdował się on na pasku funkcjonalności, dzisiaj trzeba nieco bardziej poszukać.

Jeżeli w wyszukiwarce nie znajdziesz wyniku „zaczepki”, wpisz „pokes”. Tam powinna pokazać Ci się strona z zaczepkami. Prezentuje się ona w formie listy ze wszystkimi danymi dotyczącymi zaczepek, które otrzymaliśmy. Gdy chcemy pozostawić zaczepkę bez odpowiedzi, po prostu nic nie róbmy. Gdy jednak chcemy wejść w interakcję z użytkownikiem należy kliknąć w napis „odpowiedz na zaczepkę”, który znajduje się obok imienia i nazwiska danej osoby.

Weź pod uwagę, że zaczepki nie są ograniczone w czasie. Rekomendujemy więc sprawdzanie tego folderu – jeśli interesują Cię zaczepki – w miarę regularnie. W innym przypadku możesz odnaleźć tam zaczepki nawet sprzed kilku lat.

facebook - zaczepka

Dlaczego zaczepki nie są już tak popularne jak kiedyś?

Jak w przypadku wszystkiego, tak samo w przypadku zaczepek czy innych funkcjonalności Facebooka moglibyśmy powiedzieć, że każda moda na swój czas a prawdziwy boom przeżywaliśmy parę lat temu. Z czasem niektórym z nas zaczepki się po prostu znudziły, inni stwierdzili, że to nie dla nich a jeszcze inni z pasją korzystali bądź korzystają do dzisiaj.

Do listy „wad” wielu użytkowników zaliczało to, że w chwili ogromnej popularności lista z powiadomieniami o zaczepkach była tak długa, że ich przejrzenie i odpowiedzenie na nie zajmowało zbyt dużo czasu. Zaczepki więc stały się dla niektórych chwilową modą, a wielu użytkowników traktowało tę funkcjonalność w pewnym momencie jak świetny sposób na rozrywkę, niekoniecznie mając na względzie prawdziwe przeznaczenie tego narzędzia.

Naszym zdaniem jednak nie warto rezygnować z tego narzędzia, które może być alternatywą bądź krokiem poprzedzającym nawiązanie, bądź reaktywację znajomości, zwłaszcza gdy chcemy zrobić to w sposób nienarzucający się drugiej osobie.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.