Jak wylogować się z Messengera na różnych urządzeniach?

02.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak wylogować się z Messengera na różnych urządzeniach?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Facebook Messenger zaliczany jest do grona najlepszych komunikatorów internetowych – zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Co trzeba zrobić, aby wylogować się z Messengera na Androidzie, iPhonie bądź na komputerze? W poniższym artykule przedstawiamy szczegółowe instrukcje.

Jak wylogować się z Messengera na Androidzie?

Znikające wiadomości to jedna z wielu popularnych funkcji Messengera, która zwiększa prywatność rozmów w tym komunikatorze. Co zrobić, jeśli mimo wszystko nie chcemy korzystać z tego komunikatora?

Wydawać by się mogło, że wylogowanie z Messengera, jednego z najpopularniejszych komunikatorów, jest banalnie proste. Okazuje się, że wylogowanie się z tej aplikacji wcale tak proste nie jest. Messenger nie posiada podstawowej funkcji, która pozwalałaby na wylogowanie się za pomocą kilku kliknięć. Na szczęście jest to możliwe, jeśli wykorzystamy narzędzia systemowe wbudowane w smartfon z systemem Android.

jak wylogować się z messengera na telefonie z androidem?

Jak wylogować się z Messengera na Androidzie? W pierwszej kolejności trzeba uruchomić Ustawienia, wybrać zakładkę Aplikacje i powiadomienia. Teraz klikamy na Wyświetl wszystkie aplikacje. Odszukujemy tam Messengera i klikamy na niego.

Następnie trzeba kliknąć na przycisk Wymuś zatrzymania. W tym momencie pojawi się ostrzeżenie, że takie działanie może doprowadzi do wystąpienia problemów z działaniem aplikacji. Klikamy potwierdź. Kolejny krok to kliknięcie na Pamięć i pamięć podręczna. Kolejno wybieramy Wyczyść pamięć i Wyczyść pamięć podręczną i potwierdzamy.

Dzięki wykonaniu tych wszystkich czynności powinniśmy zostać wylogowani. Aby się upewnić, należy uruchomić ponownie aplikację. Jeśli Messenger poprosi nas o login i hasło, będzie to znak, iż wylogowanie się powiodło.

Jak wylogować się z Messengera na iPhone?

Aby wylogować się z Messengera na iPhone, trzeba skorzystać z opcji wylogowania się ze wszystkich sesji Facebooka. W tym celu uruchamiamy aplikację Facebook i przechodzimy do ustawień. Klikamy na sekcję Ustawienia i wybieramy Bezpieczeństwo i logowanie. Tam klikamy w przycisk Wyloguj ze wszystkich sekcji. Korzystając z tego sposobu wylogujemy się zarówno z Messengera, jak i z Facebooka.

Inne rozwiązanie to całkowite usunięcie aplikacji. Może to stanowić pewne utrudnienie, jednak jest to skuteczne rozwiązanie. To dobra opcja, gdy nie chcemy wylogowywać się przy okazji z Facebooka.

jak wylogować się z messengera na iphone

Jak wylogować się z Messengera na komputerze?

Messenger na komputerze jest dostępny na dwa różne sposoby – z poziomu przeglądarki internetowej oraz w ramach dedykowanej aplikacji do pobrania na dysk. W przypadku aplikacji wylogowanie się jest bardzo proste. Wystarczy, że klikniemy na ikonę użytkownika znajdującą się w lewym górnym rogu interfejsu, a następnie wybierzemy Preferencje. Uruchomi się nowe okienko. Pod kategorią Konto i pomoc klikamy przycisk Wyloguj.

Z kolei aby wylogować się z Messengera w przeglądarce należy kliknąć na trzykropek w lewym górnym rogu, a następnie wybrać znajdujący się na końcu listy przycisk Wyloguj.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.