Jak się wylogować z konta Google na telefonie i komputerze?

04.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak się wylogować z konta Google na telefonie i komputerze?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Google to nie tylko najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Firma pozwala na zakładanie użytkownikom kont, dzięki którym można zyskać dostęp do ogromnej liczby usług tego globalnego potentata cyfrowego – Sklepu Play, Gmaila, YouTube, Google Ads, Dysku Google, Kalendarza czy Google Analytics. Do logowania do wszystkich usług Google wykorzystuje się tę samą nazwę użytkownika i hasło, co jest ogromnym ułatwieniem. 

Do czego potrzebne jest konto Google?

Bez konta Google nie moglibyśmy komentować filmów na YouTube, przechowywać plików na Google Drive czy korzystać z poczty. Google daje swoim użytkownikom także możliwość autouzupełniania haseł, adresów czy szczegółów płatności.

Posiadacze konta Google mogą także wznowić na smartfonie film na YouTube wcześniej oglądany z poziomu smartfona. Wykorzystując konto Google możemy też błyskawicznie zalogować się do aplikacji i serwisów innych firm bez konieczności przechodzenia przez długi proces rejestracyjny. 

Jak wylogować się z konta Google na komputerze?

W jaki sposób można wylogować się z konta Google? Poniżej przedstawiamy cenne triki i wskazówki – zarówno w przypadku korzystania z usług Google z poziomu komputera, jak i smartfona czy tabletu.  Trzeba pamiętać o tym, że proces wylogowania zupełnie inaczej przebiega w przeglądarce, a inaczej na urządzeniu mobilnym. 

Jak wylogować się z konta Google na komputerze? Na początku klikamy w zdjęcie bądź inicjały znajdujące się w prawym górnym rogu. Następnie klikamy w opcję „Wyloguj się ze wszystkich kont”. 

W przypadku, gdy chcielibyśmy się wylogować jedynie z jednego konta, jest to nieco bardziej skomplikowane. Z poziomu tej listy takiej opcji nie ma. Możemy jedynie wylogować się ze wszystkich kont, a następnie zalogować się na te, które są nam potrzebne. 

Inna opcja to skorzystanie z opcji ustawień. W tym przypadku należy wykonać następujące czynności:

  • Klikamy przycisk „Zarządzaj kontem Google”.
jak wylogować się z konta google na komputerze?
  • Wchodzimy w zakładkę „Bezpieczeństwo”. 
wylogowanie się z konta google - bezpieczeństwo
  • Przechodzimy na dół do sekcji „Twoje urządzenia” i klikamy w nią.
konto google - twoje urządzenia
  • Wybieramy urządzenie, z którego chcielibyśmy się wylogować. 

Jak wylogować się z konta Google na telefonie?

Jak wylogować się z konta Google na telefonie? Najprostszy sposób jest następujący: klikamy w awatar znajdujący się w prawym górnym rogu, a następnie przechodzimy do opcji „Wyloguj się ze wszystkich kont”. 

Istnieje także inny sposób na wylogowanie z konta Google na telefonie. W tym przypadku korzystamy z ustawień telefonu. Na początek otwieramy „Ustawienia”, przechodzimy do zakładki Google i klikamy w strzałkę obok adresu e-mail. Klikamy na „Zarządzaj kontami na tym urządzeniu”. Na liście odszukujemy konto, z którego chcielibyśmy się wylogować. Klikamy na nie i wybieramy opcję „Usuń konto”.

Warto pamiętać, że spowoduje to, iż wszystkie dane powiązane z kontem zostaną wówczas usunięte. W dalszym ciągu będziemy mieli jednak możliwość zalogowania się na to konto na dowolnie wybranych urządzeniach. 

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.