Jak wyłączyć kafelki w Windows 10? Instrukcja krok po kroku

29.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Jak wyłączyć kafelki w Windows 10? Instrukcja krok po kroku
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Windows 10 nie jest najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu, ale wciąż korzysta z niego wiele osób i firm. Charakterystyczną cechą jego wyglądu jest kafelkowe menu Start, które jednak nie każdemu przypadło do gustu. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby je wyłączyć. Oto krótki poradnik jak to zrobić.

Jak wyłączyć kafelki w Windows 10 – wideoporadnik

Poradnik przygotowaliśmy w dwóch formach. Pierwsza to krótki filmik, na którym krok po kroku wyjaśniamy, co należy zrobić, aby pozbyć się kafelków w menu Start.

Poradnik przygotowaliśmy na laptopie z zainstalowanym systemem Windows 10 Home.

Usuwanie kafelków Windows 10

  1. Uruchom menu Start – można to zrobić albo klikając ikonkę na pasku zadań albo wciskając klawisz Windows na klawiaturze laptopa czy komputera.
  2. Wybierz kafelek Windows 10, kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz opcję „Odepnij od obszaru startowego”.
  3. Powtórz czynność dla kolejnych kafelków Windows 10 – niestety nie ma opcji, która wyłączałaby wszystkie kafelki za jednym zamachem, musimy więc każdy z nich odpiąć oddzielnie.
  4. Zmniejsz obszar menu Start – po odpięciu wszystkich kafelków wyświetlany będzie pusty obszar menu Start. Aby go ukryć wystarczy zmniejszyć rozmiar okna klikając w jego krawędź i przesuwając w lewo.

I to wszystko. Menu Start wygląda teraz niemal identycznie jak w poprzednich generacjach Windowsa.

Jak przywrócić kafelki Windows 10?

Jeśli chcielibyśmy przywrócić kafelki, trzeba odszukać nazwę aplikacji na liście programów i wybrać opcję „Przypnij do obszaru startowego”.

kafelki windows 10

Może Cię zainteresować:

Od lat obecny w branży technologicznej. Trzyma rękę na pulsie wszelkich nowości i sprawdza zgodność marketingowych haseł z codziennością użytkowników. Docenia wartościową treść, szczególnie jeśli opakowana jest w atrakcyjną formę.