Grupy na Messengerze – czym są? Jak je założyć i do nich dołączyć?

11.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Grupy na Messengerze – czym są? Jak je założyć i do nich dołączyć?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Umożliwia wymianę indywidualnych wiadomości w czasie rzeczywistym oraz przesyłanie różnego rodzaju plików właściwie bez limitu wagi danych. Ma wiele ciekawych funkcji, pośród których największym zainteresowaniem cieszą się rozmowy grupowe. Jak utworzyć grupę na Messengerze i jak korzystać z jej możliwości? Podpowiadamy!

Czym są grupy na Messengerze?

Grupy na Messengerze to nic innego jak czaty grupowe prowadzone jednocześnie z więcej niż jedną osobą. Możesz utworzyć dowolną grupę, do której zaprosisz znajomych, członków rodziny, współpracowników czy przyjaciół.

To narzędzie ma za zadanie ułatwienie komunikacji tekstowej lub wideo.

Możesz bowiem tworzyć grupy i zapraszać poszczególnych jej członków do rozmowy z użyciem kamery. W grupie możecie wymieniać się plikami graficznymi, memami, pdfami, linkami itp. A to tylko niektóre z funkcji komunikatora.  

czym są grupy na messengerze

Jak założyć grupę na Messengerze?

Zastanawiasz się, jak zrobić grupę na Messenger? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy kilka wprawnych ruchów. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę Messengera i postępować według naszych instrukcji. Pamiętaj jednak, że nieco inaczej zakłada się grupy na Messengerze na komputerze, a inaczej na telefonie.

Jak utworzyć grupę na Messengerze na komputerze?

Zaloguj się na swoim profilu Facebookowym. Następnie odszukaj w prawym górnym roku ikonę czatu. Kliknij ją i wybierz pierwszy przycisk z prawej strony – ikonę w kształcie kwadratu z długopisem. Wyskoczy okienko zatytułowane „Nowa wiadomość”. W polu „Do:” zacznij wypisywać imiona i nazwiska osób, które chcesz dodać do grupy. Teraz wystarczy napisać wiadomość i zatwierdzić jej treść enterem, która trafi do wszystkich osób z grupy. Od tej chwili będziecie mogli wymieniać swobodnie wiadomości.

Jak utworzyć grupę na Messengerze na telefonie

Tworzenie grup na Messengerze na telefonie jest równie proste. Wejdź do aplikacji i w prawym górnym roku wybierz ikonę z długopisem. Pojawi się nowe okno dialogowe. Analogicznie jak poprzednio, w polu „Do:” zacznij wpisywać imiona osób, które chcesz dodać. Wybieraj nazwiska z listy i zatwierdzaj. Kiedy już utworzysz grupę, wpisz wiadomość i zatwierdź ją.

Jak dodać znajomych do grupy na Messengerze?

Jeśli chcesz dodać nowego użytkownika do utworzonej już grupy, kliknij ikonę z informacjami, a następnie w prawym górnym rogu odszukaj wielokropek. Rozwiń go i wybierz opcję „Dodaj osoby”. Co ciekawe, nie musisz być administratorem grupy, żeby kogoś do niej dodać. Może to zrobić dosłownie każdy użytkownik.

jak zrobić grupę na messengerze

Jak opuścić grupę na Messengerze?

Messenger umożliwia również opuszczenie grupy w dowolnym momencie. Jeśli nie chcesz śledzić już konwersacji znajomych, postępuj analogicznie, jak w przypadku dodawania kolejnych użytkowników do grupy. Ale w ostatnim menu zamiast opcji „Dodaj osoby” wybierz „Opuść grupę”.

Teraz już wiesz, jak utworzyć grupę na Messengerze i jak ją opuścić. Zapraszaj znajomych do wspólnych rozmów i wymieniajcie się plikami na jednym z najpopularniejszych komunikatorów internetowych.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.