Jak usunąć swoją lub czyjąś wiadomość na Messengerze?

16.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak usunąć swoją lub czyjąś wiadomość na Messengerze?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Messenger to bardzo popularny komunikator. Za jego pośrednictwem można wysyłać wiadomości tekstowe oraz prowadzić rozmowy. Oferuje on także dodatkowe funkcje, takie jak np. znikające wiadomości. Niekiedy może przydarzyć się sytuacja, w której wyślemy wiadomość do nieodpowiedniej osoby. Jak usunąć taką wiadomość z konwersacji? Podpowiadamy.

Jak usunąć wiadomość z Messengera na telefonie?

Usuwanie wiadomości z Messengera na telefonie jest proste. Jak usunąć swoją wiadomość na Messengerze? By to zrobić, należy postępować zgodnie z poniższą instrukcją: 

 1. Uruchamiamy konwersację, w której wiadomości chcemy usunąć. 
 2. Klikamy na swoją wiadomość, którą chcielibyśmy usunąć.
 3. Klikamy na przycisk Usuń.
 4. Wybieramy jedną z dwóch opcji: Cofnij wysyłanie lub Usuń u siebie. Gdy klikniemy na tę pierwszą opcję, w miejscu wysłanej przez nas wiadomości w konwersacji pojawi się komunikat Cofnąłeś wysłanie wiadomości. Z kolei, gdy wybierzemy Usuń u siebie, wówczas wiadomość zniknie jedynie na naszym urządzeniu, a nasz rozmówca w dalszym ciągu będzie ją widział na ekranie swojego smartfona. 

Jak usunąć wiadomość z Messengera od innej osoby? To również jest bardzo łatwe. Wystarczy wykonać następujące czynności:

 1. Włączamy konwersację
 2. Klikamy na wiadomość, którą chcemy usunąć.
 3. Klikamy na przycisk Więcej.
 4. Wybieramy przycisk Usuń, a następnie Usuń u siebie

Uwaga – po usunięciu wiadomości nasz rozmówca w dalszym ciągu będzie ją widział na swoim czacie.

jak usunąć wiadomości na messenger w telefonie

Jak usunąć wiadomości z Messengera na komputerze?

Usuwanie wiadomości z Messengera na komputerze także jest proste. Jak usunąć swoją wiadomość z Messengera na komputerze? Oto szczegółowa instrukcja krok po kroku:

 1. Uruchamiamy Messengera w przeglądarce internetowej.
 2. Wybieramy konwersację, z której wiadomość chcemy usunąć. 
 3. Najeżdżamy myszką na wiadomość, którą chcemy usunąć i klikamy na symbol trzech kropek, nad którym pojawia się komunikat Więcej.
 4. Klikamy na przycisk Usuń. Wybieramy jedną z dwóch opcji: Cofnij wysyłanie do wszystkich lub Usuń dla siebie. Gdy klikniemy na tę pierwszą opcję, w miejscu wysłanej przez nas wiadomości w konwersacji pojawi się komunikat Cofnięto wysłanie wiadomości. Z kolei, gdy wybierzemy Usuń u siebie, wówczas wiadomość zniknie jedynie na naszym urządzeniu, a nasz rozmówca w dalszym ciągu będzie ją widział na ekranie swojego komputera lub smartfona. 

Jak usunąć wiadomość z Messengera na komputerze pochodzącą od innego użytkownika? Wystarczy, że wykonamy następujące czynności: 

 1. Wybieramy konwersację, w której chcielibyśmy skasować wiadomość. 
 2. Najeżdżamy myszką na wiadomość, którą chcemy usunąć i klikamy na symbol trzech kropek, nad którym pojawia się komunikat Więcej.
 3. Klikamy na przycisk Usuń

W tym momencie pojawi się nam komunikat „Ta wiadomość zostanie usunięta u Ciebie. Inni uczestnicy czatu będą nadal mogli ją zobaczyć”. Obowiązuje tutaj zatem taka sama zasada jak w przypadku usuwania wiadomości od innych użytkowników na Messengerze na smartfonie. 

jak usunąć swoją wiadomość na messengerze

Jak usunąć całą konwersację w Messengerze?

Co należy zrobić, by usunąć całą konwersację w Messengerze? Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na komputerze? Wystarczy, że wykonamy te zadania:

 1. Uruchamiamy aplikację Messenger. 
 2. Wybieramy konwersację, którą chcemy usunąć i klikamy na nią. 
 3. Klikamy przycisk Usuń.

Czy da się przywrócić usunięte wiadomości z Messengera?

W tej chwili nie ma możliwości przywrócenia usuniętych wiadomości z Messengera. Usunięcie wiadomości sprawia, że na stałe znika ona z naszej konwersacji. 

Trzeba zatem korzystać z tej funkcji w sposób odpowiedzialny, ponieważ odwrócenie jej skutków nie jest możliwe. 

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.