Usuwanie konta na Tinderze w aplikacji i na komputerze. Instrukcja krok po kroku

26.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Usuwanie konta na Tinderze w aplikacji i na komputerze. Instrukcja krok po kroku
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jak usunąć konto na Tinderze? To pytanie jest bardzo często wpisywane do wyszukiwarki przez osoby, które pragną przestać korzystać z tej popularnej aplikacji randkowej. W praktyce okazuje się, że likwidacja konta nie stanowi problemu oraz pozwala trwale usunąć wszystkie powiązane z nim dane.

Powody, dla których należy usunąć konto na Tinderze

Co może przyczynić się do podjęcia decyzji o usunięciu konta na Tinderze? Powody oczywiście mogą być różne, jednak najczęściej przyczynia się do tego rozpoczęcie związku z drugą osobą.

Zaprzestanie bycia singlem powoduje bowiem, że konto na Tinderze staje się zbędne, a co za tym idzie – warto je usunąć.

jak usunąć tindera

Można dzięki temu mieć pewność, że wszystkie dane powiązane z danym kontem zostaną usunięte. W efekcie trwale znikną wszystkie pary, historia wiadomości, czy inne dane powiązane z konkretnym profilem. Kiedy jeszcze należy usunąć Tindera? Przede wszystkim wtedy, gdy znudziliśmy się aplikacją randkową i nie zamierzamy dalej z niej korzystać.

Niktórzy decydują się usunąć konto ze względów bezpieczeństwa:
Czy aplikacje randkowe są bezpieczne? Jest sporo zagrożeń

Jak usunąć konto na Tinderze?

Trwałe usunięcie konta na Tinderze nie sprowadza się jedynie do usunięcia aplikacji, w związku z czym nie powinna dziwić popularność wyszukiwania w Internecie hasła: Tinder usuwanie konta. Jak zatem usunąć Tindera? Otóż, cały proces sprowadza się do kliku kroków, które nieznacznie różnią się od tego, czy korzystamy z aplikacji na telefonie, czy z wersji przeglądarkowej. Jak usunąć konto na Tinderze w aplikacji? W tym celu należy:

  • przejść do szczegółów swojego profilu, który znajduje się w prawym górnym rogu;
  • wybrać zakładkę Ustawienia, a następnie Usuń konto;
  • wybrać jedną z dostępnych przyczyn usunięcia konta, a następnie przejść dalej;
  • potwierdzić ostatecznie swoją decyzję wybierając opcję Usuń moje konto.

Jak usunąć konto na Tinderze na komputerze? W tym celu również należy przejść do Ustawień na swoim koncie, a następnie wybrać opcję Usuń konto. W tym momencie wystarczy już tylko potwierdzić ostatecznie swoją decyzję, co spowoduje trwałe usunięcie Tindera.

Pozostaje jeszcze jedna kwestia do poruszenia, czyli jak usunąć zablokowane konto na Tinderze? W przypadku otrzymania bana konto zostaje usunięte automatycznie wraz z wszystkimi powiązanymi z nim danymi. W efekcie użytkownik nie musi wykonywać żadnych czynności.

jak usunąć konto na tinderze w aplikacji

Alternatywy dla Tindera

Rezygnacja z Tindera nie musi oznaczać całkowitego zaprzestania z korzystania z aplikacji randkowych, ponieważ istnieje również wiele alternatyw. Do najpopularniejszych w Polsce należy z pewnością:

  • Sympatia – portal randkowy dedykowany osobom szukającym stałego związku;
  • MyDates – portal, w przypadku którego płacimy wyłącznie za to, z czego korzystamy;
  • Happn – aplikacja, która dzięki lokalizacji kojarzy nas z osobami znajdującymi się akurat w pobliżu, co pozwala poznawać się w realu;
  • Zaadoptuj Faceta – kontrowersyjny, a zarazem popularny portal randkowy, w przypadku którego to kobiety wybierają mężczyzn;
  • Badoo – prosta w obsłudze strona randkowa, która pozwala odnaleźć osoby spełniające nasze wymagania.

Rezygnacja z Tindera to decyzja, której skutkiem powinno być trwałe usunięcie konta na portalu. Warto wiedzieć zatem, jak usunąć konto na Tinderze, by wyczyszczone zostały również wszystkie dane powiązane z konkretnym profilem, czyli utworzone pary, czy wysyłane wiadomości.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.