Usuwanie konta Snapchat. Jak to zrobić krok po kroku?

24.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Usuwanie konta Snapchat. Jak to zrobić krok po kroku?
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Czy dzisiaj warto mieć jeszcze konto na Snapchacie? Jeżeli wolisz TikToka i nie zamierzasz już spędzać czasu na Snapie, podpowiadamy jak skutecznie usunąć konto.

Czym jest Snapchat?

Snapchat powstał w 2011 roku i okazał się prawdziwą rewolucją w świecie mediów społecznościowych. Zaletą była niewątpliwie łatwość obsługi aplikacji. Każdy musiał mieć tam konto, obserwować influencerów i wysyłać znajomym Snapy, czyli zdjęcia i krótkie filmiki dostępne zaledwie 24 godziny. Po obejrzeniu przez odbiorcę, momentalnie znikają.

Świetne rozwiązanie dla osób ceniących prywatność. To był przełom, a internautom bardzo przypadło do gustu takie rozwiązanie.

Ale to nie jedyny powód popularności Snapchata. Rewelacyjne okazały się śmieszne filtry i efekty, dzięki którym pojawiła się możliwość szybkiego zrobienia selfie z pyszczkiem psa czy uszami królika. Konkurencyjne serwisy szybko podchwyciły pomysł i po jakimś czasie udostępniły niemal identyczne rozwiązania u siebie.

Czy dzisiaj wciąż warto korzystać ze Snapchata? Oferuje podobne funkcje co pozostałe aplikacje społecznościowe: czat, wiadomości głosowe, rozmowy wideo, gry, możliwość relacjonowania wydarzeń. Sporo się zmienił w przeciągu ostatnich lat. Jednak wielu użytkowników wciąż lubi tę sympatyczną aplikację. Dlatego obecnie Snapchat wciąż cieszy się sporą popularnością, choć mniejszą niż TikTok i Instagram.

Usuwanie a dezaktywacja konta na Snapchat

Snapchat daje możliwość tymczasowej dezaktywacji konta oraz całkowitego usunięcia konta. Czym różnią się te dwie operacje?

Chcąc dezaktywować konto, trzeba wykonać te same działania, jak przy usuwaniu. Po wybraniu opcji usunięcia konta, najpierw zostaje ono dezaktywowane na 30 dni. W tym czasie można je aktywować ponownie, wystarczy się zalogować. Kiedy konto nie jest aktywne, nie masz kontaktu ze znajomymi na Snapchacie i nie możesz odczytać wiadomości.

Po upłynięciu 30 dni konta nie będzie już można odzyskać. Snapchat rozpocznie wtedy procedurę bezpowrotnego usuwania, która zajmie kolejne 30 dni.

Jak widać, cała operacja nie wygląda tak, że po kliknięciu przycisku usuwania natychmiast żegnasz się z kontem. Media społecznościowe nie pozwalają zniknąć swoim użytkownikom tak łatwo. Jednak ma to swoje dobre strony, ponieważ jest cały miesiąc na ewentualne rozmyślenie się i przywrócenie Snapa.

jak usunąć snapa

Polecane słuchawki TWS

Jak usunąć konto na Snapie? 

Jeżeli po dezaktywowaniu konta, użytkownik nie zaloguje się w ciągu 30 dni, wszystkie dane zostaną usunięte. Konto, ustawienia konta, czaty, znajomi, Snapy, Story, dane urządzenia i dane o lokalizacji bezpowrotnie przepadną.

Konto na Snapie można usunąć zarówno w aplikacji, jak i przez przeglądarkę. Oba sposoby zajmują dosłownie chwilę i są bardzo proste.

Jak usunąć konto w aplikacji Snapchat?

Oczywiście samo odinstalowanie aplikacji nie wystarczy, by usunąć konto Snapchat. Trzeba przejść kilka kroków, a następnie… cierpliwie czekać na trwałe usunięcie wszystkich swoich danych z konta.

usuwanie snapchat w aplikacji

Jak usunąć konto Snapchat na urządzeniu z iOS?

 1. Włącz aplikację Snapchat.
 2. Stuknij w swój avatar na górze po lewej, a następnie w ikonkę koła zębatego – wejdziesz w „Ustawienia”.
 3. Wybierz „Usuń konto”.
 4. Po wykonaniu wszystkich kroków, konto zostanie dezaktywowane, a trwale usunięte po upływie 30 dni bez logowania.

Jak usunąć konto Snapchat na urządzeniu z Androidem?

W przypadku telefonów z Androidem, konto usuwa się przez przeglądarkę. Jednak można to zrobić również z poziomu aplikacji. To odrobinę bardziej skomplikowane, ale nie aż tak, by sobie samemu nie poradzić.

 1. Włącz aplikację Snapchat.
 2. Stuknij w avatar na górze po lewej, a następnie w ikonkę koła zębatego – wejdziesz w „Ustawienia”.
 3. Poszukaj „Pomoc techniczna” i wybierz „Potrzebuję pomocy”.
 4. Pojawią się różne kategorie, tym razem po angielsku. Wybierz „Managing My Account”, następnie „Delete or Reactivate My Account” oraz „How do I delete my Snapchat account?”.
 5. Wyświetli się strona z instrukcją usuwania konta. Znajdziesz tam link w zdaniu z wyrażeniem „accounts portal” – łatwo znaleźć, jest oznaczony na niebiesko. Klikasz w link i przechodzisz na stronę https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account.
 6. Zaloguj się na swoje konto, podając adres e-mail i hasło.
 7. Po wykonaniu wszystkich kroków, konto zostanie dezaktywowane, a po upływie 30 dni bez logowania będzie trwale usunięte.

Jak usunąć konto na Snapie przez przeglądarkę?

 1. Otwórz przeglądarkę internetową i wejdź na stronę https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account.
 2. Zaloguj się na konto Snapchat, podając swój adres e-mail i hasło.
 3. To wszystko. Konto niebawem zostanie zdezaktywowane, a po upływie 30 dni bez logowania będzie bezpowrotnie usunięte.
usuwanie konta snapchat z przegladarki

Jak zachować dane z aplikacji Snapchat?

Jeżeli decyzja o usunięciu konta Snapchat została już podjęta, to trzeba jeszcze zastanowić się nad ewentualnym zachowaniem danych z aplikacji. Warto zrobić kopię zapasową przed usunięciem konta i zapisać wartościowe multimedia na telefonie.

Jak to zrobić? Najpierw należy sprawdzić, czy wybrane zdjęcia i filmy zapisały się w Memories. W ustawieniach jest informacja o tworzeniu kopii zapasowej. Trzeba pamiętać, że odzyskanie utraconych Memories nie jest możliwe, jeśli wcześniej nie wykonano kopii zapasowej. Chcąc zachować dane na urządzeniu, należy wybrać w Memories konkretne zdjęcia i filmy oraz stuknąć ikonkę eksportowania, a następnie wybrać zapisanie ich na telefonie.

Warto wiedzieć, że mimo usunięcia konta, Snapchat zachowuje niektóre dane osobowe do określonych celów prawnych, biznesowych i bezpieczeństwa. Przykładowo, mogą to być informacje o zakupach dokonywanych w aplikacji, albo kiedy zaakceptowano Regulamin czy Politykę Prywatności.

Może Cię zainteresować:

Uwielbia dobrą herbatę i śledzenie ciekawostek ze świata nowych technologii. Spokój znajduje w fotografii, ale nie przepada za plecakiem pełnym ciężkiego sprzętu. W wolnym czasie nałogowo kupuje nowe książki i czyta komiksy.