Jak dezaktywować Messengera albo całkowicie usunąć swoje konto?

08.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak dezaktywować Messengera albo całkowicie usunąć swoje konto?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych, jednak warto mieć świadomość, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z alternatywnych rozwiązań. Przyczyną może być połączenie konta Messenger z Facebookiem, z którego w ostatnich latach często wyciekały dane. W efekcie niektórzy użytkownicy zastanawiają się, jak usunąć konto na Messengerze?

Czy powinieneś usunąć Messengera?

Decyzja o usunięciu Messengera jest oczywiście kwestią indywidualną, jednak warto mieć świadomość, że reputacja zarówno tej aplikacji, jak i Facebooka w ostatnich latach wyraźnie ucierpiała. Przyczyniły się do tego, skandale związane ze zbieraniem danych użytkowników, czy ich wyciekami, z czego najbardziej znana była afera związana z Cambridge Analytica.

Co istotne, ochrony prywatności nie zapewnia nawet dezaktywacja konta na Facebooku, ponieważ aplikacja Messenger zbiera dokładnie te same dane. Jedyną możliwością jej trwałego usunięcia jest likwidacja konta na Facebooku.

jak usunąć messengera

Jak dezaktywować konto Messenger?

Usunięcie konta na Messengerze to operacja nieodwracalna, w związku z czym powinna być odpowiednio przemyślana. Chcąc jednak mieć możliwość ponownego korzystania z Messengera można zdecydować się na jego dezaktywację. Jak dezaktywować Messengera? W tym celu wystarczy wykonać kilka kroków, a mianowicie:

 • otworzyć aplikację Messenger;
 • korzystając z Czatów kliknąć swój profil, który znajduje się w lewym górnym rogu;
 • przejść do Ustawień;
 • wybrać zakładkę Własność konta i kontrola;
 • przejść do sekcji dezaktywacja konta;
 • wprowadzić swoje hasło, co potwierdzi zamiar dezaktywacji.

W tym miejscu warto podkreślić, że dezaktywacja Messengera nie jest możliwa bez wcześniejszej dezaktywacji konta na Facebooku.

Jak odłączyć Messengera od Facebooka? Jedyna możliwość to dezaktywacja konta Facebook, co pozwoli nadal korzystać z Messengera, ponieważ aplikacja jest oddzielona od Facebooka.

W jaki sposób przywrócić możliwość korzystania z Messengera? W tym celu należy ponownie zalogować się do aplikacji przy użyciu nazwy użytkownika oraz hasła, co pozwoli odzyskać możliwość wysyłania wiadomości na Messengerze.

jak dezaktywować messengera

Jak usunąć konto Messenger?

O ile dezaktywacja Messengera to operacja, którą można cofnąć, to decydując się na trwałe usunięcie swojego konta należy mieć świadomość, że nie będzie można przywrócić jego funkcjonalności. Jak usunąć konto na Messengerze? W tym celu należy najpierw trwale usunąć swoje konto Facebook, co pozwoli całkowicie zrezygnować także z Messengera. Podobnie jak w przypadku dezaktywacji Messengera również przy jego usuwaniu należy wykonać kilka kroków, a mianowicie:

 • przejść do aplikacji Messenger;
 • korzystając z zakładki Czaty przejść do swojego profilu;
 • wybrać zakładkę Ustawienia;
 • przejść do sekcji Własność konta i kontrola;
 • kliknąć Dezaktywacja i usuwanie;
 • wybrać Usunięcie konta i wprowadzić hasło.

Wykonanie wyżej wymienionych kroków pozwoli trwale usunąć aplikację Messenger. Istotne jest jednak to, że Facebook pozwala w ciągu 30 dni anulować cały proces. Po tym czasie wszystkie dane dotyczące konta zostaną trwale usunięte, co oznacza, że ich odzyskanie nie będzie w żaden sposób możliwe.

Usunięcie konta na Messengerze to funkcja, która pozwala całkowicie zrezygnować z korzystania z komunikatora oraz usunąć dane przechowywane przez Facebook. Warto jednak nie tylko wiedzieć, jak usunąć Messengera, ale być także świadomym możliwości czasowej dezaktywacji swojego konta.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.