Search icon

Jak usunąć konto na Instagramie? Szybka instrukcja

10.01.2022 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Jak usunąć konto na Instagramie? Szybka instrukcja
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W ostatnim czasie często w sieci pada pytanie – jak usunąć Instagrama? Spowodowane jest to tym, że coraz większe grono osób chce zadbać o swoją anonimowość, ale nie tylko. Z poniższego materiału dowiesz się, jak usunąć konto na IG i dlaczego na taki krok decyduje się o wiele większa liczba ludzi niż dotychczas.

Dlaczego chcesz usunąć konto na Instagramie?

Powodów usunięcia konta na Instagramie może być wiele. Niektórzy obawiają się dużej ilości danych, które aplikacja otrzymuje, kiedy zaczynamy z niej korzystać. Za każdym razem, gdy publikujesz zdjęcia czy filmik, Instagram zatrzymuje dane u siebie. To samo tyczy się daty czy miejsca, w którym publikujemy materiał.

Należy pamiętać, że Instagram działa całkowicie legalnie, ponieważ zakładając na nim konto, wyrażasz zgodę na udostępnianie danych reklamodawcom, partnerom i dostawcom usług.

Problemem jest fakt, że bardzo mała ilość osób w ogóle zapoznaje się z regulaminem założenia konta na Instagramie.

Usuwanie konta na Instagramie

Innym powodem jest fakt, że na Instagramie spędzamy dużo czasu, który można wykorzystać w bardziej produktywny sposób. Istnieje jednak rozwiązanie tej sytuacji. Aby zmniejszyć ilość czasu, który spędzasz na Instagramie, wystarczy kliknąć na swoim koncie ustawienie “Ustaw codzienne przypomnienie” i wybrać dzienny limit czasu, który chcesz wykorzystywać na Instagrama. Wystarczy kliknąć trzy kreski w górnym prawym rogu na swoim profilu, przejść do kafla “Twoja aktywność”, wybrać hasło “Czas” i tam ustawić limit.

Wiele osób decyduje się na usunięcie konta na Instagramie, ponieważ udowodniono, że ma on ogromny wpływ na zdrowie psychiczne.

Chodzi głównie o nastrój, który często przez negatywne komentarze po prostu się obniża, prowadząc do depresji, niskiej samooceny, zaburzeń odżywiania i wielu innych schorzeń. Czy można jakoś temu zaradzić? Cóż, Instagram pozwala na umieszczanie hejtujących komentarzy, jednak dobrym rozwiązaniem może być ustawienie blokady komentowania od osób, których nie obserwujemy. To samo tyczy się zaproszeń od nieznanych użytkowników. Jeśli zdecydujesz się na to, aby za każdym razem otrzymywać powiadomienia o chęci obserwowania Twojego konta, zawsze możesz sprawdzić co to za osoba i czy chcesz ją wpuścić na swój profil.

Nie można także zapominać o niedawnej poważnej awarii na Facebooku, do którego należy Instagram. W 2019 roku doszło do wycieku 1,5 mld danych osób, korzystających właśnie z najpopularniejszej sieci społecznościowej. Wydarzenie to również doprowadziło do tego, że wiele osób chciało pozbyć się Facebooka i powiązanych z nim innych portali.

Dezaktywacja konta Instagram – na stałe czy tymczasowo? Usuwanie konta Instagram

Z Instagrama możesz zrezygnować tymczasowo lub na stałe. Jak usunąć konto na ig na telefonie? Należy pamiętać, że konto można dezaktywować tylko poprzez przeglądarkę, a nie za pomocą aplikacji. Dodatkowo tymczasowo można wyłączyć konto tylko raz w tygodniu.

Jak tymczasowo wyłączyć konto na Instagramie?

Aby tymczasowo wyłączyć swoje konto na Instagramie, postępuj według poniższych wskazówek:

  • zaloguj się na konto, kliknij swój awatar i wybierz kafel “Profil”,
  • następnie wybierz kafel “Edytuj profil”,
  • zjedź na sam dół strony i kliknij “Tymczasowe wyłączenie konta”,
tymczasowe wyłączenie konta IG
  • wybierz odpowiedź na pytanie, dlaczego chcesz wyłączyć konto i podaj swoje hasło,
tymczasowe wyłączenie konta na instagramie
  • kliknij “Wyłącz tymczasowo konto” i wybierz “Tak”,
wyłącz konto tymczasowo na IG
  • zostaniesz przelogowany do strony z logowaniem.

Jak usunąć Instagramie za zawsze?

Aby usunąć konto na Instagramie na stałe, należy:

podaj powód usunięcia konta instagram
  • wybrać powód, dla którego trwale usuwasz konto, wprowadzić hasło i kliknąć kafel “Usuń konto”,
usuń konto IG
  • wyświetli Ci się informacja o tym, kiedy Twoje konto zostanie usunięte na stałe
usuwanie konta na IG data wyłączenia

Jak sprawdzić, czy konto IG jest usunięte?

Twoje konto na Instagramie zostanie trwale usunięte po upływie 30 dni od kliknięcia kafla dezaktywacyjnego. Od tego momentu nie będziesz mógł zalogować się na konto. Jeśli chcesz się upewnić, że konto jest usunięte, możesz poprosić znajomego, mającego Cię w obserwowanych, aby sprawdził czy profil nadal istnieje.

Zmieniłeś zdanie? Sprawdź jak odzyskać swoje konto na IG:
jak odzyskać konto na instagramie
Jak odzyskać konto na Instagramie?
nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.